Energy Sistem přináší revoluci v domácím audiu

Technologie Energy Multiroom umožňuje vzájemně propojit jednotlivá domácí audio zařízení a ovládat je prostřednictvím mobilní aplikace (TZ)

Praha, 17. května 2016 – Společnost Energy Sistem, přední španělský výrobce spotřební elektroniky s důrazem na originalitu a design, uvádí na český a slovenský trh dvojici nových audio systémů využívající unikátní technologii Energy Multiroom. Díky ní mohou uživatelé prostřednictvím mobilní aplikace přehrávat hudbu z jednoho místa ve všech kompatibilních zařízeních v domácnosti současně, nebo si pro každé z nich sestavit samostatný playlist.

Hudba z jednoho místa

Dokonalému komfortu v domácím multimediálním centru obvykle chybí ta pravá volnost, protože hudbu z jednoho zdroje mohou uživatelé obvykle přehrávat pouze na jednom místě. Díky technologii Energy Multiroom si však mohou ozvučit domácnost zcela bez omezení – stačí libovolně rozmístit nové audio systémy podporující technologii Energy Multiroom a každý z nich pak samostatně nebo centrálně ovládat prostřednictvím mobilní aplikace Energy Multiroom Wi-Fi. Ve všech místnostech tak např. může hrát stejná hudba různou hlasitostí, nebo lze v různých místnostech poslouchat odlišné písničky. Stačí pouze vložit USB disk nebo SD kartu do jednoho ze zařízení, a to jej dokáže streamovat do všech ostatních zařízení Energy Sistem umístěných v domácnosti. Z řady Energy Multiroom Wi-Fi jsou dostupné první dva produkty – Tower a Portable.

Energy Multiroom Tower Wi-Fi

Bezdrátový Wi-Fi audio systém v elegantním věžovém provedení se třemi reproduktory a jedním subwooferem v konfiguraci 2.1 dosahuje výstupního výkonu až 60 W a svým uživatelům tak přináší silný i kvalitní hudební zážitek. Snadné ovládání všech funkcí zajišťuje dotykový panel umístěný na vrchní straně zařízení, případně dálkový ovladač, který je součástí balení.

Audio lze přehrávat prostřednictvím bezdrátových technologií Wi-Fi, Bluetooth 4.0 a AirPlay/DLNA, k dispozici jsou rovněž sloty pro připojení SD karty, USB úložiště či linkový vstup. Systém obsahuje také dva USB porty vyhrazené pro souběžné nabíjení audio zařízení a smartphonu či tabletu.

Energy Multiroom Portable Wi-Fi

Přenosný audio systém Energy Multiroom Portable Wi-Fi nabízí vyvážený zvuk v konfiguraci 2.1 s výstupním výkonem 25 W. Propojení s kompatibilními zařízeními umožňují bezdrátové technologie Wi-Fi, Bluetooth 4.0 a AirPlay/DLNA, přes kabel pak lze připojit externí paměťová či audio zařízení k USB portu a linkovému vstupu. Hudbu lze přehrávat i přímo z SD karty. Součástí reproduktoru je dobíjitelný lithiový akumulátor s výdrží až 7 hodin na jedno nabití.

Aplikace Energy Multiroom Wi-Fi

Mobilní aplikace Energy Multiroom Wi-Fi, která je dostupná zcela bezplatně, umožňuje uživatelům připojit se k domácí Wi-Fi síti, vzájemně synchronizovat veškeré dostupné audio systémy řady Multiroom Wi-Fi a následně si zvolit jakýkoli playlist. Pro vybraný playlist je možné aktivovat současné přehrávání ve všech zařízeních a vychutnat si tak oblíbené písničky napříč celou domácností, nebo si pro jednotlivá zařízení vybrat odlišné seznamy skladeb. Aplikace Energy Multiroom Wi-Fi přehrává hudební soubory uložené ve smartphonech, tabletech, na paměťových úložištích či skladby dostupné v rámci on-line služeb Spotify Premium (streamování skladeb) a TuneIn (poslech internetových rádií).

Aplikace Energy Multiroom Wi-Fi je dostupná pro zařízení s operačními systémy Android a iOS a volně stažitelná v online obchodech Google Play a Apple iTunes.

Cena a dostupnost

Společnost Energy Sistem klade velký důraz nejen na design, nadstandardní tříletou záruku bez omezení a inovativní technologie, ale rovněž i na vysokou dostupnost svých produktů. Energy Multiroom Tower Wi-Fi si zákazníci mohou koupit za 4 090 Kč s DPH, verze Energy Multiroom Portable Wi-Fi je v prodeji již za 2 690 Kč s DPH.

O společnosti Energy Sistem

Před více než 20 lety se sešli čtyři mladí vizionáři nad myšlenkou designu a výroby přenosné elektroniky pro volný čas. Tak vznikla španělská Energy Group, která si vytkla za cíl dodávat na trh originální inovativní produkty, dostupné širokému spektru zákazníků. V současnosti působí korporace pod názvem Energy Sistem Technology SA. Společnost navrhuje, vyrábí a distribuuje pestré portfolio produktů z oblasti spotřební elektroniky, přinášejících nejnovější technologie a originální design. Výrobky Energy Sistem jsou prodávány na pěti kontinentech a ve více než 50 zemích světa, kde se z nich každý den těší miliony uživatelů. Společnost klade velký důraz také na kvalitu svých výrobků, proto poskytuje nadstandardní tříletou záruku bez omezení.

V České republice je Energy Sistem exkluzivně zastoupen společností Getta Trade, autorizovanou distribuci zajišťuje společnost SWS. Více informací je k dispozici na webu www.energy-sistem.cz.