Notebook Toshiba T1100 získal prestižní IEEE Milestone Award

Praha, Česká republika, 1. listopadu 2013 – Společnost Toshiba Corporation (TOKYO: 6502) oznámila, že profesionální notebook T1100 byl oceněn jako hlavní inovace v rámci IEEE Milestone Program za svůj neocenitelný přínos k rozvoji přenosných počítačů. T1100 byl v Evropě uveden v roce 1985. (TZ)

Přední světová profesionální asociace pro elektrotechnické a elektronické inženýrství – IEEE, Institute of Electrical and Electronics Engineers, Inc. IEEE, zavedl již v roce 1983 Milestones Program, který definuje významné historické úspěchy. Dohromady bylo již celosvětově oceněno přibližně 140 milníků. Společnost Toshiba získává již druhé ocenění, první uznání bylo uděleno v roce 2008 textovému procesoru v japonštině JW-10.

Toshiba zahájila vývoj notebooku kompatibilního s IBM PC v roce 1984, kdy „IBM PC“ tvořilo de facto standard pro stolní počítače. Evropské uvedení modelu T1100 v roce 1985 mělo okamžitý dopad a významně přispělo ke vzniku a následnému růstu trhu s přenosnými počítači. Notebook T1100 nabídl LCD displej s vysokým rozlišením a pro snížení velikosti byl vybaven 3,5 palcovou disketovou mechanikou. Nově vyvinutý řídící software pomohl zajistit až osmihodinovou životnost na baterie. Se všemi těmito vlastnostmi vážil T1100 jen přibližně 4,1 kg.

Na začátku 80 let byl počítač obvykle stolní záležitostí a uživatelé museli pracovat na místě. T1100 byl přijat trhem velmi pozitivně díky jeho snadné přenositelnosti a jen v prvním roce bylo prodáno v Evropě 10.000 kusů. V roce 1986 uvedla společnost Toshiba na trh model T3100, který měl jako první notebook na světě vestavěn pevný disk, byl vybaven vysoce výkonným procesorem, který byl do té doby používán pouze ve stolních počítačích. V návaznosti na tyto úspěchy rozšiřovala společnost Toshiba i nadále své portfolio přenosných počítačů a začala je dodávat také do Spojených států a Japonska. Přenosné počítače Toshiba, včetně modelu T1100, stály neustále v čele rozšiřujícího se trhu PC, podporovaly vznik a růst a oblastí průmyslu pro přenosná zařízení a významně přispěly k vývoji informační společnosti.

Toshiba vystaví počítač  T1100 s plaketou Milestone Award IEEE ve stálé expozici v novém Toshiba Science Museum, které bude znovuotevřeno v Kawasaki City na začátku roku 2014.

O IEEE:

IEEE je globální organizace s více než 400 000 členy ve více než 160 zemích světa. Díky jejich členství je IEEE předním odborníkem v oblastech od leteckých systémů, počítačů a telekomunikací, až  po biomedicínské inženýrství, elektrické energie a spotřební elektroniku.

O IEEE Milestones:

IEEE Milestones oceňuje inovace v oblasti elektrických zařízení, elektroniky, informačních a komunikačních technologií. Oceněné technologie musí obstát ve zkoušce času, je vyžadována jejich alespoň 25-letá historie a mají historický dopad na elektronický průmysl a společnost. Program byl založen v roce 1983 jako Electrical Engineering Milestones, v roce 2000 byl označen jako IEEE Milestones in Electrical Engineering and Computing. Před oceněním T1100 získalo toto uznání 17 japonských inovací.

Toshiba online

Pro aktuální novinky, podrobnosti a specifikace produktů navštivte webové stránky společnosti Toshiba: www.toshiba.cz

Všechny uvedené ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků.

Přesné specifikace produktů závisí na konkrétním modelu a jeho dostupnosti.

 

O společnosti Toshiba

Společnost Toshiba je přední světový inovátor při zavádění nových pokročilých technologií, diverzifikovaný výrobce a prodejce vyspělých elektronických a elektrických produktů. Toshiba Group přináší inovace do širokého portfolia produktů, mezi které patří digitální spotřební produkty včetně LCD televizorů a notebooků, retailová řešení, elektronická zařízení jako polovodiče či produkty a materiály pro ukládání dat, dále sociální systémy infrastruktury včetně systémů pro výrobu elektřiny, inteligentních komunitních řešení, zdravotnických zařízení, eskalátorů, výtahů a domácích spotřebičů.

Společnost Toshiba byla založena v roce 1875 a dnes provozuje globální síť více než 590 firem s 206 000 zaměstnanci po celém světě a ročním prodejem, který překračuje 5,8 bilionů jenů (61 miliard USD). Navštivte webové stránky Toshiba na adrese:

www.toshiba.co.jp/index.htm