Dlouho očekávaný titul Sleepy Jack™ od SilverTree Media bude exkluzivně dostupný na modelu Sony Ericsson Xperia™ PLAY

Londýn/Praha, 12. října 2011 – Společnost Sony Ericsson ve spolupráci se SilverTree Media, světovým vydavatelem herních titulů a tvůrcem diskutovaného herního hitu Cordy™,  představuje nový titul Sleepy Jack™ exkluzivně dostupný na Xperia™ PLAY. (TZ)

Tato výjimečně zpracovaná arkádová hra zavede hráče na dobrodružnou cestu, na které provedou hlavního aktéra titulu Sleepy Jack™ jeho vlastní sny. Každou noc se Sleepy Jack ponoří do snů a jeho představivost ho zavede na řadu míst plných nejrůznějších dobrodružství.

Hra Sleepy Jack™ byla poprvé pro platformu Android uvedena na světové výstavě herních titulů E3 (článek serveru PocketGamer „Top 10 best iPad, iPhone, and Android games of E3“). V srpnu byla hra představena také v Beta verzi na veletrhu Gamescom v Kolíně nad Rýnem, kde díky kvalitní grafice, zajímavé charakteristice i téměř návykovému náboji hry zaujala velký počet návštěvníků.

Tim Harrison, ředitel marketingových strategií a obsahu telefonů Sony Ericsson, uvedl: „SilverTree Media doposud vydala několik velmi inovativních titulů pro verzi Android, nejprve Cordy™ a nyní Sleepy Jack™. Tento nejnovější přírůstek do stávajícího portfolia her pro Xperia™ PLAY je bezpochyby kombinací poutavého průběhu a jedinečné grafiky, která má potenciál stát se oblíbeným titulem mezi hráči nejrůznějších kategorií her.

Nate Smith, ředitel společnosti SilverTree Media, uvedl: „Pracovali jsme velmi intenzivně na novém nástupci hry Cordy™ a nemůžeme se dočkat, až si fanoušci her tento titul vyzkouší. Věříme, že si ji hráči budou hrát s takovou radostí, s jakou jsme ji přizpůsobovali pro Xperia™ PLAY.“

Xperia™ PLAY dokazuje, že je ideální platformou pro vývojáře herních titulů. Podle dostupných výsledků 80 %* majitelů telefonu hraje hry minimálně jednou denně (což je osmkrát více než u ostatních předních chytrých telefonů). 75 %* představuje prémiový placený obsah, přičemž maximální průměr u ostatních mobilních telefonů činí pouhých 25 %*.

Hra Sleepy JackTM bude dostupná již tento týden exkluzivně na Xperia™ PLAY po dobu jednoho měsíce.

Nejnovější aktualizace herního obsahu pro Xperia™ PLAY sledujte na:

Twitter: @XperiaGames

Pro více informací o produktech a aktivitách společnosti Sony Ericsson navštivte:

http://blogs.sonyericsson.com/products

Pro lokální informace z České republiky sledujte:

http://www.facebook.com/SonyEricssonCzechRepublic

http://twitter.com/#!/sonyericssonCZ

http://www.youtube.com/sonyericssonczechrep

http://www.sonyericsson.com/challenge-xperia/php/cz_cs/start.php

 • 80% uživatelů Xperia PLAY hraje hry denně

  • Je to až osmkrát více než na ostatních chytrých telefonech (data z programu Spokojenosti zákazníků Sony Ericsson – červen 2011 a od ComScore – září 2011).

   • Uživatelé chytrých telefonů, kteří hrají hry každý den 10% (Evropa), 18% (Amerika) – Com Score

   • Uživatelé Xperia PLAY, kteří hrají denně  – 80% (program Spokojenosti zákazníků Sony Ericsson)

 • Uživatelé Xperia PLAY stahují prémiové hry

  • Toto je opačný případ ostatních chytrých telefonů s platformou Android, u kterých většina stahovaných aplikací je zdarma. Dostupné zdroje v průmyslu dokazují, že nejvyšší hodnota stahovaných placených obsahů dosahuje 25% (toto číslo je pravděpodobně ještě nižší podle společnosti Distimo a Nielsen). U Xperia PLAY bylo oproti tomu zaznamenáno až 75% stahování prémiových obsahů (zdroj = klíčový partner) .

Sony Ericsson

Společnost Sony Ericsson byla založena v říjnu 2001 jako společný podnik firem Ericsson a Sony a oslavila tak 10 let existence. V průběhu let společnost nabídla nejlepší komunikační technologie a výborný uživatelský zážitek, což spojila v řadě Xperia™, která nabízí nejzábavnější chytré telefony v mobilním průmyslu. Sony Ericsson má centrálu v Londýně a operuje na všech důležitých trzích po celém světě. Má výrobní kapacity v Číně a oddělení výzkumu a vývoje v Číně, Japonsku, Švédsku a v kalifornském Silicon Valley. Pro více informací navštivte prosím www.sonyericsson.cz.