Criteo Mobile Commerce analýza za první čtvrtletí 2016: Android poráží v Česku v nákupech přes smartphony iPhone

Praha, 23. června 2016 – Criteo (NASDAQ: CRTO), přední technologická společnost výkonnostního marketingu, vydala svou čtvrtletní zprávu o mobilních platbách, která poskytuje komplexní analýzu trendů on-line. Současně zkoumá chování spotřebitelů v průběhu 1. čtvrtletí 2016. Poukazuje na to, že se spotřebitelé stále posouvají směrem k mobilitě, přičemž 38 % transakcí na celém světě se v současnosti realizuje přes mobilní zařízení. Do budoucna se očekává další růst, v některých zemích – jako je Japonsko nebo Velká Británie – už se podíl mobilních transakcí přehoupl přes 50 %. Poprvé v historii jsou ve zprávě i podrobné informace o Česku, které tak dávají náhled na jeden z nejrychleji rostoucích trhů e-commerce v Evropě. (TZ)

„Vidíme, že se mobilita stává stále důležitější součástí on-line nakupování na všech trzích, různá mobilní zařízení využívá k vyhledávání i nákupu většina spotřebitelů,“ uvedl Alexander Gösswein, ředitel pro střední Evropu společnosti Criteo. „V Česku nyní prostřednictvím mobilních zařízení proběhne 17 % všech digitálních transakcí. Vidíme velký potenciál pro další růst, zvláště když přihlédneme k faktu, že na celém světě se na mobilních zařízeních nyní odehrávají téměř čtyři z deseti transakcí e-commerce. Kromě toho je dalším důkazem rostoucího významu mobilních telefonů v oblasti e-commerce fakt, že nyní činí průměrná hodnota objednávky u mobilních transakcí ve východní Evropě v porovnání s objednávkami z klasických desktopů 85 %, takže už velmi blízko. Český průměr je téměř stejný – pro maloobchod je to 83 %, ale je zajímavé, že v oblasti módního zboží dosahuje 96 %.“

CEE mobilní spotřebitelé většinou užívají Android a raději nakupují přes chytré mobily

Chytrý telefon volí uživatelé pro mobilní nakupování čím dál častěji a dominuje většině mobilních transakcí po celém světě. Ve střední a východní Evropě obzvlášť, 57 % mobilních transakcí se realizuje na chytrých telefonech, zatímco na tablety připadá zbývajících 43 % nákupů. Česko je na tom podobně – 56 % mobilních transakcí je prováděno na smartphonech. Androidy ve středoevropském a východoevropském regionu nad zařízeními se systémem iOS převažují – 75 % ze všech mobilních transakcí ve střední a východní Evropě zajišťují zařízení s Androidem. V Česku není podíl Androidu tak velké – zajišťují 62 % transakcí. V tomto kontextu je pro místní obchodníky užitečné se zaměřit se na chytré telefony a aplikace pro Android, protože iPhone aplikace zjevně k dosažení většiny potenciálních zákazníků nestačí.

Aplikace fungují lépe po celém světě, roste obliba používání více zařízení současně

Ze zprávy vyplývá, že na celém světě fungují nyní aplikace lépe než mobilní web. Takzvaná konverze, tedy úspěšně realizovaná transakce, dosahuje dokonce v některých ohledech o 20 % lepších výsledků než návštěva prostřednictvím počítače.

On-line nakupování prostřednictvím více různých zařízení, tedy od notebooků k tabletům a chytrým telefonům je dnes velmi populární. Nicméně téměř 46 % transakcí realizovaných na více zařízeních je dokončeno z mobilních zařízení, jejichž význam je tak velmi důležitý.

O Criteo
Criteo (NASDAQ: CRTO) nabízí široku nabídku služeb v oblasti výkonnostního marketingu. Detailním sledování klikání během online prodeje je měření návratnosti investic (ROI) transparentní a snadno zjistitelné. Criteo má přes dva tisíce zaměstnanců v 31 kancelářích po celé Americe, v Evropě, Blízkém východě a Africe, Asii a Pacifiku, které slouží 11 tisícům inzerentů po celém světě. Má také přímé napojení na 16 tisíc vydavateli. Pro více informací prosím navštivte www.criteo.com.