Expert Elektro: Prodeje notebooků a počítačů výrazně rostou. Zásoby notebooků s operačním systémem Windows Bing se tenčí.

V posledních měsících výrazně rostou prodeje notebooků a počítačů. Podle statistik prodejní sítě s elektronikou a domácími spotřebiči Expert Elektro je to až o 21 % oproti předchozímu roku. Zvýšený zájem o tyto zařízení ze strany koncových zákazníků je dán převážně avizovaným zdražením u těchto kategorií díky silnému kurzu dolaru vůči koruně a také ukončením programu Windows Bing ze strany Microsoftu. (TZ)

Prodejce elektroniky Expert Elektro očekává, že zejména zásoby notebooků s operačním systémem Windows Bing se vyprodají ve velmi krátké době, nejpozději do konce tohoto října.

„Lidé skupují notebooky a počítače se starší verzí Windows 8.1 díky jejich nižší ceně v porovnání s novinkami s nejnovějším operačním systémem Windows 10 a také možnosti upgradu zdarma na nové Windows 10. V neposlední řadě také díky dostupnosti produktů s dotovanými Windows Bing,“ uvedl David Žurek, produktový manažer IT ze společnosti Expert Elektro.

V prodejnách Expert Elektro se dají v současnosti pořídit notebooky již od 7000 korun a počítače od 7400 korun.

O Expert Elektro:

Expert Elektro je nákupní sdružení, které v České republice působí od roku 1996. O rok později se stalo součástí mezinárodní kooperace Expert International, která působí v mnoha evropských zemích jako například v Německu, Dánsku, Itálii, Španělsku či Rakousku. Mezi evropskými řetězci drží celkově 4. místo. V České republice má sdružení 51 kamenných obchodů a provozuje rovněž e-shop.