Se čtečkami PocketBook čtou lidé již ve 30 zemích světa

24. 4. 2014, Praha, Česká republika – PocketBook, čtvrtý největší výrobce čteček elektronických knih na světě, představil svým zákazníkům oficiálně své produkty již ve třicáté zemi na světě. Od založení v roce 2007 uvedla společnost PocketBook na trh více než 30 modelů čteček knih a také tabletů s operačním systémem Android. Do prosince 2013 prodala společnost na celém světě již 2 miliony zařízení. (TZ)

Konkurenční výhody, mezi něž patří vysoká kvalita, jedinečný design produktů, schopnost číst velké množství formátů dokumentů a lokalizace v mnoha jazycích, splnily očekávání. Čtečky PocketBook si získaly fanoušky a důvěru uživatelů. Ve druhé polovině roku 2012 vstoupila společnost na trh v České republice, Bulharsku a Lotyšsku. Během pouhého jednoho roku získal PocketBook v těchto zemích podíl na trhu 27%, 32%, respektive 50%.

Na začátku roku 2014 byly produkty PocketBook k dispozici fanouškům elektronického čtení ve 29 zemích střední a východní Evropy, SNS, pobaltských republikách a také v Izraeli, Paraguayi, Austrálii a na Novém Zélandu. V západní Evropě jsou produkty PocketBook k dispozici ve Švýcarsku, Německu, Francii, Itálii, Španělsku a Rakousku.

Společnost dále pokračuje v rozšiřování svého zastoupení v Evropě. Od nynějška jsou zařízení PocketBook dostupná také v Nizozemsku a brzy budou následovat další země Beneluxu.

PocketBook plánuje i nadále svůj rozvoj především na nové trhy střední a západní Evropy.

O společnosti PocketBook:

PocketBook je čtvrtý největší světový výrobce prémiových čteček e-knih založených na technologii E Ink (elektronický papír), stejně jako výrobce multimediálních čteček a tabletů se systémem Android. Společnost byla založena v roce 2007. Její sídlo se nachází ve městě Lugano (Švýcarsko). Výrobky společnosti se nyní prodávají ve 30 zemích po celém světě. Díky kombinaci hardwaru, softwaru a unikátnímu ergonomickému designu se čtečky PocketBook řadí k prémiovému segmentu trhu.