Canon lídrem v magickém kvadrantu tiskáren a multifunkcí

PRAHA, 23. listopadu 2011 – Canon Europe, světový lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, byl jmenován společností Gartner jako lídr magického kvadrantu tiskáren a multifunkcí pro rok 2011#. Podle analytiků společnosti Gartner začínají trhy po recesi znovu růst. (TZ)

Magický kvadrant společnosti Gartner poskytuje přehled o vývoji trhu i firmách, které na něm působí. Pozice vendorů závisí na schopnosti realizovat a naplnit jejich vize. Canon má silné portfolio produktů a nadále investuje do vývoje a výzkumu v oblasti zobrazovacích a tiskových technologií.

„Canon nabízí řešení pro správu informací, která pomáhají zvýšit efektivitu, spolehlivost a snadno se integrují s kritickou IT infrastrukturou zákazníků. Gartner ocenil naše přední postavení na trhu tiskáren a MFP, což je pro nás odměna za snahu o zkombinování inovativních produktů a služeb, které zlepšují produktivitu podnikání našich zákazníků,“ říká Paul Rowntree, European Product Marketing Director, Canon Europe.

„Lídři“ jsou charakterizováni jako „ti nejlepší v poskytování multifunkčních zařízení (včetně SMFP), tiskáren, tiskových řešení a souvisejících služeb bez ohledu na lokalitu zákazníka. Společnosti v kvadrantu lídrů nabízí nejširší portfolio produktů ve srovnání s konkurencí a jsou schopné díky širokým distribučním kanálům dodávat produkty po celém světě. Lídři drží dlouhodobě a celosvětově vysoký podíl na trhu a jsou schopni dodávat služby bez výkyvu kvality v regionech, kde se nachází zákazníci společnosti Gartner. Lídři mívají největší možnosti, schopnosti a zdroje realizovat celosvětově své vize a poskytovat svávajícím i potenciálním zákazníkům vynikající podporu. Lídři zároveň investují  v oblasti vývoje a výzkumu do vylepšení produktů a řešení, které zákazníci potřebují.“

Canon ještě více posílil svou pozici ve výrobě, v oblasti velkoformátových produktů a v obchodních službách prostřednictvím akvizice společnosti Océ.

O společnosti Canon Europe

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů. Canon v minulém roce slavil padesáté výročí své obchodní přítomnosti v Evropě.

Další informace o společnosti Canon Europe jsou k dispozici na webové adrese  www.canon-europe.com.

O Magickém kvadrantu společnosti Gartner

Magický kvadrant je chráněn autorskými právy společnosti Gartner, Inc. a výsledky průzkumu jsou uváděny se svolením držitele autorských práv. Magický kvadrant je grafickým znázorněním trhu po určitou dobu. Zobrazuje, jak si vybraní výrobci softwaru vedou ve srovnání kritérií stanovených společnosti Gartner. Společnost Gartner nevyzdvihuje žádného z dodavatelů, produktů nebo služeb zobrazených v tomto přehledu ani uživatelům neradí, aby si vybírali pouze ty dodavatele, kteří se v „magickém kvadrantu” objevili. Magický kvadrant je zamýšlen výhradně jako výzkumný nástroj a nikoli jako průvodce pro nákup. Společnost Gartner nemůže v žádném případě zaručit, že zmiňovaná řešení budou ve všech případech použití vhodná či funkční.