Nový tablet PC Panasonic Toughbook CF-C1 je výkonnější, výdrží déle a rychleji komunikuje

Společnost Panasonic dnes představila řadu vylepšení pro novou verzi počítače Toughbook CF-C1mk2, lehkého firemního notebooku s nadstandardní odolností. CF-C1 může být používán jak v podobě klasického notebooku, tak i tabletu. Zařízení bylo vylepšeno o vyšší výpočetní výkon, větší paměť a rychlejší bezdrátový modul. Je tak ideální pro mobilní pracovníky, jako jsou cestující obchodníci, zástupci přímého prodeje, průzkumníci trhu nebo zdravotníci pracující v terénu.  (TZ)

Počítač Toughbook CF-C1mk2 využívá nejnovější generaci procesoru Intel® Core i5-2520M (2.5GHz) a nabízí tak vyšší výkon. Díky grafické kartě Intel® HD 3000 podporuje nová verze mk2 rozšířené multimediální funkce. Ve standardní konfiguraci byla operační paměť rozšířena na 4 GB a byla vybavena pevným diskem o kapacitě 320 GB.  A díky technologii Quick Boot Manager byl zkrácen čas nutný ke spuštění na přibližně 15 sekund*.

Nová generace počítače Toughbook CF-C1 využívá komunikační modul Ericsson F5521gw HSPA+ se správcem bezdrátových připojení, a významně tak zvyšuje rychlost stahování až na 21 Mb/s. Díky této rychlosti jsou rozšířeny možnosti přenosu dat. V podobě volby je k dispozici i webová kamera s rozlišením 1.3 megapixelů, která je vhodná pro uživatele vyžadující záznam obrazových dat nebo pro možnost účastnit se webových konferencí během pobytu mimo kancelář.

Dotykový displej u CF-C1 je dobře použitelný jak v režimu notebooku, tak i v režimu tabletu – díky trojitému tvrzenému uchycení je displej pevně fixován i během zadávání dat. Počítač CF-C1 díky sadě dvou baterií vyměnitelných za provozu dále nabízí až 12ti hodinový provoz (měřeno metodikou MobileMarkTM 2007 při 60 cd/m²). Při osazení notebooku jednou čtyřčlánkovou baterií je zařízení velmi lehké – váží pouze 1,49 kg (a pouze 1,69 kg, jsou-li nainstalovány obě baterie).

S tvarovaným ergonomickým držákem na spodní straně tabletu mohou uživatelé snadno držet zařízení jednou rukou, zatímco druhou píší či ovládají displej dotykem. Tím je CF-C1 ideální pro uživatele, kteří potřebují zaznamenávat informace v místech, kde může být náročné nebo nevhodné mít tablet při psaní položený – například v případě mobilních prodejců, tazatelů během vedení zákaznických průzkumů či sester při psaní zpráv na lůžku pacientů.

Praktický a snadno očistitelný

Tablet/notebook Toughbook CF-C1 je vybaven vícedotykovým rezistivním displejem, který může být ovládán v rukavicích – je tedy ideální pro pracovníky ve zdravotnictví, jako jsou zdravotní sestry a lékaři, například během domácích návštěv u pacientů. Součástí počítače je také pogumovaný a dezinfikovatelný ergonomický popruh a odolná klávesnice proti polití. Navíc je  Toughbook CF-C1 testován na odolnost vůči pádu za provozu z výšky 76 cm.

„Nová vylepšení počítače Toughbook CF-C1 činí z tohoto odolného zařízení nadstandardní nástroj pro pracovníky, kteří hodně cestují a navštěvují různá prostředí,“ říká Radka Karlová, marketingová manažerka pro CEE ze společnosti Panasonic Computer Products Europe. „Jeho elegantní vzhled osloví jak uživatele z trhů zaměřených na image, kam patří nejvýznamnější značky z oblasti módy, kosmetiky a potravinářství, tak i obchodníky a vedoucí pracovníky očekávající odolný a současně lehký konvertibilní notebook bez kompromisů v oblasti výkonu. Je vhodný pro každodenní mobilní využití při zákaznických návštěvách, kde rychlost, výdrž baterie a flexibilita při vkládání dat jsou samozřejmým požadavkem.“

Zdokonalená správa

Součástí CF-C1 je také aplikace Dashboard navržená tak, aby bylo možné každý Toughbook snadno přizpůsobit požadavkům uživatele, včetně přívětivého rozhraní pro rychlé spouštění. Umožňuje také snadnou správu zařízení díky podpoře užitečných utilit a nástrojů, jako jsou například utility Panasonic Power Management a  Panasonic PC Viewer.

Cena a dostupnost

Počítač Panasonic Toughbook CF-C1mk2 bude dostupný od července 2011. Maloobchodní cena začíná na 1 899 EUR bez DPH. Při dodávkách v rámci kompletního řešení se počítá projektová cena.
* Platí pro tovární obraz operačního systému s uživatelsky přizpůsobeným nastavením rychlého startu u SSD modelu

O počítačích Toughbook

Počítače Toughbook společnosti Panasonic jsou navrženy tak, aby měli mobilní pracovníci spolehlivý a bezpečný přístup ke svým datům a aplikacím v náročných prostředích. Jsou navrženy tak, aby odolaly situacím, kdy klasické mobilní počítače selhávají – včetně vlivů vibrací, nárazů, vody, prachu, desinfekčních prostředků, slunečního světla, nároků na dlouhou životnost baterií a na podporu ovládání jednou rukou. Tím, že konečně poskytly pracovníkům přístup k datům a aplikacím v náročných prostředích, mohly významně přispět k zefektivnění podnikových procesů a spokojenosti zákazníků. První mobilní a plně odolný počítač Toughbook uvedl Panasonic v roce 1994 a dnes má 65 procentní podíl na evropském trhu s odolnými a zodolněnými notebooky (zpráva VDC Research o prodeji v roce 2010 z března 2011).

O společnosti Panasonic

Společnost Panasonic je světovým lídrem ve vývoji a výrobě elektronických produktů pro splnění široké škály spotřebitelských, firemních i průmyslových požadavků. Sídlo společnosti je v japonské Osace a v loňském fiskálním roce končícím 31. března 2010 vykázala společnost příjmy 67,14 miliard €. Akcie společnosti Panasonic jsou kótovány na burzách v Tokiu, Osace, Nagoi a New Yorku (NYSE: PC).

Pro více informací navštivte internetové stránky na adrese www.toughbook.cz.