Fujitsu uvádí na trh nové výkonné úložiště, ideální pro střední firmy

Nová fakta:

  • Kombinací inteligentních funkcí s osvědčeným hardwarem zajišťuje Fujitsu ETERNUS CS8050 NAS uchovávání a archivaci dat za konkurenceschopné ceny
  • Hospodárné, spolehlivé a samostatné řešení archivace určené pro potřeby středně velkých prostředí a poboček
  • Integrované procesy zálohování zajišťují obnovu po havárii, zabezpečení nepřetržitého provozu a ochranu dat pro dlouhodobé ukládání základních obchodních dat

Praha 3. září 2018 – společnost Fujitsu dnes přidává do svého portfolia nové výkonné úložné zařízení k archivaci. ETERNUS CS8050 NAS poskytuje komplexní ukládání dat za konkurenceschopné ceny pro potřeby archivace středních podniků, včetně funkcí SoftWORM (Write One, Read Many) pro dodržování právních předpisů, integrovanou archivní replikaci a zálohování založené na bitových obrazech, které zajišťují nepřetržitý provoz.

Dlouhodobá archivace bloků obchodních dat je pro mnoho podniků nejen zákonným požadavkem, ale poskytuje také efektivní řešení, které pomáhá řídit rostoucí množství uchovaných dat. Novým modelem ETERNUS CS8050 NAS vyvinula společnost Fujitsu rychlé a spolehlivé řešení archivace, které odstraňuje každodenní zálohování neaktivních, ale stále důležitých obchodních dat, což pomáhá zefektivnit každodenní zálohování.

Olivier Delachapelle, ředitel řízení kategorií, produkty datového centra, Fujitsu EMEIA, říká: „Ať už jde o velkou nebo malou organizaci, data jsou dnes jádrem mnoha podniků. S přísnými pokyny pro dodržování předpisů a výzvami GDPR, které mají nyní dopad na většinu odvětví, je nezbytná bezpečná a spolehlivá platforma pro archivaci. S modelem ETERNUS CS8050 NAS přinášíme výhody ověřené archivační a zálohovací technologie zákazníkům s menším úložištěm a nabízíme jim efektivní řešení pro dlouhodobé uchovávání důležitých obchodních dat. Pomáháme jim spravovat absolutní množství dat, která zpracovávají, plnit zákonné normy a kontinuálně zajišťovat integritu a autentičnost jejich dat.“

Systém zahrnuje vysoce výkonný hardware a firmware společnosti Fujitsu, stejný jako využívá platforma pro zálohování a archivaci ETERNUS CS8000. S podporou až 200 milionů souborů, bez ohledu na jejich velikost, je cílové zařízení ETERNUS CS8050 NAS kompatibilní s archivačním software všech předních prodejců při poskytování jednotného řešení, které může posloužit těmto různým archivačním technologiím. NAS podporuje síťový souborový systém (NFS) i normální internetový systém souborů (CIFS) a ukládá data na škálovatelné diskové úložiště dat RAID. Tím poskytuje maximální čistou využitelnou kapacitu až 70 TB.

Zařízení ETERNUS CS8050 NAS, které je standardně vybaveno komplexní sadou funkcí, kombinuje osvědčenou spolehlivost a nákladovou účinnost, je perfektním řešením pro středně velké podniky i filiálky větších podniků, které potřebují archivaci místních dat. NAS dokáže bezpečně archivovat základní obchodní data na disk, a to jak ve fyzickém, tak i ve virtuálním prostředí. Integrované zálohování dat umožňuje automatickou replikaci archivů do jiného zařízení, např. do druhého zařízení ETERNUS CS8050 NAS na jiném místě nebo do centrálního zařízení ETERNUS CS8000, a to i na vzdálenosti tisíců kilometrů. To zajistí, že v případě požáru, povodně nebo jiné havárie podniku lze obnovit archivovaná data. Integrované zálohování archivních dat založené na bitových obrazech umožňuje kromě toho úplnou kontrolu verzí.

Funkčnost SoftWORM ukládá soubory na disk tak, aby data nebylo po určitou dobu uchování nešlo změnit, a zajistilo se tak důvěryhodné a dlouhodobé ukládání archivovaných dat. To organizacím pomůže splnit přísné podmínky kontroly a regulace dat.

Kromě Fujitsu ETERNUS CS8050 NAS pro archivační procesy nabízí společnost Fujitsu další zavedené modely ETERNUS CS8000 pro různé případy použití při zálohování a archivaci. Patří sem model ETERNUS CS8050 pro prostředí VTL, který se obvykle používá k podpoře procesů zálohování v pobočkách, spolu s modelem ETERNUS CS8000 v hlavním datovém centru.

Ceny a dostupnost

Fujitsu ETERNUS CS8050 NAS je okamžitě k dispozici, globálně prostřednictvím přímých a nepřímých kanálů společnosti Fujitsu. Doporučené ceny se liší podle regionu, modelu a konfigurace, a to od 53, 850 eur.

Poznámky pro editory

Kvůli splnění zákonných požadavků ukládá softwarová kapacita SoftWORM soubory na disk tak, aby data byla pro definovanou dobu uchování neměnná. Tato funkce umožňuje dlouhodobé ukládání pro pozdější archivaci ve shodě se standardy.

On-line zdroje

O Fujitsu EMEIA

Fujitsu umožňuje zákazníkům sebevědomě využívat digitální příležitosti a pomáhá jim vyvážit robustní informační technologie a digitální inovace. Tato přední společnost působící v oboru informačních a komunikačních technologií (ICT) může tohoto cíle dosáhnout díky komplexnímu portfoliu firemních technologických produktů, řešení a služeb, sahajících od pracovních stanic až po datová centra, řízené služby a cloudový software a řešení. Vizí Fujitsu je umožnit vznik inteligentní společnosti zaměřené na člověka, která vytváří hodnoty propojováním infrastruktury, rozšiřováním možností lidí a kreativní definicí nových forem inteligence. V Evropě, na Blízkém východě, v Indii a v Africe (EMEIA) má Fujitsu více než 29 000 zaměstnanců a tvoří součást celosvětové skupiny Fujitsu.

Další informace naleznete na adrese http://www.fujitsu.com/fts/about/

O společnosti Fujitsu

Fujitsu patří mezi největší japonské společnosti v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT), která nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb. Přes 140 tisíc zaměstnanců Fujitsu obsluhuje zákazníky ve více než 100 zemích světa. Společně se svými zákazníky přispívá Fujitsu svými dlouholetými zkušenostmi a znalostmi k vytváření lepší budoucnosti světové společnosti. Konsolidované tržby společnosti Fujitsu Limited (TSE:6702) za poslední fiskální období dosáhly výše 39 miliard USD (k 31. březnu 2018).

Další informace naleznete na webu http://www.fujitsu.com.

O společnosti Fujitsu Technology Solutions

Fujitsu Technology Solutions patří mezi přední evropské poskytovatele IT infrastruktury. Působí na všech hlavních trzích v Evropě, Středním východě, Africe a Indii. Společnost nabízí komplexní portfolio produktů, podnikových řešení a služeb, od pracovních stanic, přes datacentra až cloudové struktury. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává přes 13 000 pracovníků a je součástí globální skupiny Fujitsu.