Rostock podporuje nový startup s vysokým potenciálem návratnosti

Brno, 16. dubna 2013 – Inovativní softwarová společnost BizBox, dodavatel řešení pro e-commerce, dnes oznamuje zahájení spolupráce s českým investorem, panem Michaelem Rostockem Poplarem. Startup vznikl na konci roku 2012 a firmu dnes vlastní majitelé již rozjeté IT společnosti IS4U, která je známá hlavně díky svému Univerzitnímu informačnímu systému, který používají vysoké školy jak v České republice, tak i v zahraničí. Pan Rostock do firmy BizBox investuje především obchodní kontakty a bude vyhledávat další příležitosti a synergické projekty. (TZ)

„Zajímají mě zejména unikátní produkty. Jsem toho názoru, že na službách se nedá dlouhodobě vydělávat a na komoditních trzích se dá soutěžit jedině s cenou, což není cílem mých investic. Business plán firmy BizBox a vize majitelů společnosti jsou pro mě dostatečným důkazem, že investuji do unikátního produktu. Svůj čas a peníze vkládám jen do takových produktů, které mají potenciál být globální. Přesto, že je český trh také důležitý, není bohužel dostatečně velký pro rozvoj silných a kvalitních produktů, protože je zde malá tržní síla. Produkt firmy BizBox mě přesvědčil o tom, že je ve světovém měřítku dostatečně konkurenceschopný“, říká Michael Rostock, investor firmy BizBox.

Milan Šorm, jednatel firmy BizBox, dodává: „Těší nás důvěra pana Rostocka v naše řešení, které chceme nabídnout firmám obchodujícím na internetu. Očekáváme, že se v průběhu jednoho roku náš projekt samostatně uživí a do tří let prokážeme jeho globální potenciál na všech významných trzích ve světě.“

Michael Rostock rád investuje do chytrých a talentovaných lidí, kteří tvrdě a rádi pracují, mají nové nápady a myslí netradičním způsobem. Jeho přidanou hodnotou je zejména efekt páky. Rostock dokáže dobrý nápad akcelerovat směrem k trhu a k dalším investicím. Z dlouhodobého hlediska Rostock očekává nejen návratnost finančních prostředků s přiměřeným ziskem, ale hlavně vytvoření kvalitního produktu a solidní firmy, která umožní pomocí synergií s jeho dalšími investicemi pozvednout celé jeho portfolio.

O firmě BizBox, s.r.o.

BizBox je mladá a dynamická společnost vyvíjející obchodní nástroje, které umožňují firmám obchodujícím na internetu zacílit nabízené produkty a služby přímo dle požadavků jednotlivých zákazníků. Pomocí stejnojmenné obchodní platformy je možné realizovat marketing a obchod v globálním měřítku s nulovými vstupními náklady. Pracovníci společnosti BizBox mají zkušenosti s realizací několika rozsáhlých prodejních portálů se softwarem na trzích v USA, Velké Británii, Německu nebo Číně. Na základě těchto zkušeností firma BizBox vyvinula produkt, který je založen na flexibilitě, spolehlivosti, škálovatelnosti a bezpečnosti. Vedení společnosti BizBox klade velký důraz také na podporu svých partnerů a jejich koncových zákazníků.

Více informací:

http://www.bizbox.cz