Nová služba Seznamu se nápadně podobá vyhledávači Najdivideo.cz

Společnost MEM Technologies, která provozuje od 17. prosince 2009 videovyhledávač Najdivideo.cz, je překvapena marketingovou aktivitou společnosti Seznam, která ve středu představila vlastní videovyhledávač. Společnost MEM Technologies spatřuje ve vyhledávači Seznamu několik podobných prvků. Její zástupci v současné době analyzují novou službu společnosti Seznam a zvažují možné kroky proti Seznamu. (TZ)

Výrazná podoba obou portálů spočívá především v grafickém designu, který vychází ze stránek Najdivideo.cz. Nová služba Seznamu obsahuje i další takřka identické funkce, jako je třídění videí podle data vložení a relevance. Seznam se inspiroval také v sekci nejhledanějších videí, kterou zobrazuje na hlavní stránce. Najdivideo.cz zobrazuje nejhledanější videa vždy v jednotlivých kategoriích.

„Najdivideo.cz funguje již téměř dva roky a primárně se zaměřuje na vyhledávání českých videí na internetu. Seznam ve své tiskové zprávě prezentuje službu videa.seznam.cz jako unikátní projekt, který využívá práci indexujících robotů. Společnost MEM Technologies ovšem tyto roboty využívá již od spuštění Najdivideo.cz v prosinci 2009,“ řekl spolumajitel MEM Technologies Marek Šolc.

Najdivideo.cz oproti Seznamu poskytuje funkci „hlídacího psa“, který uživatele upozorňuje na nová videa, která jej zajímají. Mezi další přidané funkce patří konektivita a komunikace se sociálními sítěmi. Najdivideo.cz na hlavní stránce zobrazuje také nejaktuálnější videa. Najdivideo.cz se neustále rozvíjí a chce si svůj náskok uchovat i v budoucnu.

O Najdivideo.cz

Server Najdivideo.cz vyhledává videa na českých internetových stránkách a YouTube. Najdivideo.cz denně prohledává více než 100 portálů různého zaměření – především zpravodajské, vzdělávací, IT, sportovní a hudební. Uživatelé také mohou hledat videa v jednotlivých tematických kategoriích. Server byl založen v roce 2009. Provozuje jej firma MEM Technologies.