AXAGO představuje HANDY a BRAINY – čtečky karet s přímým USB konektorem

Značka AXAGO představuje dvojici externích čteček paměťových karet HANDY CRE-D4 a BRAINY CRE-X5. Kompaktní čtečka HANDY umožňuje ve svých čtyřech slotech čtení a zápis v současnosti nejpopulárnějších formátů paměťových karet microSD, M2, SD/MMC a Memory Stick. Větší šestislotová BRAINY čtečka již poslouží pro čtení a zápis všech v současné době používaných typů paměťových karet, protože přidává i podporu karet xD a CompactFlash.  (TZ)

Hlavním společným rysem obou novinek je přímé připojení čtečky k počítači bez potřeby propojovacího USB kabelu. Čtečky mají vestavěný standardní velký USB konektor typu A male (v případě čtečky BRAINY výklopný) a stačí je tak zasunout přímo do USB portu počítače. Díky nízké hmotnosti USB konektor čtečku zasunutou v portu počítače snadno udrží. Vypuštěním USB kabelu se výrazně snižuje riziko problémů způsobených nedokonalým kontaktem mezi USB konektory. Mobilní uživatelé navíc ocení odstranění nutnosti přenášet jakékoliv příslušenství ke čtečce.

Obě čtečky také disponují samostatnými sloty pro miniaturní karty microSD a M2 a není tak nutné pro tyto karty používat adaptéry. Také karty typu MMC Mobile nebo MS Duo lze zasunout přímo do slotů čtečky bez potřeby adaptéru. Pro žádný ze současných běžně používaných formátů paměťových karet tedy není nutné použít adaptér.

Podporovány jsou všechny nejnovější specifikace vysokorychlostních flash karet včetně SDXC (SD 3.0) a CF 4.1 (IDE Ultra DMA 133). Optimalizovaná podpora xD-H karet znamená až o 50% vyšší rychlosti čtení a zápisu ve srovnání s některými staršími čtečkami. V souborových manažerech se čtečky indikují pouze jako jedna nová mechanika a odpadá tak hledání aktivní jednotky s vloženou kartou.

Velmi kompaktní a lehká konstrukce čteček ve spojení s integrovaným USB konektorem pro přímé připojení k PC bez potřeby USB kabelu dělají z obou novinek jednoduše použitelné periferie vhodné zejména pro uživatele notebooků.
Obvyklá prodejní cena čtečky HANDY je cca. 99 Kč a čtečky BRAINY cca. 149 Kč (ceny včetně DPH).

Více informací o těchto produktech naleznete na
http://www.axago.cz/cz/produkty/ctecky-karet/CRE-D4.html
http://www.axago.cz/cz/produkty/ctecky-karet/CRE-X5.html

O značce AXAGO

AXAGO je původní český projekt vytvářený společností RealQ s.r.o. již od roku 2005. Značka se specializuje na počítačové příslušenství a zcela v duchu svého přídomku Complete Computer Comfort dodává komplexní sortiment USB adaptérů, PCI a PCI-Express karet, ExpressCard adaptérů, čteček paměťových karet, USB hubů a externích boxů pro pevné disky. Český zákazník tak má díky domácí značce možnost ocenit kromě výhodného poměru mezi cenou a kvalitou výrobků také precizní technickou podporu a důkladnou lokalizaci všech produktů. Pro více informací o AXAGO produktech prosím kontaktujte Vašeho dealera nebo navštivte webové stránky: www.axago.cz.

Distributoři ČR: AT Computers, eD‘ system Czech, Tech Data Distribution
Distributoři SR: AT Computers SK, Tech Data Distribution