Nokia N9 už má v Nokia Obchodě přes 100 českých aplikací

Praha, 10. 11. 2011 – Tělo vyrobené z jediného kusu polykarbonátu, výběr ze zajímavých barev, elegantní design a špičkový hardware. Taková je nová Nokia N9. A teď je navíc díky silné podpoře lokálních vývojářů možné využívat v tomto přístroji více než stovku zdarma dostupných českých aplikací. České zpravodajství, utility, blogy, dopravu v Praze, reality nebo nákupy – to vše mohou uživatelé telefonu Nokia N9 získat zdarma z Nokia Obchodu do svého mobilu. (TZ)

Ze zpravodajských aplikací nechybí Aktuálně.cz, iDNES.cz, iHNed.cz, Novinky.cz, deník Metro. Motoristické časopisy zastupují stálice jako Auto.cz, Autoweb.cz, F1sports.cz či Motorkáři.cz. Milovníci technologií ocení přímý přístup k časopisům CHIP, MobilMania.cz, Parabola.cz, Svět hardware.cz či populární blog MyEgo.cz. Nechybí zde ani celá řada dalších tematických webů jako Bleskově.cz, BusinessVize.cz, Dokina.cz, Games.cz, Peníze.cz, Vaření.cz, atd. Zájemci o reality si zase na Nokia N9 mohou procházet nabídky na serveru Realitní portál.cz, nabídku nemovitostí společnosti Remu nebo inzeráty na Avízo.cz.

Uživatelé Nokia N9 mohou využít i populární českou aplikaci Alkohol tester z pera společnosti Headmade. Po zadání několika základních údajů řidiči zjistí, jestli už mohou sednout za volant či nikoliv. Na řidiče cílí i další česká aplikace Doprava Praha, která dá během pár okamžiků rychlý přehled o dopravě, stupních provozu, o počasí i pohledech z kamer Technické správy komunikací.

Pro ty, které baví nakupování na cestách, jsou připraveny aplikace pro přímý přístup k informacím od populárního internetového obchodu Alza.cz nebo k aktuální nabídce známého českého slevového serveru Slevomat. Nokia N9 ale potěší i fanoušky odborné literatury, kteří v aplikaci knihy.cpress.cz najdou informace o všech knižních novinkách tohoto nakladatelství.

Nokia N9 je špičkový telefon vybavený 8 megapixelovým fotoaparátem s optikou Carl Zeiss schopným zaznamenávat video v HD rozlišení. Díky aplikaci Nokia Mapy nabízí bezplatnou pěší i automobilovou hlasovou navigaci a až 64 GB vnitřní paměti. Kromě českých aplikací je v Nokia Obchodě také možné si pro něj stáhnout tisíce nejrůznějších aplikací zahraničních.

Nokia N9
Fotografie v tiskové kvalitě:    http://press.nokia.com/products/504/nokia-n9/
Tisková zpráva k produktu:      http://www.nokia.cz/o-spolecnosti-nokia/tisk/tiskove-zpravy/tiskove-zpravy?newsid=-56010
Produktové stránky:                  http://www.nokia.cz/produkty/telefony/nokia-n9

O společnosti Nokia

Společnost Nokia je globálním leaderem v oblasti mobilních komunikací, jehož produkty se staly integrální součástí životů lidí po celém světě. Každý den více než 1,3 miliardy lidí používá svůj telefon Nokia k zachycení a sdílení zážitků, přístupu k informacím, k nalezení cesty nebo jednoduše k tomu, aby si spolu popovídali. Technologické a designové inovace společnosti Nokia z této značky vytvořily jednu z nejznámějších značek světa. Pro více informací navštivte http://www.nokia.com/about-nokia.