TrustPort opět potvrdil svou vynikající schopnost detekovat malware

Brno, 2. května – Společnost TrustPort, přední výrobce bezpečnostního softwaru, získal pomyslnou stříbrnou medaili v detekci malwaru. Dubnový srovnávací test antivirových produktů provedený nezávislou testovací organizací Virus Bulletin potvrdil vysokou kvalitu TrustPort Antiviru ve verzi 2013. Stejná antivirová technologie, jaká je implementována v softwaru TrustPort Antivirus, je použita i v ostatních bezpečnostních produktech firmy TrustPort. (TZ)

V posledním srovnávacím testu společnosti Virus Bulletin mezi sebou soupeřilo 40 bezpečnostních produktů o nejlepší reaktivní a proaktivní detekci malware. TrustPort Antivirus během testů detekoval 95,24 % všech škodlivých vzorků. Získal tak druhé nejlepší ocenění a potvrdil tím, že patří stále mezi světovou špičku dostupných antivirových řešení.

„Jak se dalo předpokládat, detekce byla excelentní s vysokým skóre v proaktivním i reaktivním testu. V hlavních certifikačních souborech se neobjevily žádné problémy, proto TrustPort získal ocenění VB100“, komentuje úspěch TrustPortu v posledním srovnání Virus Bulletinu autor závěrečné zprávy John Hawes.

Pavel Mrnuštík, ředitel firmy TrustPort, dodává: „Vysoké detekční skóre je naší výhodou již několik let, během kterých se náš software drží v žebříčku TOP5 produktů s nejlepší detekcí. Mnohem lepších výsledků, než jaké mají známější antivirové firmy, dosahujeme mimo jiné díky unikátní implementaci několika skenovacích motorů do našeho produktu. To má samozřejmě vliv na vysokou detekci škodlivých kódů a na kratší čas instalace našeho antiviru. Vysokou detekci vykazují nejen naše produkty pro stolní počítače, ale i náš antivirový produkt pro mobilních zařízení.“

Údaj reaktivní a proaktivní detekce (RAP) dokazuje, zda je produkt schopen odhalit nejen škodlivé kódy objevené v minulosti, ale i nové bezpečnostní hrozby.  Produkt TrustPort Antivirus detekuje díky heuristické analýze i takový typ malwaru, který ještě nebyl popsán. Výsledek reaktivní a proaktivní detekce je velmi důležitý. Počítač uživatele je totiž plně chráněn pouze díky včasné a přesné detekci škodlivých kódů.

Více informací o produktu: http://www.trustport.com/cz/produkty/trustport-antivirus

Graf reaktivní a proaktivní detekce

Profil společnosti TrustPort

TrustPort je přední výrobce bezpečnostního softwaru. V mnoha nezávislých testech se TrustPort řadí ke světové špičce v oblasti bezpečnostních řešení pro informační a komunikační technologie. Testy realizované společnostmi Virus Bulletin a AV-Comparatives potvrdily prominentní pozici TrustPortu v antivirovém odvětví. Produkty firmy TrustPort jsou nabízeny v několika jazykových mutacích a chrání firmy a domácnosti ve více než stovce zemí světa. Společnost TrustPort patří do Cleverlance Group, která se řadí mezi přední středoevropské podniky poskytující řešení a služby v oblasti informačních technologií.

Pro více informací prosím navštivte stránky www.trustport.com