Rodinnou stavební firmu Kaláb odkoupil holding Winning Group

Holding společnosti Winning Group a.s. oznámil k 17. 1. 2019 akvizici společnosti KALÁB – stavební firma s.r.o. Obě společnosti jsou významnými hráči na stavebním trhu. Svou specializaci na monolitické a strojírenské konstrukce tak skupina Winning Group rozšiřuje o kompletní dodávku staveb. Transakce bude vypořádána do poloviny února 2019.

Společnost KALÁB – stavební firma s.r.o. s ročním obratem 500 mil. Kč a 25letou tradicí na českém trhu bude začleněna do stavební divize holdingu Winning Group. Doplní tak zejména aktivity dceřiné společnosti PAMSTAV, která se specializuje na železobetonové monolitické konstrukce. Fúzí obou společností vznikne uskupení dosahující obratu 1 miliardy korun ročně.

Jsem rád, že se nám podařilo získat do naší skupiny úspěšnou rodinnou firmu. S výhledem na aktivity naší společnosti PAMSTAV s.r.o. specializující se na provádění železobetonových monolitických konstrukcí a obkladačských prací a zároveň společnosti Winning Estate s.r.o. zabývající se developerskými aktivitami, bylo pro nás logickým krokem rozšířit portfolio o generálního dodavatele staveb. Vidíme zde velkou synergii a těšíme se na společnou budoucnost KALÁB – stavební firma a Winning Group,“ sdělil Sebastian Wagner, předseda představenstva Winning Group a.s.

Dle vysvětlení jednatele společnosti Kaláb, Tomáše Kalába, se developerské aktivity společnosti za posledních 15 let rozrostly natolik, že by bylo obtížné nadále řídit developerskou i stavební firmu zároveň výhradně členy rodiny Kaláb. Kalábovi se proto rozhodli věnovat se v budoucnu pouze developerským projektům, protože rodinný charakter společnosti je pro ně rozhodujícím kritériem v dalším směřování firmy. Těší mě, že jsme ve skupině Winning Group našli stabilního a solidního partnera, který zajistí naší společnosti i nadále úspěšnou budoucnost. Aktivity naší rodiny se budou do budoucna intenzivněji věnovat developerské činnosti, kde vidíme velký potenciál růstu,“ říká Tomáš Kaláb, jednatel KALÁB – stavební firma s.r.o.

Společnosti Winning Group a.s. má dle uzavřené dohody 18 měsíců na přejmenování společnosti tak, aby značka Kaláb zůstala výhradně devizou rodinné společnosti.

Winning Group a.s.

Společnost Winning Group a.s. se zaměřuje na vyhledávání a rozjezd inovativních podnikatelských záměrů. „Vítáme zajímavé a originální ideje. Ať už od našich zaměstnanců, kterým umožňujeme je realizovat, tak i od dalších lidí zvenčí, kteří nás mohou oslovit jako mentora a investora pro svůj startup,“ říká Sebastian Wagner, předseda představenstva. Winning Group zastřešuje firmy z několika oblastí – stavebnictví a development, engineering a tisk skript a diplomových prací. Do portfolia Winning Group patří společnosti Winning Steel, Winning Estate, Pamstav, Winning Service a Winning People, která provozuje nadějný startup Tiskelnik.cz, propojující studenty a firmy.
Filozofie Winning Group je postavená na zásadě výběru těch nejlepších manažerů, kreativních osobností, se kterými spolupracuje na úspěšných projektech. Díky tomuto přístupu se holding společností stále rozrůstá.

KALÁB – stavební firma s.r.o.

Rodinná stavební firma od roku 1993 dokončila více jak 500 malých i velkých staveb. Od založení firmy do dnes si zakládá na tom, aby její zákazníci i dodavatelé měli ze společné spolupráce dlouhodobě dobrý pocit. Mezi její nejvýznamnější a největší stavby patří zejména architektonicky zajímavá a konstrukčně složitá Odletová hala letiště v Brně – Tuřanech a rozsáhlý golfový areál Kaskáda v Jinačovicích.