Andreas Demuth, generální ředitel Centrum Holdings s.r.o, opustí na konci dubna téměř po 4,5 letech svého působení společnost.

Centrum Holdings dosáhlo v roce 2013 pozitivního EBITDA a pokračuje v integraci s Economia, a.s., jejíž dokončení se očekává v létě tohoto roku. Portfolio Centrum Holdings zahrnuje obsahové weby Aktuálně.cz, Žena.cz, emailové portály Centrum.cz a Atlas.cz, katalog firem, Agenturu Najisto pro malé a střední podniky a téměř dva tucty dalších internetových produktů a inzertních serverů. (TZ)

Andreas Demuth opouští Centrum Holdings po téměř 4,5 letech v pozici jednatele a generálního ředitele po vzájemné dohodě a při zachování dobrých vztahů s vlastníky společnosti. Jedná se o plánovaný krok, který navazuje na završenou druhou fázi integrace. Centrum Holdings má za sebou úspěšný rok s pozitivním EBITDA a dokončení integrace s Economií plánuje prostřednictvím právní fúze v létě tohoto roku.

„Odcházím s dobrým pocitem, že Centrum Holdings je na dobré cestě, má schopné lidi a podniká správné kroky pro další zlepšení svého podnikání a směrem k fúzi se společností Economia. Samozřejmě jsem velmi rád, že po náročnějším období v minulosti, dokázalo Centrum Holdings v  roce 2013 vykázat pozitivní EBITDA. Působení v Centrum Holdings pro mne bylo úžasným obdobím a rád bych tímto poděkoval všem svým kolegům, obchodním partnerům a vlastníkům za jejich trvalou podporu,“ řekl Andreas Demuth, generální ředitel Centrum Holdings.

„Rád bych poděkoval Andreasovi za jeho energii a vedení během těch dlouhých let jeho působení, zvláště pak poté, co se minulý rok stalo Centrum Holdings dceřinnou společností Economie. Nejen že dovedl společnost opět k pozitivním výsledkům, ale také byl velmi nápomocen našim týmům při integraci obou subjektů. Přejeme mu do budoucna jen to nejlepší,“ řekl Kamil Čermák, předseda představenstva Economie.

O Centrum Holdings

Centrum Holdings je přední poskytovatel digitálního mediálního obsahu a služeb v České republice a jeho dobře známé značky, portály a služby jako je Centrum.cz, Atlas.cz, email, Aktuálně.cz, Žena.cz, Najisto.cz, Stahuj.cz a další využívá více než 3 miliony uživatelů každý měsíc. Společnost je druhým největším poskytovatelem prostoru pro online reklamu v České republice. Provozuje rovněž Agenturu Najisto, přední online marketingovou agenturu pro podnikatele a živnostníky,  eshop Sw.cz a slevový server Amplion.cz. Centrum Holdings také drží většinový podíl v cars.cz a realitymix.cz.

V červnu 2013 se společnost Centrum Holdings s.r.o. stala dceřinnou společností vydavatelství Economia, a.s.