Cisco představilo rozšíření virtualizační platformy VXI

Praha, 19. října 2011 – Společnost Cisco představila rozšíření své virtualizační platformy VXI (Virtualization Experience Infrastructure). Ta se rozrostla o nové koncové body, optimalizaci pro Citrix XenDesktop a řadu softwarových vylepšení. Novinky v portfoliu VXI přicházejí s inovacemi založenými na technologiích Cisco Unified Communications a přinášejí video a audio komunikaci v HD kvalitě do virtuálních desktopů. Současně byla také oznámena optimalizace služeb Cisco Wide Area Application Services (WAAS) pro Citrix XenDesktop, která umožní lepší škálovatelnost komunikace virtuálních desktopů v rámci WAN sítí. Jde o první výsledek nově navázané strategické spolupráce Cisco se společností Citrix v oblasti virtualizačních řešení. (TZ)

Virtualizace desktopů je v podnikové sféře stále žádanější a očekává se, že v následujících dvou letech dosáhne prodej koncových zařízení pro virtuální desktopy 70 milionů kusů – respektive podílu okolo 15 % na trhu s pracovními stanicemi pro podnikovou sféru. Na tento trh míří Cisco s otevřeným řešením VXI, které sjednocuje produkty a technologie napříč celým portfoliem síťových služeb Cisco a partnerů. Platforma integruje například Cisco Collaboration, Cisco Data Center Virtualization a Cisco Borderless Networks s řešeními partnerských společností jako je Citrix či VMWare.

Hlavní představené novinky:

  • Tenký klient VXC 6215 – Představuje jednoduché koncové zařízení pro virtuální desktopy, které při minimální spotřebě zajistí funkce srovnatelné s klasickým desktopem – včetně HD videa a audio komunikace.

  • Softwarový klient Cisco VXC 4000 – Přemění libovolné standardní PC v klientské zařízení pro virtuální desktop.  Minimální nároky na hardware umožňují jako klienty využít i starší PC a zachovat tak stávající investice do ICT. VXC 4000 spolupracuje s Citrix XenDesktop a VMware View™ na platformách od Windows XP až po Windows 7.

  • Optimalizace WAAS pro Citrix XenDesktop –  Technologie Cisco WAAS umožní redukovat objem přenášených dat mezi klienty a XenDesktop až o 60 %, což znamená nejen výrazné úspory síťových prostředků, ale také možnost připojit až dvojnásobek klientů a současně zrychlit komunikaci se serverem až o 70 %.

  • Rozšíření technologie ISE (Cisco Identity Services Engine) – Rozšíření o podporu virtuálních desktopů umožňuje centralizovat správu bezpečnostních politik založených na kontextu komunikace (analýza obsahu) pro fyzická i virtuální zařízení. ISE dokáže rozlišit konkrétní koncová zařízení dle jejich účelu, vlastníka (firemní, soukromé) či polohy a automaticky na ně aplikovat příslušné bezpečnostní scénáře.

  • Rozšíření Cisco Validated Designs (CVDs, sady ověřených návrhů infrastruktury) – Rozšíření o virtuální desktopy a řešení Citrix XenDesktop 5.5, VMware View 5 a další.

Aliance Cisco a Citrix

Společnosti Cisco a Citrix ohlásily vznik strategické aliance, jejímž účelem je poskytnout zákazníkům zrychlení a usnadnění nasazení virtualizačních technologií. Prostřednictvím aliance budou obě společnosti přinášet inovace a řešení, které umožní široké využití cloudových služeb a zaměří se také na další vývoj v oblasti datových center. Období nadvlády PC končí a společnosti dnes požadují od svých zařízení mnohem větší flexibilitu. Kombinace postavení společnosti Cisco v oblasti síťové infrastruktury, datových center a koncových zařízení s pozicí společnosti Citrix v odvětvích virtualizace desktopů přináší nově vzniklé alianci možnost reagovat na tyto potřeby firem a nabízet řešení, která umožní podnikům snadno a efektivně nasadit a využívat virtualizovaná prostředí na milionech koncových zařízení od smartphonů, přes tablety až po tenké klienty.

Veškeré představené technologie budou dostupné ve čtvrtém kvartálu 2011, pouze dostupnost VXC 6215 je plánována na první kvartál 2012 s možností objednávek od čtvrtého kvartálu 2011. Další podrobnosti k novinkám naleznete zde:

http://newsroom.cisco.com/press-release-content?type=webcontent&articleId=499556

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují.

Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na http://www.cisco.com. Další zprávy lze nalézt na http://newsroom.cisco.com.