Turistika.cz spustila zimní videotrasy – Ski areály a běžecké tratě jak je neznáte

Praha, 16.2.2015 –  Turistika.cz vystavila první videotrasy zimních běžeckých tras a ski areálů.  Světová novinka na internetu v oblasti cestovního ruchu, videotrasy, má i svojí zimní podobu. (TZ)

„Na jaře jsme začali s projektem videotras, kde díky naší unikátní aplikaci umožňujeme turistům videoprohlídku zajímavých tras, u kterých je vždy video provázáno s mapou a zajímavými body  (POI) po trase.  Přes léto se nám povedlo natočit 150 převážně cyklistických a pěších tras a jelikož se našim uživatelům tato novinka velmi líbí, rozhodli jsme se natáčet i v zimě“, říká ředitel Turistika.cz Jiří Pilnáček.

Mezi prvními natočenými zimními videotrasami je známý rakouský ski areál Stubai , který jistě ocení hlavně příznivci sjezdového lyžování. Pro příznivce běžeckého lyžování  je natočen lesní areál  Belveder v Železné rudě a také okruh ve Frymburku, který slouží jako malá pozvánka pro návštěvu oblasti Lipenské přehrady  v zimních měsících. Sportovci a turisté si mohou v pohodlí domova prohlédnout ski areál nebo běžeckou trasu, vyhodnotit její náročnost a atraktivitu a poté na ni sami vyrazit a na vlastní kůži zažít to, na co se u monitoru svého počítače již těšili. Součástí videotrasy jsou i zajímavosti a služby na trase (památky, restaurace apod.)

Videotrasy od Turistika.cz byly již v roce svého vzniku oceněny nejen samotnými uživateli, ale také cenou prix jury na mezinárodním festivalu Tourfilm v Karlových Varech a také cenou Vizionáři 2014 v Praze.

Videotrasy :

http://www.turistika.cz/trasy/video

Zimní videotrasy:
– Ski areál Stubai:  http://www.turistika.cz/trasy/video/rewrite/ledovec-stubai
– Běžecký areál Belveder:  http://www.turistika.cz/trasy/video/rewrite/lesni-bezecky-areal-belveder-zelezna-ruda
– Běžecká trasa Frymburk: http://www.turistika.cz/trasy/video/rewrite/na-bezkach-z-frymburku-pres-svatoninu-lhotu-a-zpet