“Zapier představuje vícekrokové workflow – od nynějška můžete propojit neomezený počet aplikací v jednom řetezci.”

Zapier jednoduše umožňuje propojit stovky webových aplikací mezi sebou bez potřeby cokoliv programovat. Dosud bylo možné propojit pouze dvě aplikace mezi sebou navzájem. Nově lze zapojit v jedné řadě neomezený počet aplikací.  (TZ)

(Praha, 2. únor 2016) – Vícekrokové worflow funguje jako vodopád – všechny data jím seshora protékají. Informace z jednoho kroku můžete použít v jakémkoli dalším kroku pod ním. Například pole “jméno” z kroku 1 můžete použít v kroku 6 nebo pole “email” z kroku 3 použít v kroku 5.

Můžete dokonce  smíchat data z různých aplikací a poslat je na určené místo. Například si můžete automaticky nového zákazníka z rezervačního systému SuperSaaS přenést do Mailchimpu, ale rovnou i do CRM systému a do tabulky v Google Docs.

Další novinkou je představení funkce “Search”, které umožňuje v zapojené aplikaci vyhledat související data a poslat je dál. Což je užitečné když chcete například najít existující detaily o zákazníkovi, úkolu či projektu. Zapier umí ohlídat i případné výpadky využitých aplikací a daný krok zopakovat.

Možnosti využití Zapier jsou skutečně rozsáhlé – v současné době je zde zapojeno více než 500 nejpoužívanějších aplikací a další přibývají každý den.  Zapier dnes využívá více než 700 000  uživatelů.

Zapier

V roce 2011 zakladatelé Bryan Helmig, Wade Foster a Mike Knoop vyhráli  soutěž Startup Weekend v Columbii. V roce 2012 prošli akcelerátorem Y Combinator a přesídlili do Kalifornie. V říjnu 2012 získali první a zatím jedinou  investici 1,2 mil. USD od Bessemer Venture Partners, DFJ a Kevina Hala.