Rozum do kapsy: Samsung představuje sedmipalcový tablet GALAXY Tab3 Lite

Praha, 20. ledna 2014 – Společnost Samsung Electronics Co., Ltd., přední světová společnost v oblasti digitálních médií a digitální konvergence, představila GALAXY Tab3 Lite (7”), který kombinuje intuitivní ovládání řady GALAXY Tab3 s praktickým, snadno přenosným provedením. Nový tablet je vybaven rozšířenými funkcemi a službami a nabízí mnoho možností pro zachycení, sledování, poslech, vytváření a sdílení obsahu s ostatními.  (TZ)

Maximálně přenosný

Samsung GALAXY Tab3 Lite (7”) je se svým tenkým, odlehčeným designem v kompaktním rámečku stvořen pro snadné nošení a obsluhu jednou rukou. Výdrž baterie 3 600 mAh zaručuje vysokou výdrž a umožňuje až osm hodin přehrávání videa. Sedmipalcový displej zajišťuje optimální rozlišení pro kvalitní sledování videí. Ovladače jsou umístěny po straně rámu, aby nezasahovaly do obrazovky a při práci s tabletem nepůsobily rušivě.

Bohaté multimediální zážitky

Samsung GALAXY Tab3 Lite je vybaven dvoujádrovým procesorem s taktem 1,2 GHz, který se stará o dostatečný výkon pro sledování videí, hraní her, nebo při načítání internetových stránek. Na zadní straně je umístěn fotoaparátem s rozlišením 2 Mpix a nechybí také řada foto funkcí. Funkce Smile Shot automaticky vyfotí fotografii v okamžiku, kdy detekuje úsměv, Shoot & Share zase umožňuje sdílet fotografie ihned po jejich vyfocení a Panorama Shot zajistí dokonalý obraz okolní krajiny.

Služby pro sdílení i zábavu

Samsung GALAXY Tab3 Lite nabídne oblíbené služby pro sdílení či stahování obsahu, které uživatelům  umožní obohatit svůj tablet o řadu zábavných nebo užitečných aplikací.  Patří mezi ně:

  • Samsung Apps: nabízí snadný přístup k více než 30 000 hrám a aplikacím, z nichž některé jsou exkluzivně zdarma pouze pro majitele přístrojů Samsung – jako například půlroční předplatné elektronické verze časopisu Reflex, roční předplatné deníků Blesk a Sport anebo třeba aplikace Prima pro sledování obsahu z portálu Prima Play.

  • Samsung Link: propojuje cloudová úložiště s přístrojem a umožňuje tak sdílet a sledovat obsah na různých „chytrých“ zařízeních kdykoli a kdekoli.

Samsung GALAXY Tab3 Lite bude celosvětově dostupný v bílé a šedé barvě. V České republice bude v prodeji od WiFi verze (bílá a šedá) od posledního lednového týdne 2014 za doporučenou cenu 3 999 Kč s DPH.

Technické specifikace Samsung GALAXY Tab3 Lite (7”)

 

Kategorie

Specifikace

Síťové připojení

Wi-Fi / 3G(HSPA+ 21/5,76)

3G: 900/2100

2G: 850/900/1800/1900

Procesor

Dvoujádrový s taktem 1,2 GHz

Displej

7palcový WSVGA (1024 X 600)

OS

Android 4.2 (Jellybean)

Fotoaparát

Hlavní (zadní): 2 Mpix

Video

MPEG4, H.263, H.264, VP8, VC-1, WMV7/8, Sorenson, Spark, MP43

Přehrávání: 1080p@30fps

Audio

MP3, AMR-NB/WB, AAC/AAC+/eAAC+, WMA, OGG(Vorbis), FLAC, PCM, G.711

Služby a přidané funkce

Samsung Apps

Samsung Kies

Samsung TouchWiz

Samsung Hub (MR)

ChatON: mobilní komunikační služba (Ke stažení)

Samsung Link, Samsung Voice

Dropbox, Polaris Office, Flipboard

Služby Google Mobile

Chrome, Search, Gmail, Google+, Maps, Knihy Play

Play Movies, Hudba Play, Obchod Play, Hangouts

Voice Search, YouTube, Google Nastavení

Konektivita

Wi-Fi 802.11 b/g/n/ (2,4GHz), Wi-Fi Direct, BT 4.0, USB 2.0

GPS

GPS + GLONASS

Sensor

Akcelerometr

Paměť

1 GB + 8 GB

Micro SD (až 32 GB)

Rozměry

116,4 x 193,4 x 9,7 mm, 310g (WiFi verze)

Baterie

Standardní baterie, 3 600 mAh

* Dostupnost jednotlivých služeb se může v jednotlivých zemích lišit.

* Veškeré funkce, vlastnosti, specifikace a další informace o produktu uvedené v tomto dokumentu, včetně, ale nikoli výhradně, výhod, designu, ceny, komponentů, výkonu, dostupnosti a vlastností výrobku mohou být změněny bez předchozího upozornění.

 O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd., je světová jednička v oblasti technologií, které otevírají nové možnosti lidem na celém světě. Díky neustálým inovacím a objevům transformujeme svět televize, chytrých telefonů, notebooků, tiskáren, fotoaparátů, domácích spotřebičů, zdravotnického zařízení, polovodičů a LED řešení. Zaměstnáváme 270 000 lidí v 79 zemích světa s ročním obratem 187,8 mld. USD. Chcete-li se dozvědět více, navštivte www.samsung.com.