S-POWER jako první dodavatel fotovoltaiky zavádí platbu bitcoiny

Praha 6. února 2018 – Česká firma S-POWER, lídr na trhu s domácí fotovoltaikou, v těchto dnech zavádí platbu bitcoiny. Tím se opět otevírá moderním trendům a potvrzuje svůj technologický náskok před konkurencí.

Za bitcoiny koupíte nově také solární panely

„Popularita bitcoinu v posledních letech strmě roste a platby ve virtuální měně umožňuje čím dál více významných světových společností. S jistým zpožděním začal zájem o něj sílit i v České republice a my jsme se rozhodli vyjít vstříc zákazníkům, kteří jsou příznivci této kryptoměny,“ říká jednatel společnosti S-POWER Jaroslav Šuvarský.

Za bitcoiny tak nyní lze v naší zemi pořídit nejen elektroniku, obuv, jídlo či advokátní služby, ale také domácí fotovoltaiku. Tato změna může vyhovovat mimo jiné technologickým nadšencům, kteří mají mezi klienty S-POWER nezanedbatelný, přibližně třetinový podíl.

Od inovace si firma slibuje posílení své již tak dominantní pozice na tuzemském trhu: v loňském roce uzavřel S-POWER 428 smluv. Podle posledních veřejně dostupných údajů činí náskok společnosti
S-POWER v počtu instalací před jejím největším konkurentem, kterým je energetický gigant ČEZ, přibližně 40 %.

Překvapivá spojitost mezi energií ze slunce a kryptoměnou

Zatímco u jiných podniků, které pouze přijímají platbu v kryptoměně, je tok bitcoinů jednosměrný, domácí fotovoltaika od firmy S-POWER nabízí příležitost zároveň je také výhodně těžit. Těžba bitcoinů, která spočívá v potvrzování správnosti transakcí v bitcoinové síti, je totiž energeticky náročná; náskok tedy logicky získává ten, kdo na těžbu může využít levnou energii.

„Zvláště výhodná se pro vlastníky domácí fotovoltaiky ukazuje těžba bitcoinů v létě, kdy má elektrárna největší přebytky. Ty si naši zákazníci doposud ukládali do ohřevu vody nebo do baterií, těžba bitcoinů však může být finančně mnohem zajímavější. Pomocí bitcoinů tak můžete návratnost investice do solárních panelů podstatně snížit,“ popisuje své zkušenosti Jaroslav Šuvarský.

Další období výhodné pro těžbu představuje překvapivě zima. „Počítače, které provádějí těžbu bitcoinů, mají značný výkon a vyžadují neustálé chlazení, takže podobně jako lednička produkují horký vzduch. V zimě, kdy kvůli nízkým teplotám rostou energetické výdaje domácnosti, tak můžete těžením bitcoinů snížit své účty za topení,“ dodává Jaroslav Šuvarský.

O společnosti S – POWER

Technologická společnost S-POWER působí na trhu od roku 2008. Do roku 2016 nainstalovala více než 500 fotovoltaických elektráren o celkovém výkonu 3,5 MWp na střechách rodinných domů nebo komerčních objektů. Kromě České republiky působí také ve Velké Británii, kde realizovala přes 200 instalací fotovoltaických elektráren 
o celkovém výkonu 1,4 MWp. S-POWER je rovněž provozovatelem internetového portálu Solaros.cz, který se stará o komplexní výkaznictví související s provozem fotovoltaických elektráren. Více informací naleznete na
www.s-power.cz.