Cisco Vidoscape nově přináší video z cloudu

Praha 17. ledna 2012 – Společnost Cisco představila rozšíření platformy Videoscape o cloudové služby. Tato multimediální platforma, spojující kabelovou televizi, on-demand vysílání, sociální, komunikační a online služby, tak rozšiřuje své schopnosti o „video v cloudu“. Nová generace video služeb přináší divákům nové možnosti a vyšší kvalitu médií. Poskytovatelům zase nové služby pro zákazníky a tedy zdroje příjmů i možnost optimalizace zatížení infrastruktury a další úspory díky cloud architektuře. (TZ)

„Cloud video“ umožňuje divákům během sledování živého i on-demand vysílání plynule přecházet mezi různými koncovými zařízeními (place shifting) – nejen mezi standardními TV připojenými k jednomu set-top boxu, ale i PC, tablety či iOS a Android komunikátory – doma i na cestách. Díky otevřené architektuře Videoscape je možné převést všechny současné formy distribuce médií na čisté IP řešení a dodávat multimediální obsah na libovolné koncové IP zařízení – od set-top boxů a IP TV po herní konzole a smartphone. Uživatel získává identické ovládání a funkce napříč všemi zařízeními, včetně možností time a space shiftingu, bohatého rozhraní a doplňkových funkcí.

Videoscape nabízí uživatelům přístup k velkému množství různého obsahu, od klasického vysílání přes placené kanály, až po internet nebo TV on-demand. Tato technologie navíc disponuje také funkcemi klasického DVR. Díky integraci funkcí televize a internetu může nabídnout propojení obsahu se sociálními sítěmi nebo využití technologie telepresence. Umožňuje také sdílet jakýkoliv obsah s přáteli přímo z obrazovky. Zároveň lze díky propojitelnosti s různými mobilními zařízeními přistupovat k tomuto obsahu kdekoliv na cestách. Videoscape tak představuje interaktivní zábavní platformu nové generace. Více informací o platformě Videoscape se dozvíte zde: http://www.cisco.com/web/CZ/about/news/2011/011711.html

Koncová zařízení Videoscape:

  • Videoscape Multiscreen Gateway – mediální brána (inteligentní „set-top box“) pro celou domácnost, obsahuje šest nezávislých tunerů pro sledování/záznam šesti různých kanálů – včetně podpory HD a 3DTV. Vysílání/záznamy zprostředkovává libovolnému počtu koncových zařízení prostřednictvím IP streamu nebo standardního (QAM) signálu.
  • Videoscape Voyager Vantage – softwarová platforma pro nasazení uživatelského rozhraní, EPG a integraci cloudu a internetových služeb (sociální sítě, internetové video, sdílení obsahu atd.). Zahrnuje také rozšiřitelné katalogy on-demand obsahu.

Mezi nové komponenty Videoscape Cloud (na bázi platformy Cisco Unified Cloud Services) patří:

  • Videoscape Voyager Virtual – uživatelské rozhraní pro cloud služby, zpřístupňující IP video (video over IP) i na starších set-top boxech s podporou MPEG-2. Umožňuje využívat celou škálu cloud a internetových služeb – od sociálních médií přes hry až po place shifting (sledování napříč různými zařízeními).
  • Cisco Conductor back-office technology (pro QAM Video) – umožňuje poskytovatelům nasazení řady různých video služeb a jejich optimalizaci a správu.
  • Cisco Media Processor a Transcode Manager – jsou služby optimalizující datový proud videa, usnadňující distribuci videa na více zařízení a využívající adaptivní datový tok (ABR) pro přizpůsobení kvality a objemu dat v závislosti na koncovém zařízení.
  • Videoscape Content Delivery Network (CDN) Analytics – nástroj pro analýzu síťového provozu v reálném čase, a to jak Cisco CDN, tak i CDN třetích stran.

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují.

Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na http://www.cisco.com. Další zprávy lze nalézt na http://newsroom.cisco.com.