Huawei Consumer Business Group – ocenění získaná v roce 2014

Praha, Česká republika, 15. ledna 2015 – Spotřebitelská divize Huawei Consumer Business Group (BG), jedna ze tří hlavních divizí společnosti Huawei, která nabízí řadu výrobků, mezi něž patří mobilní telefony, tablety, nositelná chytrá zařízení (wearables), mobilní širokopásmová zařízení, domácí zařízení a softwarové aplikace, získala v obchodně velice úspěšném roce 2014 několik významných oborových ocenění od renomovaných mezinárodních institucí. (TZ)

V roce 2015 je cílem Huawei Consumer BG upevnění předního postavení v odvětví telekomunikačních zařízení. S využitím rozsáhlých inovačních a technologických kapacit bude pokračovat ve strategii zaměřené na prémiové výrobky střední a vyšší třídy. Za účelem dalšího rozvoje svého potenciálu bude dále investovat do zkvalitnění uživatelského komfortu a servisních platforem. Své inovační a technické kapacity bude dále proměňovat v mimořádné zážitky pro spotřebitele, a to prostřednictvím obchodního modelu založeného na třech základních pilířích „hardwaru, softwaru a službách“.

O značce Huawei

Huawei Consumer BG usiluje být jednou z nejoblíbenějších spotřebitelských značek a během pouhých tří let zaznamenala prudký nárůst povědomí o značce z 3 % na 65 %. Podle analytické společnosti Gartner Inc. byla společnost Huawei ve třetím čtvrtletí 2014 celosvětově třetím největším prodejcem smartphonů a její tržní podíl dosáhl 5,3 %.

Další informace najdete na:

http://www.gartner.com/newsroom/id/2944819

100 nejlepších globálních značek podle žebříčku Interbrands

Dne 9. října 2014 se společnost Huawei Consumer BG umístila na 94. místě v žebříčku nejlepších světových značek pro rok 2014, který sestavuje globální konzultačních agentura Interbrands. Huawei je historicky první pevninskou čínskou společností, která se v žebříčku objevila, což je důkazem její síly a vlivu jakožto přední světové značky smartphonů.

Další informace najdete na:

http://bestglobalbrands.com/2014/huawei/

Žebříček „100 světově nejžádanějších zaměstnavatelů roku 2014“, sestavený sociální sítí LinkedIn

Dne 27. října 2014 byla společnost Huawei zařazena do žebříčku „100 světově nejžádanějších zaměstnavatelů roku 2014“, který sestavuje sociální síť LinkedIn, a to na 95. místě. Huawei je jedinou čínskou společností v tomto žebříčku, kde se ocitla mezi globálními obry, jakými jsou Google (1. místo), Apple (2. místo) a Starbucks (40. místo). Umístění v žebříčku se zakládá na analýze miliard datových bodů mezi členy sítě LinkedIn a společnostmi, a také na základě uživatelských dotazníků, v nichž se stanovovala úroveň obeznámenosti se společností a se zájmem pro ni pracovat.

Další informace najdete na:

https://www.linkedin.com/indemand/global/2014

100 nejlepších globálních inovátorů podle Thomson Reuters

Dne 6. listopadu 2014 byla společnost Huawei zařazena do žebříčku „100 nejlepších globálních inovátorů“, který sestavuje agentura Thomson Reuters, a to jako jediná společnost z pevninské Číny. Tento žebříček se sestavuje od roku 2011 a zaměřuje se na globální vedoucí postavení v oblasti inovací v různých odvětvích. Hodnocení u každé společnosti přihlíží k celkovému objemu patentů, míře úspěšnosti udělení patentu, globálnímu dosahu patentového portfolia a vlivu v oblasti patentů.

Další informace najdete na:

http://top100innovators.com/

Žebříček padesáti „nejinovativnějších společností roku 2014“, sestavuje Boston Consulting Group

Dne 13. listopadu 2014 vydala Boston Consulting Group (BCG) zprávu „Nejinovativnější společnosti roku 2014“, v níž se Huawei objevuje na 50. místě a je jednou z pouhých čtyř čínských společností v tomto žebříčku. Při sestavování pořadí brala BCG v úvahu několik faktorů, mimo jiné vůdčí charakter společnosti, množství patentů, vývoj produktů, zpětnou vazbu od zákazníků a projektové zlepšení.

Další informace najdete na:

https://www.bcgperspectives.com/most_innovative_companies

Produktová ocenění

Huawei P7

V srpnu 2014 získal model Huawei P7 od renomovaného evropského sdružení časopisů zaměřených na audiovizuální techniku a multimédia (EISA) ocenění „Evropský spotřebitelský smartphone 2014–2015“.

