České zastoupení Gartneru v roce 2018 rostlo o 20 % a překonalo obrat 100 milionů Kč

Příjmy společnosti KPC-Group, zastoupení výzkumné a analytické firmy Gartner pro ČR, SR a Rumunsko, přesáhly v roce 2018 100 milionů Kč, což představuje 20% nárůst oproti roku 2017. Celkový obrat služeb Gartner na českém, slovenském a rumunském trhu stoupl na 6,8 milionu dolarů.

Hlavní skupinu zákazníků KPC-Group (80%) představují z pohledu IT a technologií tzv. “uživatelské” organizace – zejména z bankovní a finanční sféry, ale také z odvětví telekomunikací, center sdílených služeb, průmyslu a veřejné sféry. Zbývající pětinu klientů a uživatelů služeb Gartner v Česku pak tvoří inovativní dodavatelé ICT technologií s vlastním produktem a globálními či regionálními ambicemi, nebo poskytovatelé pokročilých IT služeb.  V roce 2018 rostl, podobně jako v předchozích letech, nejrychleji segment zákazníků z průmyslové a výrobní sféry. V současné době (3Q2019) obsluhuje KPC-Group v ČR, SR a Rumunsku více než 200 uživatelů v 65 organizacích.

Nejčastějšími tématy, která CIO, IT ředitelé a další uživatelé služeb Gartner v roce 2018 s analytiky řešili byla transparentnost nákladů a benchmarking. Těsně následovala podpora výběru dodavatelů a digitální transformace. V segmentu inovativních technologických firem bylo tématem číslo jedna pozicování produktů, dále vstup na nové trhy a globální prodej.

„Po analýze našich objednávek za rok 2018 jsme byli zpočátku poněkud překvapeni velkým zastoupením iniciativ zaměřených na úsporu nákladů. Ale je to logické a v souladu s Gartner přístupem k efektivitě – řada firem má velké ambice v oblasti digitalizace, na tyto projekty si však často musí ‚vydělat‘ úsporami v rámci běžných rozpočtů,“ vysvětluje CEO KPC-Group Oldřich Příklenk. „Proto se s podporou Gartner zaměřují první rok na transparentnost nákladů a efektivitu, a z úspor následně realizují digitální transformaci.“

O společnosti KPC-Group

KPC-Group, s.r.o., působí v ČR, SR a Rumunsku jako výhradní zastoupení Gartner, vedoucí nezávislé výzkumné a poradenské společnosti, jejímž cílem je pomáhat svým klientům dělat správná rozhodnutí v oblasti IT. Kromě prodeje služeb společnosti Gartner zajišťuje KPC-Group lokální podporu vrcholových manažerů a CIO, členů exekutivních programů Gartner, a služby v oblasti měření výkonnosti IT. 

Společnost KPC-Group byla založena v dubnu 2001. V letech 2005, 2007, 2008 a 2016 byla vyhodnocena jako nejlépe fungující zastoupení Gartner na světě a v roce 2018 v regionu EM. Od října 2010 je KPC-Group provozovatelem informační služby INSIDE, která již od roku 1999 mapuje dění na tuzemském i světovém trhu ICT.