ZyXEL představuje prémiový 450Mbps Digital Home router s podporou dvou přenosových kmitočtů

ZyXEL Communications uvádí na trh další model v řadě domácích routerů. Jedná se o ZyXEL NBG5715, multimediální router třídy N s podporou dvou přenosových kmitočtů. NBG5715 je prémiovým modelem celé řady a jako takový je určen pro náročné domácí uživatele, kteří žádají výkonné síťové zařízení ke streamování multimediální dat, např. při sledování HD videa/audia, online hraní, stahování a sledování multimediálních souborů na internetu a sdílení souborů. (TZ)

Rychlá síť na dvou kmitočtech

ZyXEL NBG5715 má jedinečnou konstrukci složenou ze tří dvoukmitočtových antén využívajících technologii MIMO (multiple-input, multiple-output) a dokáže na duálních sítích zajistit skutečnou rychlost připojení až 450 Mbps. Duální síť může mít rozdělena např. tak, že stahování běžného webového obsahu běží v pásmu 2.4 GHz, zatímco kritické aplikace (sledování filmů na internetu nebo online hraní) běží v pásmu 5 GHz. Provoz na obou kmitočtech přitom běží současně bez vzájemného rušení. Jedinečná konstrukce dvou nezávislých kmitočtových pásem optimalizuje využití pásma a maximalizuje přínos zařízení pro domácnost.

ZyXEL NBG5715 využívá inteligentní anténovou technologii SmartRange, která se stará o optimální pokrytí signálem. Signál lze bez obtíží přijímat v různých místnostech (v jedné místnosti mohou děti hrát online hry, zatímco v druhé místnosti zbytek rodiny sleduje internetovou TV). ZyXEL NBG5715 má navíc čtyři Gigabitové porty Ethernet pro připojení k multimediálním serverům, přehrávačům atd. při rychlosti až 10x vyšší než u standardních sítí Ethernet.

Sdílení USB zařízení v síti

Kromě své funkce rychlého multimediálního routeru nabízí ZyXEL NBG5715 také možnost sdílet USB zařízení na síti. Tuto funkci zajišťují dva vestavěné porty NetUSB: jakmile k portu připojíte zařízení USB, mohou ho prostřednictvím routeru NBG5715 využívat všechny počítače na síti. Např. bezdrátově lze do zařízení odeslat data, fotografie a nebo video a vytisknout fotografii na tiskárně nebo sledovat video na HD aparatuře připojené k portům NetUSB. Tak se zbavíte kabelů a různých USB zařízení v jednotlivých místnostech ve prospěch centralizovaného řešení.

Ekologický provoz

ZyXEL nazapomíná ani na ekologii. Router má např. dva dobře přístupné vypínače; jedním lze vypnout bezdrátovou síť a druhým celé zařízení. Jestliže není bezdrátová síť potřeba, lze ji v ten okamžik snadno vypnout a šetřit tak energii. Pro zajištění vysoké bezpečnosti připojení router navíc podporuje pět IPSec VPN tunelů (což je největší počet nabízený v řadě domácích routerů).

Více informací o celé řadě domácích routerů najdete na adrese http://www.zyxel.com/products_services/nbg5715.shtml, případně můžete shlédnout video sekvenci na adrese http://www.youtube.com/watch?v=O5sIaoQDln8.

Více informací vám také sdělí zastoupení firmy ZyXEL ve vašem okolí. Řada bezdrátových routerů třídy N je ideální volbou, jak optimalizovat rychlost připojení. Úplné informace o routerech třídy N naleznete na adrese http://www.zyxel.com/solutions/solution_detail_20110729_914874.shtml.

O společnosti ZyXEL Communications

Společnost ZyXEL Communications Corp byla založena v roce 1989 a nyní se jedná o předního světového dodavatele inovativních a spolehlivých internetových řešení. Od svého založení prošla společnost ZyXEL mnoha transformacemi. V dnešní době patří ZyXEL mezi několik málo společností na světě, které jsou schopny dodávat kompletní síťová řešení pro telekomunikační operátory, středně velké podniky a také domácí uživatele. Mezi telekomunikační řešení patří zařízení ústředen, zařízení pro instalaci u zákazníka, přístupová síťová zařízení (bezdrátová i s pevným připojením) a switche třídy carrier. Mezi řešeními pro středně velké organizace nalezneme unifikované bezpečnostní brány, LAN switche, WLAN zařízení a zařízení pro IP telefonii. Řešení Digital Home zahrnují zařízení pro síťové připojení a multimediální zařízení.

Další informace o společnosti ZyXEL naleznete na stránkách www.zyxel.cz nebo www.zyxel.com.