Bang & Olufsen představil na Milan Design Week televizní set Beovision Harmony

Tak, jako motýl rozpíná svá křídla, se přední strana nové televize Beovision Harmony rozkládá do stran a odhaluje tenkou obrazovku, která po zapnutí vystoupá do ideální sledovací výšky. Beovision Harmony je úžasným designovým, téměř uměleckým dílem, které demonstruje nekompromisní přístup Bang & Olufsen k designu, precizní výrobě a dokonalému zvuku.

Bang & Olufsen dnes představil novou televizi Beovision Harmony, která pozvedne design každého prostoru a naplní ho spektakulárním zvukem. Když je televize Beovision Harmony vypnutá, nebo slouží jen k přehrávání hudby, tenká obrazovka sedí nízko při zemi, zčásti zakrytá dvěma křídly přední stěny. Ta jsou precizně vyrobena z kombinace hliníku a dubového dřeva a nachází se v nich výkonné reproduktory. Když se Beovision Harmony zapne, části přední strany se vyklopí, přesně tak, jak motýl rozevírá křídla. Obrazovka televize se vysune nahoru do ideální výšky pro sledování. Když se naopak televize vypne, celá tato sekvence proběhne pozpátku.

Celý jedinečný proces si můžete prohlédnout zde.

„Dokonalé zobrazovací schopnosti zkombinované se zvukem, který vás vtáhne do dění na obrazovce, přinášejí hypnotizující sledovací zážitek. Přítomnost velké obrazovky je ale zřídkakdy vítaná v obývacích prostorech. S Beovision Harmony jsme chtěli vytvořit smysluplný interiérový objekt, který redukuje vizuální přítomnost televize a transformuje ji na něco, k čemu si uživatelé vytvoří emoční pouto,” vyjádřil se John Mollanger, Executive Vice President of Brand and Markets v Bang & Olufsen.

Přední hliníkovo-dubová strana vyrobená s maximálním citem pro detail ukrývá pokročilou techniku, která je delikátně naladěná tak, aby odhalila všechny detaily hudby a zvuku. Sofistikovaně skládaný vzor je pečlivě navržen s ohledem na maximalizaci akustického výkonu tříkanálového plně aktivního zvukového centra s DSP. Ve spojení s nejnovější 77-palcovou OLED obrazovkou s jasným podsvícením a úchvatnými barvami vdechuje tato ozdoba domácnosti a centrum luxusní zábavy nový život filmům, sportovním přenosům a nejoblíbenějším seriálům.

Stojí na ramenou obrů

Koncept Beovision Harmony staví na odkazu nejoceňovanějších produktů Bang & Olufsen, jako byla kupříkladu série Capri, představená v roce 1959. Televize této série byly navrženy tak, aby se plně integrovaly do obývacího pokoje. Proto byla televize v těle z týkového dřeva, které bylo v době představení modelů Capri preferovaným materiálem pro výrobu nábytku. Model Beovision Capri 611 FM SJ TV z roku 1964 integroval televizi a rádio v jednom zařízení.

„Již téměř sto let je naší největší vášní zdokonalování technik používaných na reprodukování zvuku a obrazu a jejich integrace v designu, který budou lidé s hrdostí umísťovat do svých obydlí. Dřevo bylo vždy důležitou součástí nordické architektury a nábytkového designu pro jeho charakter, robustnost a všestrannost, a my jsme hrdí, že v této tradici pokračujeme i s Beovision Harmony”, pokračoval John Mollanger.

Zábava, která naplní domov

Beovision Harmony je navržen jako středobod domácí zábavy. S robustním a skutečně silným zvukovým systémem nabízí Beovision Harmony pokročilé schopnosti v oblasti streamovaní hudby s integrovanými službami jako Tune-In a Deezer. Ze svého smartphonu potom můžete streamovat pomocí vestavěných funkcí Apple Airplay 2, Chromecast, nebo přes Bluetooth. Beovision Harmony také disponuje nejnovějším operačním systémem LG platformy webOS 4.5, který umožňuje přístup k nejoblíbenějším obsahovým službám, jako jsou Netflix, Amazon či YouTube.

Televize se také bezproblémově integruje s rozšiřující se nabídkou multiroom produktů od Bang & Olufsen. Pro ty, kteří se chtějí kompletně ponořit do prvotřídního prostorového zvuku, nabízí Beovision Harmony vestavěný 7.1 dekodér. Ten umožní připojit až osm Beolab reproduktorů, jako Beolab 18, Beolab 50 a Beolab 90.

Všechny zdroje a připojené zařízení je možné kontrolovat pomocí ovladače Beoremote One – krásného kusu techniky, který byl navržen s největším ohledem na ergonomii a je vyroben z jednoho kusu extrudovaného hliníku.

Představení na Milan Design Week 2019

Beovision Harmony bude k vidění na Milan Design Week od 9. dubna do 14. dubna jako součást expozice 93 let magie: dialog mezi minulostí a současností. Bang & Olufsen úzce spolupracoval s muzei a sběrateli na vytvoření výstavy produktů, které tvořily reputaci značky v oblasti spájení inovací a krásného zvuku.

Návštěvníci si budou moci prohlédnout komplexní výstavu s rozličnými, ale charakteristickými produkty, které definovaly značku Bang & Olufsen. Nalezneme zde legendární klasiky značky od 30. let, jako Hyperbo 5G Steel či bakelitové rádio Beolit 39, až po designové skvosty 70. a 80. let v podobě přehrávače Beogram 4000 a systému Beosound 9000. Vzpomínaná televize Capri zde bude také k vidění.

Ceny a dostupnost

Beovision Harmony včetně televize LG OLED C9 77“ optimalizované pro Bang & Olufsen bude dostupná v obchodech Bang & Olufsen od října 2019. Televize bude dostupná v provedení přední strany v kombinaci hliník/dubové dřevo, nebo kombinované dvojtónové látky barvy Grey Melange a hliníku se dvojicí polohovacích možností  – podlahovým stojanem, nebo nástěnným držákem.

Zapojte se do konverzace s @bangolufsen na Instagramu, Facebooku, Twitteru a YouTube s pomocí hashtagu #beovisionharmony

O SPOLEČNOSTI BANG AND OLUFSEN

Bang & Olufsen je celosvětovou luxusní lifestylovou značkou, která byla založena v roce 1925 v dánském městě Struer. Za vznikem společnosti stojí Peter Bang a Sven Olufsen, jejichž oddanost a vize zůstávají základem společnosti.

Bohaté dědictví postavené na neúprosném odhodlání vytvářet produkty, které posouvají hranice audio techniky, staví společnost do popředí v oblasti audio inovací. Dnes je každý výrobek nesoucí značku Bang & Olufsen charakteristický jedinečnou kombinací krásného zvuku, nadčasového designu a bezkonkurenčního řemeslného zpracování.

Inovativní a progresivní produkty společnosti Bang & Olufsen jsou celosvětově prodávány jak online, tak také v mnoha kamenných prodejnách. Společnost zaměstnává přes 1000 osob a působí na více než 70 trzích. Akcie společnosti Bang & Olufsen jsou uvedeny na NAS DAQ Copenhagen A/S.