AXAGO DOCK Adapter ADSA-MP 2v1 – dokovací stanice a USB 3.0 adapter pro SATA disky

Značka AXAGO představuje inovativní zařízení typu dva v jednom – DOCK adapter ADSA-MP. Díky unikátnímu designu lze adaptér použít dvěma způsoby: Buď jej lze jednoduše připojit přímo k libovolnému SATA zařízení a v tomto případě tedy funguje adaptér jako pohotové řešení při náhlé potřebě propojení disku nebo mechaniky s počítačem. Anebo se DOCK adapter pouhým vložením do základny promění v praktickou diskovou dokovací stanici vhodnou i pro dlouhodobý provoz disku. Spojením výhod obou typů zařízení – flexibilního USB adaptéru a bezpečné dokovací stanice vzniklo velmi zajímavé univerzálně využitelné storage zařízení. (TZ)

Podporovány jsou jak standardní velké 3.5″ disky tak malé notebookové 2.5″ pevné disky nebo SSD disky všech rozměrů a kapacit včetně disků s kapacitou větší jak 2 TB. K adaptéru lze připojit také 5.25″ mechaniky včetně BluRay mechanik.

Užitečnou „vychytávkou“ jsou přibalené plastové krycí štítky pro 3.5″ i 2.5″ disk, které se jednoduše zasunou do montážních otvorů disků a chrání nejchoulostivější odkryté části disku. Napevno připojený dostatečně dlouhý USB 3.0 kabel délky 170 cm zase dovoluje umístění disku v bezpečné vzdálenosti od notebooku nebo pohodlné umístění HDD docking station na pracovním stole při připojení k počítači umístěnému pod stolem.

Pohodlné zálohování stiskem jediného tlačítka nabízí funkce One Touch Backup. Po instalaci aplikace z dodaného CD lze při prvním startu definovat libovolné adresáře k zálohování a poté již dle potřeby pouhým stiskem tlačítka provést zálohu těchto dat na připojený disk.

Balení obsahuje kompaktní napájecí adaptér nutný pro provoz s 3.5″ diskem nebo 5.25″ mechanikou, pro 2.5″ HDD/SSD není externí napájení nutné, plně postačí napájení po USB sběrnici. Není také třeba instalovat žádné ovladače, jsou již součástí podporovaných operačních systémů a nainstalují se automaticky.

Obvyklá prodejní cena zařízení je cca. 590 Kč včetně DPH.

Více informací o tomto produktu naleznete na
http://www.axago.cz/cz/produkty/usb-adaptery/ADSA-MP.html.

O značce AXAGO

AXAGO je původní český projekt vytvářený společností RealQ s.r.o. již od roku 2005. Značka se specializuje na počítačové příslušenství a zcela v duchu svého přídomku Complete Computer Comfort dodává komplexní sortiment USB adaptérů, PCI a PCI-Express karet, ExpressCard adaptérů, čteček paměťových karet, USB hubů a externích boxů pro pevné disky. Český zákazník tak má díky domácí značce možnost ocenit kromě výhodného poměru mezi cenou a kvalitou výrobků také precizní technickou podporu a důkladnou lokalizaci všech produktů. Pro více informací o AXAGO produktech prosím kontaktujte Vašeho dealera nebo navštivte webové stránky: www.axago.cz.

Distributoři ČR: AT Computers, eD‘ system Czech, Tech Data Distribution
Distributoři SR: AT Computers SK, Tech Data Distribution