Další informace najdete na:

http://www.eisa.eu/awards/mobile-devices/34/european-consumer-smartphone-2014-2015.html

Huawei Mate7

Huawei Mate7 získal v září 2014 na veletrhu IFA, významném světovém veletrhu spotřební elektroniky a domácích spotřebičů v Berlíně, od předních médií, která se zabývají spotřebitelskými technologiemi, tato ocenění:

Android Central – „2014 Android Central nejlepší z veletrhu IFA 2014”

http://www.androidcentral.com/announcing-2014-android-central-best-ifa-awards?pg=3#content

Tom’s Guide – „Nejlepší smartphone“

http://www.tomsguide.com/us/best-ifa-2014,news-19466.html

Android Authority – „Nejlepší z veletrhu IFA 2014“

http://www.androidauthority.com/best-ifa-2014-awards-522132/

GSM Arena – „Nejlepší z IFA 2014: Nejlepší smartphone“

http://www.gsmarena.com/best_of_ifa_2014_smartphones_tablets_and_accessories-news-9566.php

Huawei Mate7 dále získal např. „Doporučení časopisu CHIP“ od polské edice časopisu CHIP a vlivný australský bloger v oblasti technologií Alex Kidman jej v prosince vybral za „Smartphone s nejlepším poměrem cena/výkon“.

Huawei Mate7 získal také ocenění „Swan Award“ na 2. čínské výroční soutěži o nejlepší inovaci v oboru průmyslového designu telefonů.

V ČR získal Huawei Mate7 např. ocenění „Výhodný nákup“ a „Mimořádný výrobek“ od časopisu Stereo & Video nebo ocenění “Phablet roku” od odborné poroty ankety Mobil roku 2014 na Mobil.IDNES.cz.

Přehled vybraných českých recenzí Huawei Mate7

Mobil.idnes.cz: „Čínská bomba s funkční čtečkou otisků. Recenze Huawei Ascend Mate7“

http://mobil.idnes.cz/huawei-ascend-mate7-recenze-ddi-telefony.aspx?c=A140917_174916_telefony_vok

SvetAndroida.cz: „Huawei Ascend Mate 7 – kovový krasavec se skvělou výdrží“

http://www.svetandroida.cz/huawei-ascend-mate-7-recenze-201411

Mobilenet.cz: „Recenze Huawei Ascend Mate 7: špičkový velikán“

http://mobilenet.cz/clanky/recenze-huawei-ascend-mate-7-velikan-se-cteckou-17514

Smartmania.cz: Recenze Huawei Ascend Mate 7: Šestipalcový velikán se čtečkou otisků na zádech

http://smartmania.cz/recenze/recenze-huawei-ascend-mate-7-sestipalcovy-velikan-se-cteckou-9016

Mobilizujeme.cz: Recenze Huawei Ascend Mate 7: Plácačka na větší iPhone 6

http://mobilizujeme.cz/clanky/recenze-huawei-ascend-mate-7-placacka-na-vetsi-iphone-6/

Tech.iHNed.cz: „Huawei Mate 7: Obrovský vyzyvatel Note 4 a iPhonu 6 Plus má skvělou výdrž a čtečku otisků“

http://tech.ihned.cz/c1-62813760-huawei-mate-7-obrovsky-vyzyvatel-note-4-a-iphonu-6-plus-ma-skvelou-vydrz-a-ctecku-otisku

O Huawei Consumer Business Group

Huawei je předním světovým dodavatelem řešení v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT). Společnost Huawei se v roce 2014 umístila na třetím místě v celosvětovém prodeji chytrých telefonů. Výrobky a služby Huawei se používají ve více než 170 zemích a slouží více než třetině světové populace. Huawei rovněž po celém světě založila více než 28 výzkumných a vývojových center, mimo jiné ve Spojených státech, Německu, Švédsku, Rusku, Belgii, Finsku, Francii, Irsku, Itálii, Velké Británii, Indii a Číně. Spotřebitelská divize patří mezi tři hlavní divize společnosti Huawei. Nabízí řadu výrobků, mezi něž patří mobilní telefony, tablety, mobilní širokopásmová zařízení, domácí zařízení a cloudové služby. Cílem této divize je prostřednictvím společnosti Huawei přinášet nejnovější technologie spotřebitelům, nabízet celý svět možností a vytvářet mimořádné zážitky pro lidi na celém světě.

Pro více informací navštivte Huawei na consumer.huawei.com/cz nebo huaweidevice.cz

Aktuální informace ze světa Huawei Consumer BG naleznete denně aktualizované na:

Facebook – CZ/SK: www.facebook.com/HuaweideviceCZSK

Youtube – CZ/SK: http://www.youtube.com/user/HuaweiDeviceCZSK

Twitter: www.twitter.com/HuaweiDevice

Google+: plus.google.com/+HuaweiDeviceCo

Youtube: youtube.com/user/HuaweiDevice

Flickr: www.flickr.com/photos/Huaweidevice