Radoslaw Kedzia jmenován novým výkonným ředitelem Huawei Technologies (Czech) s.r.o.

Praha, Česká republika, 6. března 2015 – Společnost Huawei, přední světový dodavatel řešení v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT) a koncových zařízení, oznámila, že Radoslaw Kedzia (42) byl od března jmenován novým výkonným ředitelem (Managing Director) společnosti Huawei Technologies (Czech) s.r.o. V rámci své nové pozice bude plně zodpovědný za obchodní aktivity společnosti v České republice a na Slovensku. (TZ)

Radoslaw Kedzia je vůbec prvním evropským manažerem, který byl jmenován ředitelem společnosti Huawei v regionu. Ve společnosti Huawei působí od roku 2008. Svou kariéru v Huawei zahájil jako provozní ředitel (COO) společnosti v Keni, dále působil jako regionální technický ředitel (CTO) pro region východní a jižní Afriky až se v roce 2013 stal výkonným ředitelem (MD) Huawei v Ugandě. Před svým příchodem do Huawei pracoval na mezinárodních manažerských postech v Izraeli, UK, Španělsku a v České republice pro společnosti Ericsson Safaricom a Siemens. Před svým mezinárodním působením pracoval v Polsku pro společnosti PTC a TPSA. Mezi jeho zájmy se řadí hudba, umění a četba. Je ženatý a má jednoho syna.

O společnosti Huawei

Huawei je předním světovým dodavatelem řešení v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT). Cílem společnosti je budovat lépe propojený svět, působit jako zodpovědná společnost, inovátor informační společnosti a spoluprací přispívat k rozvoji celého průmyslu.

170 000 zaměstnanců Huawei po celém světě vytváří maximální hodnotu pro telekomunikační operátory, podniky a koncové spotřebitele. Inovativní ICT řešení, produkty a služby Huawei se používají ve více než 170 zemích a regionech a slouží více než třetině světové populace.

Huawei v současné době zaměstnává v Evropě přes 9900 zaměstnanců, ze kterých 1200 pracuje v oblasti výzkumu a vývoje (R&D). Společnost má 18 výzkumných a vývojových center v osmi evropských zemích (Belgie, Finsko, Francie, Německo, Irsko, Itálie, Švédsko a Spojené království) a provozuje řadu společných inovačních center ve spolupráci s telekomunikačními a ICT partnery.

V České republice působí Huawei od roku 2004, zaměstnává zde 400 lidí, a za tu dobu se stala klíčovým partnerem operátorů O2, T-Mobile i Vodafone v oblastech mobilní infrastruktury, širokopásmových optických i přístupových sítí, inteligentních sítí nové generace i profesionálních služeb včetně outsourcingu provozu a výstavby sítě.

Huawei Enterprise BG je dodavatelem ICT řešení a služeb pro podnikový sektor: od státní a veřejné správy, přes průmyslové podniky, bankovnictví a finančnictví, až po dopravu, energetiku, utility a další oblasti. Zaměřuje se na poskytování infrastruktury, komunikačních nástrojů, produktů pro datová centra a cloud computing i průmyslových aplikací.

V roce 2014 se společnost Huawei umístila na třetím místě v celosvětových dodávkách chytrých telefonů. Spotřebitelská divize Huawei Consumer BG je jednou ze tří obchodních divizí společnosti Huawei. Nabízí řadu výrobků, mezi něž patří mobilní telefony, tablety, mobilní širokopásmová zařízení (MBB) a domácí zařízení.

Pro více informací o divizi Consumer BG navštivte consumer.huawei.com/cz nebo huaweidevice.cz, o divizi Enterprise www.huawei.com/enterprise a pro korporátní informace pak www.huawei.com.