Casablanca INT rozšířila své portfolio o cloudové řešení na bázi HP CS Matrix

(Praha 5. dubna 2012) – Společnost Casablanca INT oznámila spuštění provozu veřejného cloudového řešení BIG BLUE ONE, které nově zařadila do svého stávajícího portfolia telekomunikačních a ICT služeb. (TZ)

Jedná se o partnerský projekt společností Casablanca, Hewlett Packard, AMD a VMware, který, co do parametrů výkonu a bezpečnosti, je prvním robustním a uceleným veřejným cloudovým řešením v ČR. Tato novinka přináší profesionální, vysoce kvalitní cloud postavený na technologii HP CloudSystem Matrix.

„Naše řešení – BIG BLUE ONE – je postaveno na spojení hardwarové a softwarové platformy Hewlett Packard CloudSystem Matrix s nadstavbou pro automatizaci v prostředí veřejného a hybridního cloudu – Operations Orchestration a Network Automation. Klíčovým prvkem řešení jsou centrální disková pole 3PAR F400, která jsou leaderem na poli utility storage řešení. HP CSM je platforma sloužící pro vytvoření privátního cloud řešení poskytováním infrastruktury jako služby (IaaS), a zároveň slouží také jako základní kámen pro public cloud řešení za pomoci nástrojů Operations Orchestration. Bezpečnostní požadavky jsou řešeny prostřednictvím Secure Virtualization Framework obsahující HP Tipping Point a prostředek pro směrování provozu uvnitř cloudu vController“, vysvětluje Lubomír Pinkava, technologický ředitel Casablanca INT.

Kromě již zmíněné společnosti Hewlett Packard je dalším partnerem projektu společnost AMD, která je dodavatelem procesorů pro celé řešení a v neposlední řadě společnost VMware, autor nejúspěšnější virtualizační platformy stejného jména. Casablanca INT představí odborné veřejnosti poprvé své řešení v rámci konference HP Fórum 2012, která se koná 18.4. v hotelu Intercontinental Praha.

A proč si má zákazník pro svůj business vybrat právě službu BIG BLUE ONE ? K tomu předkládá Petr Šimpach, obchodní ředitel společnosti Casablanca INT, hned několik konkrétních důvodů:

  • „Zaručujeme kombinaci kvalitních řešení s jedinečnou smluvní garancí 100% dostupnosti.
  • Nabízíme k dispozici prakticky neomezený výpočetní výkon (CPU, RAM, Storage).
  • Zákazník využívá benefitů špičkového bezpečnostního řešení HP TippingPoint, spolehlivého IPS systému pro ochranu svých serverů, dat a IP provozu.
  • Data zákazníků jsou replikována do dvou nezávislých lokalit (Off-Site replikace) a je tak zcela eliminována možnost jejich ztráty.
  • BigBlueOne je provozován v našem vlastním DataCentru, kde jsou instalovány sofistikované UPS s redundancí N+N, nejmodernější systémy chlazení s uzavřenou studenou a teplou uličkou, systémy fyzické i protipožární bezpečnosti, připojení na IP síť n x 10Gb z několika směrů, atd. Naše DataCentrum máme plně pod kontrolou stejně jako celou datovou síť. Dostupnost zákaznických služeb tak není závislá na třetích stranách.
  • Zřídit nebo změnit službu u nás můžete do 10 minut a to vše on-line.
  • Při objednávce nové služby získává každý zákazník zabezpečení Secure Cloud (inspekce TippingPoint) na 1 měsíc zdarma.“

Casablanca cloudové řešení – BIG BLUE ONE – to vše a ještě více nabízí společnost Casablanca INT svým současným i novým zákazníkům, kteří chtějí být ve svém oboru úspěšní a nespokojí se s kompromisy. Již nyní je totiž v běhu příprava druhé fáze projektu, kdy se na platformě tohoto řešení budou spouštět hotové aplikace specializované přesně pro potřeby našich klientů.

