Aplikace seznamky Ashley Madison je už opět oblíbená jako před vyloupením její databáze

AMSTERDAM – 8. prosince 2015 – I přes letošní vážné prolomení bezpečnosti, vyloupení databáze a její následné zveřejnění se kontroverzní záletnická aplikace Ashley Madison vyšvihla zpátky na počet uživatelů, který měla před útokem hackerů. Ukazuje to nejnovější čtvrtletní zpráva Android App Performance & Trends Report. Ta je už od třetího kvartálu 2014 pravidelně sestavována v AVG® Technologies N.V. (NYSE: AVG), společnosti poskytující internetovou bezpečnost více než 200 milionům aktivních uživatelů, s využitím anonymních dat více než milionu uživatelů aplikace AVG pro Android. Cílem těchto zpráv je sledovat trendy ve využívání aplikací a určovat aplikace, které mají největší vliv na výdrž baterie, na místo v úložišti a na objem odeslaných a přijatých mobilních dat. (TZ)

Snad v očekávání osamělých Vánoc zaznamenaly seznamovací a záletnické aplikace ve třetím čtvrtletí skokový nárůst v užívání, přičemž se kromě Ashley Madison dostávají ke slovu i její konkurenti MiuMeet a AnastasiaDate.

Z aplikací, které nejvíce negativně ovlivňují výkon elektronického zařízení, se dle zprávy na předních místech usadily oblíbené nákupní aplikace Amazon Shopping a Walmart, které vynikají především obrovskou spotřebou baterie. Letošní svátky tedy nebudou náročné jen pro naše peněženky, ale i pro mobily a tablety.

Následujících 20 aplikací – rozdělených podle toho, zda jsou spouštěny automaticky při startu nebo až uživatelem – spotřebovává baterii, kapacitu úložiště a mobilní data nejvíce v celkovém pořadí.

Spouštěné automaticky Spouštěné uživatelem
Pořadí # Aplikace Pořadí # Aplikace
1 Facebook 1 Snapchat
2 Google Play Services 2 Amazon Shopping UK
3 BBM 3 Spotify Music
4 Instagram 4 LINE: Free Calls & Messages
5 Facebook Messenger 5 Clean Master (Boost & AppLock)
6 ChatON Voice & Video Chat 6 Samsung WatchON (Video)
7 Facebook Pages Manager 7 Netflix
8 The Weather Channel 8 BBC News
9 KakaoTalk 9 Amazon Shopping (Global)
10 WhatsApp Messenger 10 Microsoft Outlook

„V minulém roce jsme se snažili pomáhat našim uživatelům porozumět, které aplikace mají největší dopad na výkon jejich chytrých telefonů. Na základě výsledků všech čtyř dosavadních čtvrtletních zpráv o aplikacích a velké odezvy, které u uživatelů vyvolaly, jsme vyvinuli nástroj nazývaný AVG App Manager,” říká Tony Anscombe, bezpečnostní expert ve společnosti AVG Technologies.

„Díky nástroji AVG App Manager, uživatelé Androidu uvidí, které aplikace ovlivňují jejich konkrétní telefon a následně pak díky tomu budou moci činit informovanější rozhodnutí vedoucí k lepšímu spravování systémových prostředků svého smartphonu,” doplňuje Anscombe.

Nástroj AVG App Manager, který je k dispozici prostřednictvím aplikace AVG Cleaner pro Android, sleduje výkon telefonu a poskytuje přehled o využívání aplikací včetně toho, jak každá z nich ovlivňuje kapacitu úložiště, baterie nebo využívání mobilních dat.

Celou zprávu si můžete stáhnout z http://now.avg.com/avg-android-app-performance-report-q3-2015

###

O AVG Technologies (NYSE: AVG)

AVG je přední společností poskytující internetovou bezpečnost zařízením, datům i lidem prostřednictvím softwaru a služeb. Oceněné technologie AVG využívá každý měsíc přes 200 milionů aktivních uživatelů po celém světě. Portfolio AVG pro spotřebitele zajišťuje zabezpečení práce na internetu, služby vázané na lokalitu a na ovládání telefonů, optimalizace výkonu, ochrany soukromí a identity pro mobilní zařízení i stolní počítače. Portfolio divize AVG Business – šířené poskytovateli spravovaných služeb (MSP), prodejci s přidanou hodnotou (VAR) a prodejci – nabízí správu, kontrolu a reporting IT, integrovanou bezpečnost a správu mobilních zařízení. Tyto a další služby mají za úkol firmám zjednodušovat a chránit jejich podnikání.

Všechny obchodní známky jsou majetkem jejich příslušných vlastníků.

www.avg.com