.eu Web Awards 2015 – Pilsen.eu vyhlášena interaktivní webovou stránkou roku

Brusel, 19. listopadu 2015 – V Muzeu přírodních věd v Bruselu byly včera slavnostně vyhlášeny výsledky soutěže .eu Web Awards 2015. Prestižní ceny a balíčky produktu Google AdWords si odneslo v jednotlivých kategoriích pět držitelů doménových jmen .eu. Speciální cenu v kategorii Nejvíce interaktivní web získala doména pilsen.eu. (TZ)

Do soutěže, jejíž druhé kolo proběhlo v termínu 1. 4. – 1. 9. 2015 se přihlásily stovky webových stránek, které byly následně ohodnoceny zástupci různých evropských institucí a organizací podle kritérií uvedených v pravidlech soutěže.

„Jsme ohromeni odezvou, jaké se nám dostalo ve spojení s touto iniciativou, a chtěli bychom pochválit všechny, kteří se zúčastnili této soutěže, jež byla svědkem mimořádné úrovně talentů!“, uvedl ředitel pro vnější vztahy sdružení EURid Giovanni Seppia.

Slavnostního ceremoniálu se kromě 130 hostů zúčastnila i Flavia Pennettová, současná vítězka turnaje US Open, která předala jednu z cen. Událost byla výjimečná i účastí skotské zpěvačky Susan Boyle.

EURid nyní může prozradit šťastné výherce v každé z kategorií:

– kategorie Leaders www.fltechnics.eu

– kategorie Laurels www.irrigation-management.eu/

– kategorie Better World www.painteco.eu

– kategorie House of .eu www.politico.eu

– kategorie Rising Stars www.bepark.eu

Vítězové Speciální ceny:

www.pilsen.eu za nejvíce interaktivní webové stránky

www.sosar.eu za nejlepší vizuální design

www.savethedogs.eu za podporu významného počinu

Vše podstatné o soutěži naleznete na webových stránkách http://webawards.eurid.eu/#.

O .eu a sdružení EURid

Internetová doména .eu patří mezi největší domény nejvyšší úrovně na světě a spojuje více než 500 milionů lidí v 31 zemích do jedné internetové identity. Od roku 2005, kdy byla tato doména otevřena k registraci, bylo zaregistrováno přes 3,8 milionů doménových jmen.eu. Mnoho společností a obchodních značek využívá internetových stránek s doménou.eu k tomu, aby jasně vyjádřily svou evropskou identitu a své obchodní ambice.

EURid je nezisková organizace, která spravuje doménu nejvyšší úrovně .eu na základě veřejné soutěže a jmenování Evropskou komisí. Sdružení EURid spolupracuje s více než 750 akreditovanými registrátory a zajišťuje podporu ve 24 úředních jazycích EU. Organizace EURId získala certifikaci v oblasti bezpečnostního standardu ISO27001 v roce 2013 jako součást své pokračující aktivity v oblasti bezpečnosti dat. Organizace EURid je zaregistrována v programu EU EMAS (Eco-Management and Audit Scheme), což je vyjádřením jejích ekologických závazků. EURid má své ústředí v Bruselu (Belgie) a regionální kanceláře v Pise (Itálie), Praze (Česká republika) a Stockholmu (Švédsko). Více informací na: http://www.eurid.eu.