Nakladatelství JOTA: Podnikání pro bohémy

Užívejte si a vydělávejte přitom peníze! Od autora bestselleru Líný rodič.

„Líný rodič“ Tom Hodgkinson se naučil, jak podnikat, na základě pracně získané vlastní zkušenosti. Ze čtyřhodinového pracovního nasazení, kdy se jako spisovatel na volné noze živil psaním knih, se vrhl do podnikání, které obnášelo čtrnáct hodin dřiny denně: provozoval knihkupectví, kavárnu a organizoval vzdělávací kurzy. Z tohoto propagátora pohodového životního stylu se najednou stal neurotický cholerik: hulákal na zaměstnance, hádal se se zákazníky a potýkal se s finančním úřadem.
V knize Podnikání pro bohémy se Tom podělí se čtenáři o zkušenosti, které během této nelehké cesty nasbíral. Nabízí praktické rady, popisuje komické situace a seznamuje se všemi nástroji, jichž je zapotřebí k tomu, abychom mohli přetavit svůj talent do ziskového a zároveň zábavného podnikání. V knize se dozvíme vše od marketingu přes účetnictví až k nutnosti delegovat úkoly na spolupracovníky. Tento základní průvodce pro všechny, kdo usilují o větší svobodu v pracovním životě, nezapomíná ani na umění přesvědčovat a vyjednávat a nabízí návod na to, jak neztratit hlavu, když se člověk ocitne v situaci, kdy mu přes ni začíná přerůstat stres.

Vychází 20. 9. 2017, EAN: 9788075651631
pevná vazba s přebalem, 232 stran, běžná cena: 298 Kč
Originální název: Business For Bohemians
Přeložila: Tamara Váňová
Ukázka: https://issuu.com/nakladatelstvijota/docs/podnikani_pro_bohemy
Vychází také jako e-kniha.

Tom Hodgkinson je zakladatel a šéfredaktor časopisu Idler (Lenoch) a autor knih Líný rodič, Jak být línýJak být volný a Staré dobré časy, které vyšly česky v Nakladatelství JOTA. V roce 2011 se se svou partnerkou Victorií pustil do provozování Lenochovy akademie filozofie, hospodaření a veselí, kde nabízí kurzy pokrývající nejrůznější humanitní obory i praktické dovednosti od filozofie, zpěvu a hraní na ukulele až po lekce podnikání. Více na https://idler.co.uk/

Knihy Toma Hodgkinsona v Nakladatelství JOTA:

LÍNÝ RODIČ

Také máte pocit, že jste se stali otroky svých dětí?

Z přehnaně zaníceného rodičovství však vede cesta ven. Existuje jednoduché řešení, které váš život učiní snazším a finančně méně náročným, život vašich dětí učiní radostnějším a navíc vám pomůže vychovat děti šťastné a soběstačné. Toto řešení autor knihy nazývá „líné rodičovství“ a jeho mantra zní jednoduše: „Nechte je být.“ Líný rodič je totiž dobrý rodič.

JAK BÝT LÍNÝ

Nicnedělání je dřina

Když vás ráno budík vytrhne ze spánku, máte pocit, že byste nejraději zůstali zachumlaní v teplé posteli, četli si knížku, usrkávali šálek kávy a celý den jen tak lenošili? Tom Hodgkinson, zakladatel časopisu Idler (Lenoch), si to nepřeje, on to dělá. Od tohoto milovníka svobody a umění nicnedělání vychází nikoliv jen obyčejná kniha, nýbrž přímo protilátka proti naší prací posedlé kultuře. Tom Hodgkinson předkládá učenou a zároveň rozvernou obhajobu nového způsobu života, který může praktikovat každý bez výjimky — žít šťastně nicneděláním.

JAK BÝT VOLNÝ

Užívejte života naplno

Napadlo vás někdy, proč každé ráno vstáváte za kuropění, zařadíte se autem do kolony a jedete do zaměstnání? A má vaše práce vůbec nějaký smysl? A proč na vás ze všech stran útočí spotřební kultura nevalné kvality? Prolétla vám hlavou myšlenka, zda snad přece jen neexistuje lepší, svobodnější a šťastnější způsob života?
Jestliže ano, pak tato kniha je určena právě vám.

***

„Skvostná kniha. Velice čtivá a užitečná pro všechny, kdo se rozhodují k tomu, že učiní zásadní krok a začnou řídit svůj vlastní osud.“
Luke Johnson, bývalý předseda správní rady televize Channel 4 a společnosti Pizza Express

„Je možné vydělávat, zatímco člověk spí? Samozřejmě že ano, a tato kniha vám poskytne pár nápadů, jak na to.“
James Reed, předseda správní rady společností Reed Group

„Nepostradatelná publikace pro ty z nás, komu se začínají klížit oči už při samotné myšlence na výkazy.“
Dominic West, herec a režisér