ABB a Red Hat spolupracují na poskytování dalších škálovatelných digitálních řešení pro průmyslový edge computing a hybridní cloud

  • ABB a Red Hat budou dodávat automatizační a průmyslová softwarová řešení ABB na pomezí informačních (IT) a provozních (OT) technologií, čímž průmyslovému ekosystému poskytnou rozšířené možnosti nasazení a větší agilitu
  • Společnost ABB bude zákazníkům dodávat digitální řešení na vyžádání a ve velkém měřítku s využitím platformy Red Hat OpenShift
  • Zákazníci budou moci lépe využívat potenciál rozhodnutí založených na datech pomocí aplikací, které mohou být flexibilně nasazeny od okraje sítě až po cloud

Curych, Švýcarsko, a Raleigh, N.C. — 12. července 2022 — Společnosti ABB a Red Hat oznámily globální partnerství, jehož cílem je umožnit průmyslovým odvětvím, která využívají software ABB pro automatizaci procesů a průmyslový software, rychle a flexibilně škálovat s využitím špičkových podnikových platforem a aplikačních služeb společnosti Red Hat postavených na systému Red Hat Enterprise Linux.

Sběr, správa a analýza dat z průmyslových zařízení jsou klíčové pro zvýšení efektivity provozu a zároveň pro řešení potřeb v oblasti bezpečnosti a produktivity, což je v souladu se strategií ABB pro evoluci automatizace procesů.

Partnerství umožní virtualizaci a kontejnerizaci automatizačního softwaru pomocí platformy Red Hat OpenShift, což poskytne pokročilou flexibilitu při nasazování hardwaru optimalizovaného podle potřeb aplikace. Partnerství poskytne i efektivní orchestraci systému, která umožní rozhodování v reálném čase na základě dat na okraji sítě a další zpracování v cloudu.

Red Hat OpenShift, přední podniková platforma Kubernetes, jejíž základem je operační systém Red Hat Enterprise Linux, poskytuje společnosti ABB jednotnou konzistentní aplikační platformu, od malých systémů s jedním nodem až po škálované hyperkonvergované klastry na okraji průmyslové sítě, což zákazníkům ABB zjednodušuje vývoj a správu.

Red Hat OpenShift zvyšuje flexibilitu nasazení a škálovatelnost ABB Ability™ Edgenius™, komplexní platformy edge computingu pro průmyslové softwarové aplikace, spolu s ABB Ability™ Genix Industrial Analytics and AI Suite, sadou průmyslové platformy a aplikací, která využívá průmyslovou umělou inteligenci k dosažení obchodních cílů digitálního Průmyslu 4.0 zákazníků. Systémy ABB Edgenius i Genix lze plynule a bezpečně škálovat v rámci více implementací. Díky partnerství se společností Red Hat získá ABB přístup k možnostem, jako je zero-touch provisioning (vzdálená konfigurace sítí), které mohou zlepšit spravovatelnost a konzistenci napříč podnikovými prostředími.

„V Red Hatu jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat s ABB na sbližování provozních a informačních technologií, které tvoří průmyslový edge computing. Společně hodláme zefektivnit přechod od automatizovaných k autonomním provozům a řešit současné i budoucí potřeby výroby s využitím open source technologií. Vzhledem k tomu, že pracujeme na odstraňování bariér mezi IT a výrobou, chceme podpořit neomezené inovace a přinést změnu paradigmatu v provozních technologiích založených na open source,“ řekl Matthew Hicks, výkonný viceprezident pro produkty a technologie společnosti Red Hat.

„Toto vzrušující partnerství se společností Red Hat je důkazem snahy ABB uspokojovat potřeby zákazníků hledáním aliancí s dalšími inovativními lídry trhu. Díky alianci se společností Red Hat bude ABB i nadále pomáhat svým zákazníkům zlepšovat jejich provoz při orientaci v rychle se vyvíjejícím digitálním prostředí. Poskytne jim to přístup k nástrojům, které potřebují k integraci IT a OT v rámci celého podniku, a zároveň sníží rizika a optimalizuje výkon,“ řekl Bernhard Eschermann, technologický ředitel ABB Process Automation.

Další zdroje

Jak se spojit se společností Red Hat?

Divize Process Automation společnosti ABB je lídrem v oblasti automatizace, elektrifikace a digitalizace pro procesní a hybridní průmysl. Svým zákazníkům poskytuje široké portfolio produktů, systémů a komplexních řešení, včetně špičkového distribuovaného řídicího systému, softwaru a služeb pro celý životní cyklus, produktů specifických pro dané odvětví a také nabídek v oblasti měření a analýzy, námořních technologií a turbodmychadel. Jako globální dvojka trhu staví ABB na svých hlubokých odborných znalostech v dané oblasti, rozmanitém týmu a globální působnosti, a její snahou je pomáhat svým zákazníkům zvyšovat jejich konkurenceschopnost, zlepšovat návratnost investic a provozovat bezpečné, inteligentní a udržitelné provozy. go.abb/processautomation.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je přední světová technologická společnost, která dodává energii pro transformaci společnosti a průmyslu s cílem dosáhnout produktivnější a udržitelnější budoucnost. Propojením softwaru se svým portfoliem v oblasti elektrifikace, robotiky, automatizace a pohybu posouvá ABB hranice technologií a zvyšuje tak výkonnost na novou úroveň. Úspěch společnosti ABB, která má více než 130letou historii vynikající kvality, zajišťuje přibližně 105 000 talentovaných zaměstnanců ve více než 100 zemích. www.abb.com

O společnosti Red Hat

Společnost Red Hat je přední světový poskytovatel open source softwarových řešení, který s využitím komunitního přístupu poskytuje spolehlivé a vysoce výkonné linuxové technologie, technologie pro hybridní cloud a kontejnerové a Kubernetes technologie. Brněnská pobočka Red Hat Czech s.r.o. je jedním z největších vývojových center společnosti na světě. Red Hat pomáhá zákazníkům integrovat nové a stávající IT aplikace, vyvíjet aplikace založené na cloudu, standardizovat na svém špičkovém operačním systému a automatizovat, zabezpečovat a spravovat komplexní prostředí. Vysoce ceněná technická podpora, školení a konzultační služby z Red Hatu činí důvěryhodného poradce pro společnosti ze žebříčku Fortune 500. Z pozice strategické partnera poskytovatelů cloudu, systémových integrátorů, dodavatelů aplikací, zákazníků a open source komunit Red Hat pomáhá připravit zákazníky na digitální budoucnost.