Visa Europe podporuje mobilní platby ILQ

Praha, 21. října 2013 – Asociace Visa Europe, jež je s necelými 6 miliony karet lídrem na českém trhu, podpořila nový platební nástroj, který spotřebitelům výrazně usnadní život. Majitelé platebních karet a současně chytrých mobilních telefonů mohou nyní začít platit ještě snadněji, a to přes ’platební kartu v mobilním telefonu’. Nový platební nástroj s názvem ILQ nabízí česká společnost Red Eggs, s.r.o. (TZ)

“Pro uskutečnění první platby kartou v mobilním telefonu stačí mít chytrý telefon a platební kartu Visa. „To je vše, co uživatel potřebuje k bleskovému uhrazení poplatku za parkování, za pořízení lístku MHD nebo třeba uhrazení papírové faktury.” vysvětluje Marcel Gajdoš, regionální manažer Visa Europe pro Českou a Slovenskou republiku.

Asociace Visa Europe se spolu se českou společností Red Eggs, s.r.o., která nový platební nástroj nabízí a vyvíjí, dohodla na sloganu “ILQ works with Visa”. Na vývoji zabezpečení ILQ se podílel i přední český kryptolog Vlastimil Klíma.

“Na rozdíl od ostatních platebních metod je ILQ uživatelsky naprosto jednoduché, nevyžaduje žádný speciální hardware, žádnou instalaci proprietární aplikace, registraci ani nutnost stát se uživatelem konkrétní banky. I sebelepší technologie je ovšem bezvýznamná, pokud nemá obchodní partnery, není bezpečná ani uživatelsky přitažlivá.,” dodává CEO Red Eggs, s.r.o. Pepe Rafaj.

Rostoucí zájem Čechů o používání platebních karet při nákupu zboží a služeb běžné spotřeby dokládá celkový počet užívaných karet Visa. Ten na konci září roku 2012 činil v tuzemsku 5,622 milionu. Situace za posledních pět let potvrdila, že nahrazování plateb v hotovosti kartou se výrazně zrychlilo. Celkové útraty karet Visa se od té doby více než zdvojnásobily – od 10 miliard euro v roce 2005 až na 23,7 miliard euro v loňském roce. Loni se uskutečnilo více než 183 milionů transakcí na prodejních místech (POS) po celé České republice, což představuje meziroční nárůst více než 14,82%. U obchodníků bylo kartami Visa utraceno více než 6,6 miliardy euro. To znamená nárůst o 13,88%.

O asociaci Visa Europe

Visa Europe je společnost zabývající se platebními technologiemi, kterou vlastní a provozují členské banky a další poskytovatelé platebních služeb ve 36 zemích Evropy.

Visa Europe vyvíjí nejmodernější technologie a vytváří infrastrukturu umožňující elektronické platby milionům evropských zákazníků, podniků i vlád. Její členové nesou odpovědnost za vydávání karet, registraci prodejců a stanovování výše poplatků pro držitele karet a obchodníky.

Asociace Visa Europe poskytuje vysoko objemový a zároveň nízkonákladový obchodní model, který svým členům nabízí široké spektrum služeb. Přebytek jejích investic je znovu reinvestován do podnikání podniku a zároveň použit ke zhodnocení kapitálu a rezerv. Za posledních šest let investovala Visa Europe více než 1 miliardu euro do nových technologií a infrastruktury.

V Evropě nyní existuje 470 milionů karet Visa, přičemž každé euro z 6,75 euro je utraceno právě touto kartou. Téměř 80% obchodu společnosti Visa Europe tvoří debetní karty. Do prosince loňského roku byl tímto typem karty utracen více než 1 bilion Euro. Roční útraty prostřednictvím online nakupování se poprvé vyšplhaly na 200 miliard euro (212 mld).

Asociace Visa Europe byla založena v roce 2004. Je nezávislá na organizaci Visa Inc. a má exkluzivní, nezrušitelnou a trvalou provozní licenci v rámci Evropy. Obě společnosti fungují s cílem zajistit bezchybné globální platby Visa. Jakožto specializovaný evropský platební systém dokáže Visa rychle a pružně reagovat na konkrétní požadavky evropských bank a jejich klientů – držitelů karet i obchodníků. Zároveň efektivně pomáhá naplňovat cíl Evropské komise tj. vytvoření skutečného vnitřního platebního trhu.

Více informací naleznete zde: www.visaeurope.com

O projektu ILQ / O společnosti Red Eggs s.r.o.

ILQ je mobilní platební nástroj, ’platební karta v mobilním telefonu’, nabízená společností Red Eggs, s.r.o. Pro platby lze použít jakoukoliv platební kartu.

Společnost sdružuje odborníky z oblasti bankovních informačních systémů, platebních systémů a nových obchodních modelů, kteří se podíleli na vývoji první elektronické platební peněženky v Evropě nazvané I LIKE Q (ILQ). Red Eggs s.r.o. je společnost založená česko-americkou investorkou Stanou Kimball. Red Eggs bude postupně zveřejňovat nové obchodní modely využívající platební metody ILQ.

ILQ bude částečně otevřené řešení pro externí vývojáře, stejně jako pro další obchodní modely a jejich investory. ILQ se bude také zaměřovat na podporu placení v komunitách a sociálních sítích.