Rezidence The Julius Prague slavnostně otevřena

Přestřižení pásky se ujali Julius Meinl VI, Eva Kovandová,  Václav Stárek, Miroslav Ludvík a Zděnek Kovařík 

29.6.2022 – Rezidence The Julius je prvním projektem v oboru ubytovacích služeb skupiny  House of Julius Meinl. Spoluzakladatel projektu Julius Meinl VI, Eva Kovandová, ředitelka  kanceláře představenstva Hospodářské komory Praha 1, Václav Stárek, člen představenstva  HK ČR a prezident Asociace hotelů a restaurací ČR, dále Miroslav Ludvík, jednatel PPH Nove  Mesto s.r.o. a Zdeněk Kovařík, Head of Hospitality Julius Meinl Living přestřižením pásky  slavnostně otevřeli rezidenci a Julius Meinl VI poté vyzval hosty k prohlídce zrekonstruované  neorenesanční budovy. 

„Vytvořili jsme The Julius, protože jsme identifikovali pomyslnou díru na trhu ubytovacích  služeb s produktem, který uspokojí potřeby moderních cestovatelů. Jsme rádi, že jsme první,  kdo tento typ služeb na prvotřídní úrovni nabízí, “ říká spoluzakladatel projektu Julius Meinl VI a dodává: “The Julius je rezidencí apartmánového typu nabízející pocit luxusu domova ve  středu města.” 

Známý italský designér Matteo Thun, který se svým týmem připravil návrhy interiérů ke  spolupráci na projektu dodává: “House of Julius Meinl patří k nejznámějším rakouským  značkám s historií počínající v roce 1862. Na projektech spolupracujeme již 15 let,“ a Matteo  Thun dále vyzdvihuje: “Teprve důkladná znalost rodinných tradic a historie nám pomohla ve  vytvoření celého brandu The Julius s propojení tradic a současného životního stylu. Chtěli jsme  přeměnit historický palác v Praze na dočasný domov.” 

V historické a památkové chráněné části budovy vyniká mistrovské dílo designerky Terezy  Drobné. Podle jejího návrhu světově proslulý výrobce křišťálových produktů Preciosa vytvořil 16  m dlouhý lustr. “Při navrhování světelného vybavení celé rezidence jsme měli naprosto volnou  ruku. Designéři studia Matteo Thun & Partners vymysleli chic, moderní a rozmanité interiéry,”  říká Tereza Drobná, designérka osvětlení a upřesňuje: “ Základním požadavkem celého  projektu bylo přenesení genius loci Prahy do konceptu designu. Rozhodla jsem se proto vnést  prvky kubismu do každého světelného prvku. V ručně foukaných a broušených prutech je v  novém designu zachycen tento ikonický styl. Skrze světlo je to objevování tvarů a vzorů  kubistické Prahy.” 

Prvotřídní rezidence The Julius, v srdci Prahy na Senovážném náměstí 3, je prvním  developerským projektem společnosti House of Julius Meinl v segmentu ubytovacích služeb v  Praze. The Julius představuje nový koncept krátko – až dlouhodobého rezidenčního  designového bydlení, kde svým přístupem podtrhuje jedinečnost a výjimečnost lokality, respekt  k tradicím a dějinám města a jeho obyvatel. 

HOUSE OF JULIUS MEINL LIMITED, 35 DOVER STREET, LONDON W1S 4NQ E: INFO@HOUSEOFJULIUSMEINL.COM W: HOUSEOFJULIUSMEINL.COM 

The Julius Prague propojuje luxus a moderní design s technologiemi podněcujícími k většímu  komfortu, pohodlí a spokojenosti. Design interiérů ctící historii objektu vytvořil tým oceňovaných  italských architektů Matteo Thun & Partners. Barevná škála inspirovaná z děl Alfonse Muchy je  přenesena do interiéru a dobu art deco reflektují jak jednoduchý funkční nábytek, tak doplňky.  Prvotřídní vybavení podtrhují dřevěné dubové podlahy, moderní koupelny a jemné tkaniny a  povlečení. Vše dohromady tvoří elegantní prostor se smyslem pro detail, ve kterém je útulno a  stává se přirozeně domovem. 

Hosté mají na výběr 168 pokojů ve velmi vysokém standardu provedení a většinu vybavenou  obývacím prostorem a kuchyní, oddělenou ložnicí a funkční instalací moderních technologií 21.  století. 

Nevšední prožitek na jednu noc nebo na měsíc a více si užijí všichni hosté díky volnosti, jakou  koncept rezidence nabízí. Každá rezervace je uzpůsobena požadavkům a přáním hosta od  individuálního doručení zásilek, po navržení prohlídky historických pamětihodností.  Samozřejmostí standardu The Julius je jednoduchý a samoobslužný check-in a check-out,  bezkontaktní vstup do pokoje, intuitivní a funkční moderní technologie ve společných prostorech  pro co-working a zasedacích místnostech či variabilita doplňků a služeb. Bistro a restaurace  nabízející nejen prémiové produkty House of Julius Meinl jsou nedílnou součástí konceptu a  zvou k zážitku hosty i kolemjdoucí. 

Internetový odkaz: www.thejulius.eu 

O společnosti House of Julius Meinl 

House of Julius Meinl se řadí mezi mezinárodní společnosti segmentu pohostinství. Zastřešuje rodinné podnikatelské  a developerské aktivity Julius Meinl Family. Od roku 1862 následujících šest generací podniká, vyrábí, buduje a  nabízí přední produkty z portfolia nápojů a potravin nejen ve střední Evropě. Do skupiny patří také světoznámé  lahůdkářství – gastronomický chrám Julius Meinl am Graben v rakouské Vídni. 

V posledních letech Julius Meinl Family rozšiřuje své podnikatelské aktivity do oblasti developmentu. The Julius představuje novou značku konceptu apartmánového bydlení. Otevření The Julius Prague rezidence je plánováno na  červen 2022. The Julius je provozován společností Julius Meinl Living, která v současné době provozuje 2 rezidence  ve střední a východní Evropě. 

Více informací: www.houseofjuliusmeinl.com