LMC: Milion registrovaných uživatelů na pracovních portálech Jobs.cz a Prace.cz

Nejznámější tuzemské pracovní portály Jobs.cz a Prace.cz, provozované společností LMC, dosáhly jednoho milionu registrovaných uživatelů. Jen od ledna 2010 bylo na obou portálech vystaveno bezmála 280 tisíc pracovních nabídek, na něž uchazeči o zaměstnání zaslali více než 9 milionů reakcí. Jobs.cz, který se již v lednu 1996 stal jednou z prvních služeb na českém internetu, letos oslavil 15 let existence. Portál Prace.cz do portfolia jedničky e-recruitmentu v ČR přibyl v roce 2000. (TZ)

Dosažení jednoho milionu registrovaných uživatelů na Jobs.cz a Prace.cz je pro společnost LMC významným milníkem, přestože počet lidí, kteří již alespoň jednou práci prostřednictvím těchto portálů hledali, je velmi pravděpodobně ještě vyšší. Vystavené nabídky zaměstnání lze totiž procházet a reagovat na ně i bez registrace. Uživatelé s profilem na Jobs.cz či Prace.cz mohou využívat pokročilé služby, jako je vystavení vlastního CV či nastavení agenta pro automatické vyhledávání nabídek z preferovaných oborů a/nebo na základě zvolených klíčových slov aj. Počet uživatelů s profilem LMC zaznamenává od září 2006. Z celkového milionu registrovaných jich je 530 tisíc na Jobs.cz a 470 tisíc na portálu Prace.cz. Zhruba 215 tisíc z nich se ke svým profilům přihlásilo v uplynulých 90 dnech.

„Vysoký počet lidí, kterým pomáháme v hledání nového či lepšího pracovního uplatnění, nás samozřejmě velmi těší. Vždy ovšem zdůrazňuji, že bez druhé strany mince, kterou je adekvátní počet zajímavých pracovních nabídek, by naše snažení nevedlo k cíli. Jen díky vyváženému přístupu k nabídce a poptávce jsme schopni naplňovat naši vizi, a to, že každý dokáže najít své místo,“ uvedl Libor Malý, ředitel společnosti LMC, provozovatele pracovních portálů Jobs.cz a Prace.cz.

V roce 2010 bylo na portálech Jobs.cz a Prace.cz vystaveno na 145 tisíc nabídek zaměstnání, z čehož v bezmála 114 tisících případů šlo o práci na plný úvazek. Od ledna do konce srpna 2011 přitom bylo na obou portálech vystaveno již více než 134 tisíc pozic, z toho bezmála 99 tisíc na plný pracovní úvazek. Tento vývoj svědčí o výrazném oživení na pracovním trhu v posledních měsících. Ještě větší nárůst nastal v případě brigád: v roce 2010 jich na Jobs.cz a Prace.cz bylo vystaveno celkem 27,5 tisíce, od ledna do srpna 2011 šlo už o 33,5 tisíce vystavených brigádnických míst. V podzimním období lze přitom očekávat zájem o další brigádníky na předvánoční výpomoc.

Společnost LMC každý měsíc vydává zprávu o vývoji na tuzemském online pracovním trhu, tzv. Jobs index. Dlouhodobě v něm sleduje např. počet vystavených pracovních míst na plný úvazek v každém dni, či počet reakcí uchazečů na zveřejněné pozice v daném měsíci, zaznamenaný v systému pro správu náborového procesu LMC G2. V průběhu roku 2010 lidé odeslali celkem 5,1 milionu reakcí na vystavená pracovní místa, v průměru 428 tisíc v každém měsíci. Od ledna do srpna 2011 bylo zasláno na 3,9 milionu reakcí, měsíční průměr dosáhl 489 tisíc.

LMC s.r.o. je již 15 let nejvýznamnějším operátorem na českém elektronickém trhu práce a jednou z předních evropských e recruitmentových společností. Provozuje nejznámější pracovní portál Jobs.cz, určený pro elitní pozice na tuzemském trhu, a také největší pracovní portál na českém internetu Prace.cz. V současnosti registruje 9 000 firemních zákazníků z ČR i zahraničí. LMC také poskytuje řešení pro správu náborového procesu LMC G2 a nabízí poradenství v oblastech HR Marketingu a Talent Managementu. Více informací o firmě a jejích produktech naleznete na www.lmc.eu.