Palírna U Zeleného stromu představuje odlehčenou Hanáckou Trendy

Prostějov 21. července – Po loňské prémiové Hanácké vodce Silver přichází nejstarší palírna v Evropě, prostějovská Palírna U Zeleného stromu, se zcela novým, odlehčeným destilátem. Jedná se o Hanáckou Trendy s 30% podílem alkoholu.

Novinka vznikla v prostějovské Palírně U Zeleného stromu a cílí na konzumenty, kteří se v současné době snaží být čím dál více aktivní, fit a hledají svěží alternativy v jídelníčku i pitném režimu. I přesto se chtějí bavit a užívat letních radovánek za doprovodu kvalitního alkoholu.

Láhev svým designem a tvarem navazuje na Hanáckou vodku Original. Novinka je rovněž šestkrát destilovaná, o design se postaral grafický designér Martin Zouhar. Lucie Libra, brand manažerka Hanácké vodky, k novince říká: „Všímáme si dění ve světě a snažíme se reflektovat to, kam se trend v konzumaci alkoholu posouvá. Mnozí příznivci alkoholu čím dál častěji sahají po lehčích verzích oblíbeného alkoholického nápoje – tedy hledají méně alkoholu i méně kalorií. Do Česka se tyto trendy obvykle dostávají se zpožděním, my ale věříme, že nová Hanácká Trendy si zde získá své příznivce, a první prodejní čísla to jednoznačně potvrzují.“

Orientační cena je 139 korun, nová Hanácká Trendy je k dostání v maloobchodní síti.

Palírna U Zeleného stromu a.s.

Palírna U Zeleného stromu a.s. má ojedinělou historii, která začala již v roce 1518 udělením práva vařit pivo a pálit pálenku domu U Zeleného stromu v Prostějově. Jde o unikát nejen v Česku, ale i v rámci celé Evropy, kde neexistuje palírna s delší historií. Palírna U Zeleného stromu a.s. (též známá podle jednoho ze svých výrobků jako Starorežná Prostějov) je ryze česká firma, která je i bez cizího kapitálu druhým největším výrobcem lihovin v České republice. Mezi nejznámější značky patří Starorežná, Blend 42 Vodka, Heffron či Hanácká vodka a zejména výjimečná česká žitná whisky „Stará žitná myslivecká“. Výrobky firmy jsou oceňovány pro svou chuťovou kvalitu medailemi na významných světových soutěžích a díky tomu firma své značky úspěšně vyváží. S produkty Palírny U Zeleného stromu a.s. se zákazníci mohou setkat v dalších dvaceti zemích pěti kontinentů. Na domácím trhu pak s firmou spolupracují při distribuci svých výrobků značky s nejvyššími společenskými ambicemi, jako jsou Koval, Dictador, NAUD, Pushkin, Berentzen a další.