DIA spouští samoobslužný portál domény gov.cz pro úřady

Praha, 9. prosince 2025 – Před rokem převzala Digitální a informační agentura (DIA) vlastnictví a provoz jednotné státní domény gov.cz. Nyní spouští samoobslužný portál, který umožňuje orgánům veřejné moci snadno registrovat nové domény státní správy pod doménu gov.cz nebo spravovat ty stávající. Proces nové registrace, který dříve trval 30 dní, se nyní zkrátil na několik minut. Hlavním cílem přechodu všech orgánů veřejné moci pod jednotnou doménu gov.cz je zvýšení důvěryhodnosti webové i e-mailové komunikace státních institucí s občany, zlepšení kybernetické bezpečnosti, uživatelské přívětivosti a omezení rizika podvodů.

Tento obsah je v kompletní podobě dostupný pouze pro členy FeedIT+ (#FULL a #LITE členství).