Více o společnosti Casablanca INT:

Casablanca INT je předním poskytovatelem internetových, datových a hlasových služeb; patří do nejsilnější pětky dodavatelů na českém telekomunikačním trhu. Jedná se o ryze českou firmu založenou třemi zakladateli – Jakubem Jedličkou, JUDr. Aloisem Veverkou a Dr. Milanem Šváchou. Ve svém oboru je jednou z nejzkušenějších a nejstabilnějších firem – své služby poskytuje již 15 let a je i nadále podporována pouze českým kapitálem, kdy její zakladatelé jsou stále jejími výhradními spolumajiteli a podílí se na jejím neustálém chodu a moderním rozvoji.

Firma i její služby využívají nejmodernějších technologií (Juniper networks, Hewlett-Packard/3Com/H3C, Cisco Systems). Primární konektivita do sítě Internet je 20 Gb/s v rámci uzlu NIX.CZ a 30 Gb/s pro zahraniční provoz. Casablanca jako LIR (Local Internet Register) disponuje vlastním adresním prostorem ve verzi IPv4 a IPv6.

Společnost má portfolio vlastních služeb vyznačující se šíří záběru i nespornou kvalitou: od připojení k Internetu, přes housingové služby poskytované ve vlastním vysoce moderním DataCentru, hlasová řešení na bázi IP telefonie, správu sítí, strukturovanou kabeláž, virtuální řešení, až po komplexní telekomunikační řešení pro firmy všech typů i velikostí. Celková plocha DataCentra Casablanca INT určeného službě ServerHousing, virtuálním serverovým řešením a novému cloudovému řešení v současné době přesahuje 1600 m2.

V roce 2007 investovala společnost více než 30 milionů korun do zvýšení kapacit pro službu ServerHousing a do zavedení hlasových produktů na bázi NGN (next generation networks), aby tak doplnila portfolio komplexních telekomunikačních služeb. V roce 2008 opět investovala do rozšiřování a stavby nových prostor pro vlastní DataCentrum, tentokrát přes 15 miliónů korun. Společnost začala jako jeden z prvních ISP v České republice, podporovat vyšší bezpečnost doménových služeb pomocí technologie zabezpečení DNSSEC, které poskytuje uživatelům jistotu, že informace, které z DNS získal, byly poskytnuty správným zdrojem, jsou úplné a jejich integrita nebyla při přenosu narušena.

V následujícím roce směřovaly investice Casablanca INT, opět v řádech desítek miliónů korun, zejména do akvizicí dalších společností, kdy mezi nejvýznamnější patřila v průběhu podzimu 2009 koupě firmy Netway.CZ, s.r.o. V létě a na podzim roku 2010 proběhla výstavba další nové části DataCentra, které svojí kapacitou patří mezi největší komerční prostory pro servery v České republice. Nový datový sál (s pořadovým číslem HC8), který byl otevřen v říjnu 2010, rozšířil celkové prostory o dalších 200 m2, nabídl celkem 114 nových zákaznických pozic a přinesl na český trh několik unikátů. Za zmínku určitě stojí nabídka 1/4 stojanů za příznivé ceny, unikátní systém chlazení pomocí fyzicky uzavřených studených uliček a stabilní hasicí zařízení systémem Fogtec, tj. vysokotlakou mlhou.

V roce 2011 spustila společnost novou interaktivní webovou prezentaci, vybudovala oddělení zákaznické péče, věnovala se vývoji cloudového řešení, investovala v řádech desítek miliónů korun do modernizace své sítě a infrastruktury (výměna záložních zdrojů UPS; instalace suchých chladičů /tzv.dry-coolers/ u chillerů a ekologického osvětlení v DataCentru; modernizace Wi-Fi sítě v prostorách serveroven), spustila portál Virtuální doba, a v neposlední řadě oslavila 15. let svého podnikání na českém trhu

Více informací naleznete na www.casablanca.cz a nyní nově i na www.bigblueone.cz