Lidé si už na Praze 7 mohou bezplatně vypůjčit žlutá kola ofo

Od 16. 10. si mohou zájemci o svezení bezplatně vypůjčit sdílená kola, která v ulicích Prahy 7 rozmístila platforma ofo. V rámci pilotního projektu bude v této oblasti k dispozici 300 kol. Ta budou dostupná na všech místech, kde se pohybuje větší množství lidí.

ofo kolo Praha 7.jpg

Lidé kola ofo najdou na všech důležitých dopravních uzlech a hlavních ulicích. Předpokládá se, že se budou půjčovat zejména na místech, na kterých se jich pohybuje hodně –  např. na Ortenově náměstí, Maninách, před nádražím Praha-Holešovice, před stanicí metra Vltavská, na Strossmayerově náměstí, Letné nebo u Národního technického muzea. Uživatelé však kola budou moci zanechat kdekoli na území Prahy 7, kde nebudou bránit provozu a další zájemci si je odtud budou moci vypůjčit.

“Jsme velmi rádi, že můžeme žlutá kola rozmístit na území Prahy 7. Věříme, že osloví nejen místní obyvatele, ale také zájemce o svezení z jiných městských částí. Žlutá kola se stanou výrazným a nepřehlédnutelným prvkem veřejného prostoru a lidé si je budou chtít vyzkoušet,” věří Jakub Ditrich, který společnosti ofo pomáhá s expanzí do Prahy.

Služba byla v Praze představena u příležitosti Dne bez aut na konci září tohoto roku. Souběžně s Prahou bylo ofo spuštěno také v několika dalších evropských městech.

V případě jakýchkoli dotazů mohou lidé volat na informační linku 246 063 063.

O společnosti ofo

ofo bylo založeno v roce 2014. Od té doby spojilo přes 10 milionů kol s 200 miliony uživatelů po celém světě. Působí ve 180 městech ve 13 zemích. Vytváří 25 milionů transakcí denně a celkově poskytlo více než 4 miliardy jízd.

Uživatelé jen od dubna do června 2017 celkově najezdili přes 1.2 miliardy kilometrů, ušetřili 84 milionů litrů paliva a 256 tisíc tun oxidu uhličitého.

ofo se v dubnu 2017 spojilo s Rozvojovým programem Organizace spojených národů, aby dosáhlo Globálních udržitelných zdrojů a v srpnu 2017 uzavřelo partnerství s Nadací Clary Lionel, za níž stojí Rihanna. Společně s ní ofo usiluje o zlepšení života dívek v Malawi tím, že jim poskytuje darem kola, která potřebují pro bezpečnou cestu do školy.

ofo v červenci tohoto roku získalo 700 milionů dolarů v investici, na níž se podílela Alibaba, Hony Capital a CITIC Private Equity.