Nejoblíbenějším mobilem seniorů je Aligator

Jak se pozná typický český důchodce? V kapse bude mít při sobě svého aligátora. Nejde o vtip, Aligator A360 je totiž nejrozšířenějším mobilním telefonem mezi českými seniory. Splňuje totiž jednoduchá kritéria – dobře čitelný displej, velká tlačítka a cena do tisíce korun. Vyplývá to z letošní statistiky prodejů společnosti Expert Elektro. (TZ)

„Starší lidé často očekávají od telefonu pouze to, že se s ním dovolají a popřípadě pošlou sms. Využití aplikací a novinek příliš neřeší, proto nejnovější telefony nepatří v této skupině zákazníků mezi nejvyhledávanější.,“ popsal Robin Weintritt, ředitel prodeje Expert Elektro.

Z údajů rovněž vyplývá, že starší lidé nejčastěji nakupují telefony do 2000 Kč. Tato cenová hladina se drží již několik let po sobě „Každý ví, že napsat na dotykovém displeji sms je často komplikovanější než na tlačítkové tatrance. Navíc mnoho starších lidí se u dotykových telefonů obává, že je nebudou umět ovládat, protože jim přijdou mnohé aplikace a funkce příliš složité. Pravdou je, že některé funkce často nevyužijí ani mnohem mladší ročníky,“ vyjmenoval Weintritt. Například senioři mají obavy z internetového bankovnictví v telefonu.

Zajímavostí je, že značky jako Aligator si své uživatele postupně vychovávají. Protože i oni postupně začínají vyrábět dotykové modely. Jelikož starší lidé mají obvykle výrazně konzervativnější přístup, je pak pro ně logické, že v případě zájmu o modernější technologii přejdou k dotykovému displeji právě u své oblíbené značky. Smartphone od Aligatora je v cenové relaci 2000 Kč. Není asi velkým překvapením, že tento telefon je v posledních týdnech jedním z nejprodávanějších smartphonů vůbec.

Značky, které produkují cenově dostupnější modely smartphonů se navíc snaží držet krok s předními výrobci a myslí i na design. „Nový nápad je, že budou dávat logo na zadní stranu mobilu tak, aby zákazník neměl pocit, že ztrácí společenskou prestiž, když si telefon položí na stůl při diskusi s kamarády. Takový smartphone méně náročným zákazníkům poslouží stejně, vypadá rovněž dobře, takže ve společnosti zapadne, navíc ušetří,“ uzavřel Weintritt.

O Expert Elektro:

Expert Elektro je nákupní sdružení, které v České republice působí od roku 1996. O rok později se stalo součástí mezinárodní kooperace Expert International, která působí v mnoha evropských zemích jako například v Německu, Dánsku, Itálii, Španělsku či Rakousku. Mezi evropskými řetězci drží celkově 4. místo. V České republice má sdružení 53 kamenných obchodů a provozuje rovněž e-shop.