Společnost Canalys označila Trend Micro za nejrychleji rostoucího předního dodavatele zabezpečení obsahu na světě

Nejnovější nezávislá studie agentury Canalys zabývající se podílem na světovém trhu podnikového zabezpečení zjistila, že Trend Micro Incorporated (TYO:4704; TSE:4704) je nejrychleji rostoucím předním dodavatelem zabezpečení obsahu na světě, se 17% mírou růstu (1. čtvrtletí 2010 – 1. čtvrtletí 2011).     (TZ)

Studie společnosti Canalys nazvaná „Canalys estimates, Enterprise Security Analysis, June 2011“ (Odhady společnosti Canalys, analýza podnikového zabezpečení, červen 2011) pokrývá sektory zabezpečení obsahu, síťového zabezpečení a správy zabezpečení za 1. čtvrtletí 2011.  Podle společnosti Canalys je zabezpečení obsahu (ochrana proti malwaru, zabezpečení systémů zpráv a zabezpečení před webovými hrozbami) jedním z nejrychleji rostoucích sektorů, měřeno hodnotou pro koncové uživatele.  Tato studie označila společnost Trend Micro se 17% růstem za nejrychleji rostoucího předního světového dodavatele zabezpečení obsahu v 1. čtvrtletí 2011. Za ní se umístily Kaspersky s 12% růstem, Symantec s 6,9 % a McAfee s 6,5 %.

Pokud jde o regionální výsledky v oblasti zabezpečení obsahu, umístila se společnost Trend Micro na prvním místě v Tichomořské Asii s mírou růstu 38,7 %, na prvním místě v Latinské Americe s 18% růstem a na druhém místě v Evropě, Africe a na Středním východě s mírou růstu 13,3 %, kde překonala McAfee s uváděnou mírou růstu 9,6 %.

Rychlý vzestup společnosti Trend Micro potvrzuje několik nedávných nezávislých zpráv o rozdělení trhu:  Agentura IDC nedávno označila Trend Micro za leadera v oblasti zabezpečení serverů (Worldwide Endpoint Security 2010-2014 Forecast and 2009 Vendor Shares, IDC / Celosvětová předpověď zabezpečení koncových bodů v letech 2010-2014 a podíly dodavatelů v roce 2009).  Dále byla společnost Trend Micro prohlášena za leadera s největším tržním podílem v oblasti zabezpečení virtualizovaných prostředí (2011 Technavio – Global Virtualization Security Management Solutions Citation / Globální přehled řešení pro správu zabezpečení virtualizovaných prostředí).  A kromě toho byla společnost Trend Micro prohlášena za největšího nezávislého dodavatele zabezpečení na světě (2011 © Quocirca Ltd.: Selected independent IT security vendor revenues / Výnosy vybraných nezávislých dodavatelů zabezpečení IT).

„Tyto četné nezávislé průzkumy zdůrazňující význam tržního podílu společnosti Trend Micro dále potvrzují, že inovativní a oceňovaná řešení Trend Micro pro zabezpečení koncových bodů, virtualizovaných prostředí a cloudů opravdu uspokojují potřeby zákazníků.  Řešení Trend Micro zabezpečují data na milionech přístrojů, koncových bodů a serverů ve fyzických a virtuálních prostředích i v prostředí cloudů po celém světě.  Více než 20 let zkušeností v oblasti zabezpečení obsahu a nepřetržité investice do vývoje a získávání klíčových technologií se vyplácí,“ usmívá se Eva Chen, spoluzakladatelka a generální ředitelka společnosti Trend Micro.

Odborné znalosti Trend Micro v oblasti zabezpečení obsahu sahají od produktů pro velké korporace, přes malé podniky až po spotřebitelské produkty. Například Trend Micro™ Enterprise Security je úzce integrovaná nabídka produktů, služeb a řešení pro zabezpečení obsahu založená na inovativní infrastruktuře zabezpečení z cloudu Trend Micro™ Smart Protection Network™. Trend Micro™ Worry-Free™ Business Security 7 – Advanced je ochrana proti virům, spamu, počítačové kriminalitě a ztrátě dat poskytovaná z cloudu. Už si nemusíte dělat hlavu s internetovým zabezpečením a můžete se soustředit na své podnikání. Produkty Trend Micro™ Titanium™ zajistí pomocí technologie cloudu výkonnou, rychlou a snadno ovladatelnou ochranu a automaticky zastaví viry a spyware, ještě než se dostanou k vašim počítačům, takže vás nijak nezpomalí – je to úplně nový způsob ochrany počítačů.

Pomocí Trend Micro™ Deep Security, platformy pro pokročilé zabezpečení a dodržování předpisů na fyzických, virtuálních i cloud serverech, bezpečnostní platformy Trend Micro™ SecureCloud™, která představuje průlomové řešení pro ochranu dat a správu šifrovacích klíčů pro veřejné i soukromé cloudy, a ochrany mobilních přístrojů na platformě Android na straně zákazníka Trend Micro dál rozšiřuje svou schopnost zabezpečit a spravovat data na různých platformách.

O společnosti Trend Micro

Trend Micro Incorporated (TSE:4704), globální leader v oblasti zabezpečení z cloudu, pomáhá pomocí svých řešení pro zabezpečení internetového obsahu a správu hrozeb pro podniky i jednotlivce vytvářet bezpečný svět pro výměnu digitálních informací.  Jsme průkopníkem zabezpečení serverů s více než 20 lety zkušeností, dodáváme špičkové zabezpečení pro klienty, servery i z cloudu, které odpovídá potřebám našich zákazníků a partnerů, rychleji zastaví nové hrozby a chrání data ve fyzickém a virtualizovaném prostředí i v prostředí cloudu.  Naše špičkové technologie, produkty a služby pro zabezpečení z cloudu cloud computingu založené na infrastruktuře Trend Micro™ Smart Protection Network™ zastaví hrozby tam, odkud pocházejí – na internetu – a jsou podporovány více než tisícovkou odborníků z celého světa.

Další informace o společnosti Trend Micro Incorporated a jejích produktech a službách jsou k dispozici na webu http://www.trendmicro.cz/. Tato zpráva Trend Micro i další oznámení jsou k dispozici na adrese http://trendmicro.mediaroom.com/ a v rámci kanálu RSS na adrese www.trendmicro.com/rss.  Nebo sledujte naše zprávy na Twitteru (@TrendMicro).