Osobní finance na iPhone od AWD vždy při ruce

Chcete si vypočítat svůj čistý měsíční plat, budoucí přiznanou penzi nebo výši měsíčního spoření na auto či vybavení bytu a nemáte zrovna po ruce počítač a přístup k internetu? (TZ)

Zajímají vás zprávy ze světa financí, které se do novin nevejdou? Řešením je aplikace „AWD privátní finanční poradce“, užitečný průvodce osobními financemi pro uživatele iPhone. Aplikace jim nabízí nejen celou řadu finančních kalkulaček, ale také denní zpravodajství o bankovních a pojišťovacích produktech, legislativě nebo dění na kapitálových trzích. Novinka se jen několik dní po uvedení do zkušebního provozu ihned objevila mezi TOP 5 nestahovanějších českých finančních aplikací.

„Naše společnost jakožto tuzemský lídr v oblasti privátního finančního poradenství si klade za cíl flexibilně reagovat na potřeby a přání klientů, z nichž velká skupina patří mezi uživatele iPhonů a tzv. smartphonů. Chceme nejen jim, ale všem českým uživatelům nabídnout aktuální informační servis z oblasti privátních financí, investic nebo penzijní reformy. Prostřednictvím nové aplikace je také možné ukládat si oblíbené články či je sdílet s ostatními na sociálních sítích. Prostě mít pomocníka pro řešení svých osobních financí vždy při ruce, “ řekl výkonný ředitel a jednatel AWD ČR Pavel Manhalter.

V rámci denního zpravodajství přinese aplikace každý den minimálně jednu zajímavou zprávu z oblasti osobních financí, informace o výhodných nabídkách, na které na stránkách denního tisku většinou není místo. Kromě toho nabízí tyto  kalkulačky:

Prostřednictvím Mzdového kalkulátoru si uživatel může spočítat čistou měsíční mzdu při zohlednění počtu dětí, využívání služebního automobilu nebo čerpaní dovolené.  Penzijní kalkulátor zjistí například orientační výpočet přiznané penze při odchodu do důchodu v současném období.  Kromě toho lze v aplikaci nalézt i tři kalkulačky pro pravidelné spoření:
Spoření – dle cílové částky – Vypočte výši pravidelné měsíční úložky pro dosažení cílové částky v daném časovém horizontu.
Spoření – dle spořené částky – Vypočte, jak pravidelně ukládané částky rostou v čase (tedy kolik peněz budu mít při ročním, pětiletém a víceletém spoření) nebo jakou částku je třeba pravidelně ukládat pro dosažení dané cílové částky.
Spoření – dle doby spoření – Vypočte dobu spoření pro dosažení stanovené cílové částky za dané období.

„ Jako první finančně-poradenská společnost nabízíme všem uživatelům iPhone podobnou specializovanou aplikaci ke stažení zdarma na App Store. To je však teprve začátek. V průběhu podzimu chystáme podobnou novinku i pro operační systém Android a do budoucna také plánujeme výrazné rozšiřování samotné aplikace, “ dodal Pavel Manhalter.

O AWD

AWD Holding AG je přední společností na evropském trhu správy privátních financí. Služeb AWD využívá více okolo 2 milionů privátních klientů. AWD působí prostřednictvím více než 5.500 kvalifikovaných privátních finančních poradců a cca 500 poradenských centrech v 8 zemích Evropy (v Německu, Velké Británii, Rakousku, Švýcarsku, České republice, Slovensku, Polsku a Maďarsku).

AWD Česká republika s.r.o. zahájila v České republice činnost 1. ledna 2005 a zabývá se privátním finančním poradenstvím především pro klienty s nadprůměrnými příjmy. V současné době disponuje šestnácti poradenskými centry. V prosinci 2008 byla vyhodnocena v největším testu poradenství v České republice, který pro časopis Osobní finance zpracovala agentura IPSOS TAMBOR, nejlepší poradenskou firmou. Porazila tak nejen ostatní poradenské firmy, ale i všechny hodnocené banky. Vice informací na www.awdcr.cz