Bezpečnostní technologie FortiGuard společnosti Fortinet získala nejvyšší hodnocení v testu AV-Comparatives

Praha, 19. února 2014  – Společnost Fortinet® (NASDAQ: FTNT), světový dodavatel špičkových síťových řešení, oznamuje úspěch své technologie FortiGuard, která je určena k ochraně před pokročilými hrozbami (advanced threat protection, ATP). Technologie FortiGuard získala nejvyšší ocenění v testu společnosti AV-Comparatives. (TZ)

Studie Summary Report 2013 od AV-Comparatives byla dokončena v prosinci 2013 a mapovala trh v průběhu celého roku. Technologie FortiGuard je součástí řešení společnosti Fortinet pro zabezpečení sítě (FortiGate) a koncových bodů (FortiClient). V testu AV-Comparatives získala plný počet bodů (tři ze tří hvězdiček) v kategoriích proaktivní ochrany, ochrany před phishingem, detekce souborů, odstraňování malwaru i testu účinnosti v reálném světě. Řešení FortiClient bylo v průběhu celého roku testováno spolu s 21 dalšími antivirovými nástroji od řady dodavatelů, přičemž se srovnávala schopnost těchto řešení blokovat škodlivý software a naopak nebránit v práci s legitimním obsahem (tzv. falešné poplachy).

Plný text studie včetně výsledků a metodiky testování je k dispozici na webu http://www.av-comparatives.org/summary-reports/ (soubor PDF v angličtině, nevyžaduje registraci).

Základ antiviru společnosti Fortinet

Kritickou funkcí antivirového nástroje společnosti Fortinet je jeho schopnost dekódovat a sledovat v reálném čase chování polymorfního i zašifrovaného malwaru stejně jako malwaru v archivech. Právě tyto techniky jsou dnes běžně používány autory pokročilých hrozeb (APT, Advanced Persistent Threats) a umožňují jim vytvářet malware, který dokáže obejít jiné metody detekce. Společnost Fortinet vytvořila pro ochranu před neznámým malwarem unikátní a patentovanou technologii CPRL (Compact Pattern Recognition Language), která v některých případech dokáže na základě jediné signatury (definice) detekovat až 50 000 různých virů. Fortinet rovněž vyvinul vlastní nástroj pro binární emulaci, který umožňuje rozpoznávat nový malware či jeho nové varianty zcela bez ohledu na existenci odpovídajících signatur. Tímto způsobem lze odhalit většinu současných pokročilých hrozeb včetně těch, které využívají sofistikované techniky typu polymorfismu a šifrování, čímž se pro konkurenční antivirové produkty mohou stát neviditelnými.

Špičková technologie z laboratoří FortiGuard Labs

Antimalwarová technologie společnosti Fortinet je součástí sady bezpečnostních služeb, které vyvíjí a řídí celosvětový výzkumný tým laboratoří FortiGuard Labs. Laboratoře poskytují na trhu výjimečnou ochranu před pokročilými hrozbami; zde vyvinutá technologie se používá v širokém portfoliu produktů společnosti Fortinet, včetně FortiGate®, FortiWeb™, FortiMail®, FortiCarrier™, FortiCache™ a FortiClient®. Je rovněž jádrem operačního systému pro bezpečnostní zařízení FortiOS 5.

Další zdroje Fortinet na webu:

Přihlášení k odběru zpráv: http://blog.fortinet.com/feed/

Twitter: www.twitter.com/fortinet
Facebook: www.facebook.com/fortinet

YouTube: http://www.youtube.com/user/SecureNetworks

O společnosti Fortinet

Společnost Fortinet (NASDAQ: FTNT) chrání sítě, uživatele i data před neustále se vyvíjejícími hrozbami.  Společnost je předním světovým dodavatelem výkonných síťových bezpečnostních řešení, která umožňují podnikům i vládám konsolidovat a integrovat různorodé technologie bez omezení výkonu celého řešení. Na rozdíl od nákladných, nepružných a málo výkonných alternativ, umožňují řešení společnosti Fortinet zákazníkům využívat nové technologie i obchodní příležitosti a současně chránit klíčové systémy a data. Podrobnější informace viz www.fortinet.com.