S&T CZ oceněno společností Pantek (CS)/Wonderware

PRAHA, 11. listopadu 2011 – Společnost S&T CZ obdržela jedno ze tří Speciálních uznání za spolupráci v roce 2011 od společnosti Pantek (CS), výhradního distributora softwarových systémů Wonderware pro průmyslovou automatizaci a informační aplikace pro Českou a Slovenskou republiku. Společnost S&T CZ byla oceněna za realizaci výrobních informačních systémů (MES), systémů pro monitoring a kontrolu výroby a systémů pro sledování celkové efektivity zařízení (OEE). (TZ)

Společnost S&T CZ je významným implementátorem a partnerem společnosti Wonderware pro řešení v oblasti výroby, a to především v automobilovém průmyslu a strojírenství. Jako partner společnosti Pantek (CS) v oblasti systémové integrace realizuje S&T CZ široké spektrum aplikací od SCADA/HMI aplikací (vizualizací) přes monitoring a sběr technologických, výrobních a produkčních dat až po jejich vyhodnocení a uložení. Součástí řešení je i prezentace dat všem vrstvám a úrovním výrobního managementu.

„Vážíme si ocenění, které potvrzuje skutečnost, že díky partnerství se společností Pantek (CS) se nám podařilo v roce 2011 dosáhnout v oblasti implementace softwarových systémů Wonderware skvělých výsledků. Díky naší spolupráci jsme schopni uspokojit potřeby i těch nejnáročnějších zákazníků,“ uvedl ředitel divize SWD Robert Solnař ze společnosti S&T CZ. Robert Solnař převzal ocenění v Hradci Králové 19. 10. 2011 na výroční akci „Wonderware – 17. uživatelská konference ČR/SR – 2011“ z rukou Zbyňka Červenky, výkonného ředitele Pantek (CS), a  Federika Marguatiho, Channel Manager Eastern Europe společnosti Wonderware.

Bližší informace o společnosti Pantek najdete na http://www.pantek.cz

O společnosti S&T CZ

Společnost S&T CZ je jedním z největších systémových integrátorů v České republice. Firma je součástí nadnárodní skupiny S&T AG, předního evropského dodavatele IT řešení a služeb, zastoupeného vedle Rakouska v 19 dalších zemích střední a východní Evropy. S&T AG čítá přibližně 2200 zaměstnanců.

S&T CZ v Česku disponuje týmem téměř 230 odborníků a má pobočky v osmi městech: v Praze, Brně, Liberci, Plzni, Českých Budějovicích, Pardubicích, Olomouci a Ostravě. Do tuzemské skupiny S&T rovněž patří dodavatel lékařské techniky S&T Plus. Centrála nadnárodní skupiny S&T AG sídlí v Rakousku, s akciemi společnosti se od roku 2003 obchoduje na Vídeňské burze.

S&T CZ navrhuje, dodává a provozuje informační systémy a poskytuje řešení a služby v oblasti informačních technologií. Zaměřuje se zejména na výrobní podniky a utility, finanční instituce, obchodní organizace a veřejnou správu. K dlouhodobým klíčovým zákazníkům společnosti patří například ŠKODA, Komerční banka, Česká spořitelna, Citibank, RWE, PwC, MPSV ČR, MMR ČR a další.

http://www.sntcz.cz/

O společnosti Pantek

Společnost Pantek (CS) s.r.o., založená v roce 1993, je dceřinou firmou společnosti SolutionsPT Ltd. (dřívější název Pantek Ltd.), nezávislé soukromé britské firmy, která se specializuje na dodávku a technickou podporu zejména softwarových produktů pro oblast průmyslové automatizace.

Hlavním těžištěm činnosti firmy Pantek (CS) s.r.o. je komplexní podpora řešení pro pokrokové průmyslové automatizační a informační aplikace od americké firmy Wonderware, která je dominantním celosvětovým dodavatelem v tomto tržním segmentu. Pantek (CS) s.r.o. je od počátku svých aktivit autorizovaným distributorem firmy Wonderware pro Českou republiku a Slovenskou republiku.

Kromě produktů od firmy Wonderware jsou v současné nabídce firmy Pantek (CS) s.r.o. i další řešení pro zvýšení „výrobní inteligence“ v průmyslových a technologických podnicích.

O Wonderware software

Wonderware software je integrovaná rodina produktů pro průmyslové automatizační a informační aplikace od renomovaného dodavatele, která byla od počátku navrhována se záměrem, aby pomohla průmyslovým firmám přizpůsobovat se neustále se měnícím potřebám jejich zákazníků.

Koncepce a rozsáhlé funkčnosti softwarových produktů firmy Wonderware umožňují dosud nevídanou flexibilitu při vývoji, nasazeních a změnách aplikací. Uživatelé mohou pružně přizpůsobovat a snadno rozšiřovat své výrobní systémy prakticky libovolně, aby vyhověly nejen současným, ale i budoucím potřebám, a průběžně tak vylepšovat řízení, výkonnost a efektivitu výroby.