Sticky Password chrání během předvánoční nákupní horečky již 800 000 uživatelů

Brno, 15. prosince 2011 – Protože obecné povědomí o nebezpečí spojeném s online aktivitami neustálé vzrůstá, počítačů, jež využívají technologii Sticky Password, je v současné době již více než 800 000. V souvislosti s nejrušnějším dnem online nákupů v historii USA, tzv. „Cyber Monday“, který letos připadl na 28. listopadu, firma Lamantine Software znovu zdůrazňuje, jak důležité je mít bezpečné heslo. Více a více zákazníků totiž nakupuje vánoční dárky pro své rodiny a přátele právě na internetu. (TZ)

Mnoho lidí podobné možnosti vítá, protože nakupování touto cestou je pohodlnější a mnohdy cenově výhodnější. Z průzkumu trhu, který provedla firma comScore, vyplývá, že v období letošního Cyber Monday vzrostly útraty o 22 %, a jen 28. listopadu se částka vyšplhala na 1,25 miliardy dolarů.

Nárůst online aktivit ovšem samozřejmě zaznamenali také internetoví podvodníci, kteří neváhají využít situace a ohrožují zákazníky phishingem, šířením malwaru a dalšími podvody, jež umožňují odcizení osobních údajů. V roce 2010 obdrželo americké sdružení Internet Crime Complaint Center zabývající se online zločiny druhý nejvyšší počet stížností za dobu své existence. Není překvapením, že jedním z nejčastějších problémů byla právě ztráta identity.

„Během vánočních svátků každoročně nesmírně vzroste počet nákupů přes internet a podvodníci to samozřejmě vědí. S tím, jak se lidé snaží nakoupit výhodně, sílí také potřeba nakupovat bezpečně. Spotřebitelé chtějí snadné a rychlé online transakce, ale také potřebují být zabezpečení. Těší nás, že jsme díky Sticky Password schopni naše zákazníky ochránit během surfování a nakupování na internetu,“ říká generální ředitel Lamantine Software, Petr Bílek.

Při shánění vánočních dárků se zákazníci nemusejí pohybovat v potenciálně nebezpečných „vodách internetu“ sami. Právě pro takové situace je tu Sticky Password. Díky nejbezpečnějšímu dostupnému nástroji pro správu hesel mohou jeho uživatelé nakupovat zcela bez obav. Řešení Sticky Password spočívá v automatickém generování jedinečných, nepředvídatelných hesel. Tím je internetovým zločincům znemožněno uhodnutí či použití hesel v přístupu na cizí uživatelské či firemní účty. Díky ukládání hesel do zašifrované databáze přímo v počítači uživatele Sticky Password zajišťuje, že k nim získá přístup pouze oprávněný uživatel.

Program Sticky Password poskytuje maximální ochranu a je dostupný jak ve free, tak i v trial verzi. Technologii Sticky Password využívá několik velkých výrobců, kteří poznali její výhody plynoucí z posílení správy hesel na jejich vlastních produktech.

O Lamantine Software

Lamantine Software a.s. se specializuje na vývoj aplikací v oblasti počítačové bezpečnosti. Cílem firmy je vývoj výjimečného softwaru, který bude nejen praktický a užitečný, ale zároveň i uživatelsky přívětivý. Ve společnosti Lamantine Software, uplatňují své znalosti zkušení specialisté z oboru informační bezpečnosti.

http://www.stickypassword.cz
http://www.facebook.com/StickyPasswordCZ
http://blog.stickypassword.cz/


(Překlad z anglického originálu)