SunExpress bude létat z Prahy do Izmiru

Praha, 17. prosince 2019 – Letecká společnost SunExpress, kterou společně provozují letecké společnosti Lufthansa a Turkish Airlines, oznámila spuštění nového spojení mezi Prahou a  tureckým Izmirem. Linka bude cestujícím k dispozici od příští letní sezóny jednou týdně. Dopravce bude na nové trase létat od 30. května 2020 každou sobotu letadly typu Boeing 737-800NG v konfiguraci pro 189 cestujících. SunExpress již od loňského června provozuje linku z Prahy do Antalye, do které v reakci na vyšší poptávku cestujících navýší příští rok frekvenci na tři lety týdně.

„Jsme velmi rádi, že se v příští letní sezóně navýší počet pravidelných přímých letů z Prahy do typicky dovolenkových destinací. Turecko je dlouhodobě jednou z nejoblíbenějších zemí, do které obyvatelé České republiky míří na svou letní dovolenou, “ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha. 

Izmir je třetí největší tureckou metropolí a nabízí v létě mnoho různých atrakcí. Milovníci slunce si určitě oblíbí některé z mnoha exkluzivních hotelových letovisek s nádhernými plážemi u Izmiru, např. na poloostrově Cesme. Zájemci o kulturu a historii mohou v okolí navštívit celou řadu památek, muzeí a dalších zajímavých míst – od ikonické věže s hodinami Saat Kulesi na Konakově náměstí až po starobylé ruiny v nedalekém Efezu.

„Poté, co jsme loni v létě zahájili díky lince do Antalye své působení v Praze, jsme velmi rádi, že nyní navyšujeme frekvenci letů na této lince na tři týdně, ale také přidáváme spojení do druhé největší báze společnosti SunExpress, města Izmir. Lety do této prázdninové destinace na tureckém pobřeží Egejského moře budeme provozovat každou sobotu. Do Antalye pak budeme létat v úterý, pátek a v neděli. Díky tomu budou mít čeští turisté na palubě našich letadel další možnosti, jak cestovat za odpočinkem,“ řekl Wilken Bellmann, vedoucí plánování leteckých spojení ve společnosti SunExpress.

Letový řád linky (od 30. května do 26. září 2020):

  Izmir – Praha* Praha – Izmir*
Sobota 8:15–10:05 10:55–14:30

* Uvedené časy jsou místní.

Prodej letenek byl již zahájen prostřednictvím webových stránek dopravce www.sunexpress.com.

O SunExpress:

Letecká společnost SunExpress se specializuje na letní letecké dovolené a již 30 let nabízí cestujícím přímé spojení mezi Evropou a Tureckem, ale i do dalších atraktivních letních destinací u Středozemního, Černého či Rudého moře nebo také v severní Africe. V letošním roce bude dopravce, kterého založily společně společnosti Lufthansa a Turkish Airlines, provozovat největší flotilu v historii. Na palubě celkem 84 letadel mohou cestující letět do více než 90 destinací ve 30 zemích. SunExpress za rok 2018 přepravil téměř deset milionů cestujících a za své služby získal i řadu ocenění. Nabízí komfortní cestování za nízkonákladové ceny, ale také díky své široké nabídce inovací a digitálních cestovních služeb vysoce hodnotí. Další informace najdete na webových stránkách www.sunexpress.com a nebo speciální stránce k 30. výročí aerolinky https://30years.sunexpress.com/en/.

Další aktuální informace naleznete na Twitteru Letiště Praha @PragueAirport.