Shipvio se připravuje na expanzi do Německa. Získalo místo v akcelerátoru STARBUZZ

Praha 24. ledna – Startup Shipvio, inkubovaný v UP21, byl společně s dalšími osmi startupy vybrán do německého akceleračního programu STARBUZZ. Odborná porota složená převážně ze zástupců nejvýznamnějších firem působících ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko vybrala do tříměsíčního programu 5 německých a poprvé také 4 zahraniční firmy. Do v pořadí již druhého běhu STARBUZZ jsou vybírány inovativní společnosti především z oblasti e-commerce a logistiky. Shipvio kromě mentoringu a rad, jak vstoupit na německý trh, získá také cenné kontakty na místní firmy.

„Není lepší region, kde bychom měli začít s budováním německého Shipvio. Ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko sídlí 24 z 50 největších německých firem, které jsou našimi potenciálními partnery a zákazníky. Místní firmy jsou také otevřeny inovaci a novým trendům. Region je navíc velmi blízko Nizozemí, Belgii a Lucembursku, což jsou pro nás další potenciální trhy. Akcelerace v rámci STARBUZZ nám nabízí příležitost rychleji expandovat na západoevropském trhu,“ říká projektový manažer ShipVio Jakub Eliáš, který porotě představoval koncepci služby.

Akcelerační program STARBUZZ vznikl za účelem pozvednout spolkovou zemi Severní Porýní-Vestfálsko mezi nejinovativnější světové oblasti, podpořit technologický vývoj v regionu a přinést hodnotu partnerským firmám akcelerátoru. STARBUZZ se tak zaměřuje především na oblast logistiky, osobní dopravy, elektronické komerce a retailu, spolupracuje s 35 místními korporacemi a akcelerovaným startupům je k dispozici na 50 mentorů. Mezi nejvýznamnější partnery patří ALDI SÜD, Lidl E-Commerce International, Allegro Invest / Fressnapf, T- Systems International nebo třeba TechHub Europe a mnoho dalších.

„V těchto týdnech finišujeme investiční kolo Series A, kdy zájem investovat projevilo několik venture kapitálových fondů. Všechny získané peníze plánujeme využít pro expanzi Shipvio na německý trh a do zemí Beneluxu,“ prozradil Vítek Šubert, spoluzakladatel a CEO startupového inkubátoru UP21.

Na fotografii zleva: Cargofy Inc. (USA & Ukrajina), Jumingo GmbH (Německo), Linker / OSEC Software Sp. z o.o. (Polsko), onsuma GmbH (Německo), RoboCV LLC (Rusko), sellfio / tarent solutions GmbH (Německo), Shipvio s.r.o. (Česká republika), sigo GmbH (Německo), Wertewandel GmbH (Německo)

Více informací nabízí také tisková zpráva STARBUZZ: www.starbuzz.ruhr/press/

Více o UP21

UP21 je přední inkubátor podporující nejnadějnější české startupové projekty, do kterých investuje v jejich raných fázích existence (seed investice). Za dobu svého působení investoval UP21 do inkubovaných startupů přes 80 milionů korun. V rámci podpory inkubovaných startupů získávají mladé firmy kromě zázemí v pražském Karlíně také propracovaný vzdělávací program a specializovaný mentoring od řady předních odborníků, kteří s UP21 aktivně spolupracují. Inkubátor je také velmi úzce napojený na odborníky ze Silicon Valley, kam posílá zapojené projekty na zkušenou.

UP21 je také spoluorganizátorem regionálního finále celosvětové soutěže s názvem Startup World Cup. Akcelerátor vznikl v dubnu roku 2016 a stojí za ním Karel Janeček, Alena Nekovářová, Jan Nekovář a Vítek Šubert.

Více o Shipvio

Shipvio vylepšuje a spojuje roztříštěný trh silniční dopravy. Je pionýrem v zastaralém světě logistiky a pomocí moderních technologií dokáže najít to nejlepší možné místo pro odesílatelův náklad mezi tisíci volných nákladních vozidel na evropských silnicích. Shipvio existuje proto, aby využilo nákladní vozidla na maximum s minimálními náklady a splnilo rostoucí nároky na trhu nákladní silniční dopravy.

Za Shipvio stojí André Dravecký a inkubátor UP21.