Smartphony válcují jednoúčelové navigace

Praha, 19. října 2011 – „Solitérní GPS navigace jsou stále více nahrazovány aplikacemi chytrých telefonů,“ takto shrnuje Michael Horejsek ze společnosti Sunnysoft aktuální trend. „Masivně nastupující smartphony elegantně zajistí funkce navigací a přidají nepřeberné množství dalších praktických aplikací,“ doplňuje Horejsek ze Sunnysoftu. (TZ)

GPS navigace nejčastěji používáme při cestách autem, při orientaci v cizích městech nebo třeba při adrenalinovém geocachingu. Při všech těchto činnostech solitérní navigaci plnohodnotně nahradí aplikace chytrého telefonu, kterou disponují i ty nejlevnější modely za pár tisíc korun. Smartphony navíc nabízejí funkce telefonu, mp3 přehrávače, internetového prohlížeče a mnohé další. Klíčovou výhodou je samozřejmě šetření místem v kapse nebo příručním zavazadle, a prostředky vynaloženými na pořízení. „Je jednoznačné, že chytré telefony urazily za poslední dva roky dlouhou cestu do středu srdcí spotřebitelů a je také jasné, že je to částečně na úkor solitérních navigací,“ shrnuje Michael Horejsek ze Sunnysoftu.

Dva tipy na GPS navigaci pro smartphone:

Sygic GPS navigation – Evropa, doživotní aktualizace map, 890 Kč

Google Maps včetně navigací – k povozu je nutný datový paušál, 0 Kč

Čtyři tipy na chytré telefony, které vás budou navigovat

Ideálním telefonem pro navigaci je Samsung Galaxy SII, rychlý dvoujádrový smartphone nejvyšší třídy. Má nejvyšší možnou výbavu, nejrychlejší dvoujádrový procesor, obrovský kapacitní 4,3″ SUPER AMOLED+ displej s rozlišením 480×800 WVGA, podporuje FullHD video, 8Mpx fotoaparát, GPS a třeba i digitální kompas.
Samsung Galaxy SII  – 13 590 Kč

Vyšší střední třídu současnosti zastupuje velmi povedený model HTC Desire S. Jedná se o telefon, který při svých kompaktních rozměrech disponuje velmi pěkným a přehledným displejem. V jeho datové a multimediální výbavě naleznete vše, co byste mohli potřebovat, včetně 5Mpx fotoaparátu, Wi-Fi, GPS či FM rádia. Unikátní u tohoto modelu je jeho tělo, které je vyrobeno z jednoho kusu hliníku. Proto je telefon pevnější i při tenkém profilu. V současnosti jej seženete ve třech barevných variantách: černá, stříbrná, modrá.
HTC Desire S – 10 590 Kč

Smartphone za opravdu lidovou cenu je Samsung Galaxy Mini. Je to ideální model pro mladé nebo pro ty, kteří se chtějí seznámit s chytrým telefonem s nejrozšířenějším a nejoblíbenějším systémem Android a nechtějí investovat přes 4000 Kč. Při své nízké pořizovací ceně nebudete omezeni v používání z hlediska možnosti instalace dalších her či aplikací, posílání e-mailů, či synchronizaci firemní či jiné pošty, kontaktů a kalendáře. I tento prcek si poradí s instalací i plnohodnotným provozem navigace a dokáže tak nahradit jednoúčelovou navigaci v autě.

Samsung Galaxy mini – 3 690 Kč

Sony Ericsson Mini

Sony Ericsson Xperia Mini je nejmenší telefon na světě s operačním systémem Android. V jeho výbavě přesto naleznete vše, co potřebujete k práci i zábavě. Potěší vás 3″ Reality displej s HVGA rozlišením (320×480 px) a technologií Sony BRAVIA a přístup k aplikacím a hrám na Android Marketu. Pro zaznamenání jedinečných okamžiků vašeho života jistě využijete vestavený fotoaparát s rozlišením 5Mpx, automatickým ostřením a LED bleskem.

Sony Ericsson Mini – 3 990 Kč

O Sunnysoft s.r.o., divize Obchod

Jsme přední maloobchodní prodejce chytrých telefonů a tabletů s 12ti letou historií. Ke smartphonům a mobilním telefonům známých i neznámých značek nabízíme prostřednictvím sítě prodejen a eShopu nejširší nabídku příslušenství na trhu i odborné poradenství. Mezi naše spokojené zákazníky patří jednotlivci i největší tuzemské firmy a organizace.

Na našem trhu zastupujeme mimo jiné anglický Powertraveller (www.solarninabijecky.cz), švédský Brodit (držáky mobilních zařízení do aut, www.brodit.cz) a rovněž švédský Krusell (stylová pouzdra a brašny pro mobilní telefony a notebooky www.krusell.cz).

Ve společnosti Sunnysoft tvoří divize Obchod společně s divizí Software, která se specializuje na software pro mobilní platformy, dva hlavní pilíře její činnosti. V roce 2009 se společnost Sunnysoft umístila v žebříčku firem TOP 100 ICT, získala titul IT produkt 2009 za řešení mControl a uvedla na trh značku Powertraveller. Více na www.sunnysoft.cz.