Toshiba odhaluje nejnovější přenosné pevné disky CANVIO pro bezpečné ukládání osobních dat

Nové, elegantní, tenčí než kdy dříve a vybavené praktickými funkcemi. Tak lze charakterizovat novou sjednocenou rodiny přenosných pevných disků CANVIO s kapacitou 500 GB až 3 TB

9, ledna 2018, Düsseldorf, Germany – Společnost Toshiba Electronics Europe GmbH, představuje výsledky vývoje populární řady přenosných pevných disků CANVIO pro ukládání osobních dat. Modely CANVIO PREMIUM, ADVANCE a BASICS jsou nově vybaveny praktickými funkcemi a charakterizuje je nový, jednotný štíhlý design. Pro ukládání dat poskytují flexibilně kapacity 500 GB[1][2], 1 TB, 2 TB a 3 TB. Technologické využití 1 TB plotny společnosti Toshiba umožnilo dosáhnout tenkých profilů a díky tomu jsou 2 TB verze všech tří nových modelů CANVIO tenčí než dříve.

Řada CANVIO PREMIUM nabízí ve stylovém stříbrném či tmavě šedém kovovém provedení s hliníkovou povrchovou úpravou a broušenými hranami všestranné možnosti připojení a štíhlé tělo usnadňuje jejich využití. Součástí balení je pouzdro a adaptér USB Type-A na USB Type-C[3], se kterým lze disk snadno použít se všemi zařízeními, od notebooků až po výkonné stolní počítače. Model PREMIUM nabízí nástroje Toshiba Storage Backup Software pro zálohování a Storage Security Software pro zabezpečení důležitých dat pomocí hesla s vylepšeným uživatelským rozhraním. Nové disky PREMIUM s kapacitou 2 TB jsou tenké pouhých 13,5 mm, což je oproti předchozím modelům o 5,5 mm méně.

Disky řady CANVIO ADVANCE mají lesklou povrchovou úpravu a jsou k dispozici ve čtyřech barvách – černé, bílé, modré a červené. Provedení 2 TB je tenké pouze 14 mm, tedy také o 5,5 mm méně než předchozí model CANVIO CONNECT II. Řada ADVANCE přichází také s možností využití software Toshiba Storage Backup Software a Storage Security Software.

Nově navržená základní řada CANVIO BASICS obsahuje pevný disk 2,5″ pro všechny potřeby ukládání dat či fotografií. Modely s kapacitou 500 GB, 1 TB a 2 TB jsou předformátovány pro počítače se systémem Windows[4] a lze je ihned použít. Nová řada BASICS je provedena v elegantním minimalistickém designu s matným povrchem a profilem 14 mm.

Toshiba vychází vývojem kompaktnějších zařízení s vysokou kapacitou vstříc zákazníkům tak, aby měli k dispozici vše, co potřebují pro práci s digitálními daty,“ říká Noriaki Katakura, generální ředitel HDD Business Unit společnosti Toshiba Electronics Europe GmbH. „Přii vývoji řešení s hustším záznamem dat jsme dosáhli významného milníku. Technologie ploten Toshiba s kapacitou 1TB nám umožňuje vyrábět tenčí a lepší modely CANVIO s vysokou kapacitou.“

Modely CANVIO kombinují styl a funkčnost, nabízí velkokapacitní úložiště, snadné zálohování a bezpečnost v tenkém designu. Pro modely ADVANCE a PREMIUM je k dispozici nový software Toshiba Storage Backup, který umožňuje uživatelům jednoduše zálohovat důležitá data s využitím vylepšeného uživatelského rozhraní a možností nastavení plánu zálohování. Nový software Toshiba Storage Security umožňuje jednodušší nastavení hesla pomocí intuitivnějšího uživatelského rozhraní a uživatelé mohou tak chránit svá data a zabránit neoprávněnému přístupu k nim.

Modely CANVIO budou na trhu během února 2018. Podrobné informace o výrobcích pro ukládání dat najdete na adrese: https://www.toshiba-storage.com/

 

[1] Definice kapacity: jeden Gigabyte (1 GB) představuje 1 000 000 000 bytů a Terabyte (1 TB) 1 000 000 000 000 bytů. Počítačový operační systém však uvádí kapacitu ve dvojkové soustavě, kdy 1 TB = 240 = 1 099 511 627 776 bytů a ukazuje tak nižší hodnotu kapacity úložiště. Dostupná kapacita úložiště (včetně příkladů různých mediálních souborů) se bude lišit podle velikosti souboru, formátování, nastavení, softwaru a operačního systému, například operačního systému Microsoft nebo předinstalovaných softwarových aplikací nebo datového obsahu. Skutečná formátovaná kapacita se může lišit.

[2] Disky CANVIO PREMIUM a CANVIO ADVANCE budou k dispozici s kapacitou 1 TB, 2 TB a 3 TB. Nové disky CANVIO BASICS budou dostupné v kapacitách 500 GB, 1 TB a 2 TB.

[3] USB Type-C and USB-C jsou ochranné známky USB Implementers Forum.

[4] Windows je registrovaná ochranná známka Microsoft Corporation ve Spojených státech a/nebo dalších zemích.

* Informace obsažené v tomto dokumentu, včetně cen a specifikací produktů, obsahu služeb a kontaktních informací, jsou aktuální a předpokládá se, že jsou přesné ke dni oznámení. Mohou být však změněny bez předchozího upozornění.

* Názvy firem, názvy produktů a názvy služeb zde uvedené mohou být ochrannými známkami příslušných žadatelů o registraci a/nebo vlastníků.

O Toshiba Electronics Europe

Toshiba Electronics Europe GmbH (TEE) je evropská společnost, která zajišťuje obchodní aktivity Toshiba Electronic Devices and Storage Corporation. TEE dodává evropským spotřebitelům a podnikům širokou škálu inovativních pevných disků (HDD) a polovodičových řešení pro automobilový segment, průmysl, IoT, řízení pohybu, telekomunikace, sítě, a spotřebitelské výrobky. Široké portfolio společnosti zahrnuje integrované bezdrátové ICs, výkonové polovodiče, mikroovladače, optické polovodiče, ASIC, ASSP a diskrétní zařízení, od diod až po logické IO.

Společnost byla založena v roce 1973 v Neussu v Německu a sídlí v německém Düsseldorfu s pobočkami v Německu, Francii, Itálii, Španělsku, Švédsku a ve Spojeném království, které zajišťují design, výrobu, marketing a prodej. Předsedou společnosti je pan Akira Morinaga.

Další informace o Toshiba HDD pro spotřebitele najdete na stránkách www.toshiba-storage.com.

Více o společnosti Toshiba Corporation najdete zde: www.toshiba.co.jp/index.htm