Nové televize řady MicroLED, QLED 8K a Lifestyle TV od Samsungu v premiéře na veletrhu CES 2020

Televizní novinky jsou určeny pro domácí kino i pro moderní propojený životní styl, nabízejí skvělý obraz, zvuk i inteligentní funkce

Las Vegas, Nevada 7. ledna 2020 – Těsně před začátkem veletrhu CES 2020 představila společnost Samsung Electronics Co., Ltd. nejnovější řady televizí v kategorii MicroLED, QLED 8K i Lifestyle TV. V letošním roce na uživatele čekají nové velikosti obrazovek, bohaté možnosti upscalingu do rozlišení 8K díky umělé inteligenci, inovativní technologie různé orientace obrazovky a mnoho dalšího. Nové televize Samsung pro rok 2020 posouvají divácký zážitek na vyšší úroveň a zároveň přinášejí převratné změny do světa chytrých domácností. 

„Zákazníci dnes televize používají každý den, když v domácích podmínkách pracují, cvičí nebo nakupují. Náš životní styl se neustále vyvíjí a mění, a zároveň s ním se mění i televizní obrazovky, aby se uživatelé dostali ke svému oblíbenému obsahu a k informacím v reálném čase kdykoli a kdekoli,“ vysvětluje Jong-hee Han, ředitel divize obrazovek a displejů ve společnosti Samsung Electronics. „Naši vizi jsme nazvali Screens Everywhere, tedy Obrazovky všude, a s radostí nyní zákazníkům nabízíme vylepšené divácké zážitky v domácím prostředí díky umělé inteligenci a rozlišení 8K.“ 

MicroLED: průkopnická činnost v domácí zábavě 

Modulární řada Samsung MicroLED nabízí obrazovky nové generace v kombinaci s dosud nevídanými možnostmi přizpůsobení. Zákazníci se nyní mohou na vlastní oči přesvědčit, jak inovační týmy a technologie Samsung změnily televizní svět.

Modely MicroLED s úhlopříčkou 75, 88, 93 a 110 palců (190, 223, 236 a 280 cm) se hodí pro nejrůznější typy domácností a také pro různé životní styly. Nové přírůstky s 88 a 150“ (223 a 381 cm) se vyznačují ultratenkým provedením bez rámečků – televize tak doslova splývá se zdí pokoje. Uživatelé mohou i spojit několik MicroLED panelů dohromady a vytvořit tak jedinečnou televizní stěnu v nejrůznějších tvarových kombinacích, které se jim hodí do místnosti. 

Co se kvality obrazu týče, nemají modely MicroLED ve své třídě konkurenci. Mezi jejich přednosti patří větší barevná hloubka, lepší rozlišení a jasnější obraz s maximální jasovou hodnotou 5000 nitů. Na základě hlubokého strojového učení navíc zvládají mimořádně kvalitní upscaling do nejvyššího rozlišení, bez ohledu na původní zdroj. Díky tomu poskytují opravdu jedinečný divácký zážitek při domácím sledování všeho druhu.

Řada 8K QLED nabízí nové modely, silnější obrazový procesor Quantum 8K s umělou inteligencí a vylepšený design 

Vlajková loď Samsungu Q950TS QLED 8K nabízí jako první na světě jedinečnou kombinaci ultratenkého provedení, špičkové obrazové kvality v rozlišení 8K a impozantního prostorového zvuku. Kromě toho se uživatelé mohou těšit na technologii Infinity Screen, díky níž obrazovka pokrývá celých 99 procent přední strany – to znamená skutečně unikátní divácký zážitek. 

Díky famóznímu rozlišení 8K nabízí model Q950TS vůbec nejlepší obraz ze všech LCD televizí na současném trhu. Obrazový procesor Quantum 8K využívá umělou inteligenci k upscalingu do rozlišení 8K a díky hlubokému strojovému učení interpoluje obraz z nižšího rozlišení v mimořádné kvalitě. Funkce Adaptive Picture zase dokáže optimalizovat jas a kontrast podle okolních podmínek, a to v každé scéně zvlášť. Zmíněný procesor Quantum výrazně vylepšuje i možnosti platformy Tizen, na níž Samsung staví své systémy pro chytrou domácnost. Uživatelé si tak mohou vychutnat nejen skvělý obraz, ale také inteligentní funkce a propojení s dalšími systémy. 

Kromě vylepšené obrazové kvality a jedinečného designu modelů řady QLED 8K umožňuje ekosystém Samsungu i streaming obrazu v rozlišení 8K z internetových zdrojů typu YouTube. Kodek AV1 se stará o lepší kompresní poměr a televize díky němu podporují technologii HDR10+, což znamená další optimalizaci jasu, kontrastu i prostorové hloubky. 

Řada QLED 8K ovšem nenabízí jen skvělý obraz, ale také jedinečný zvuk díky technologiím a funkcím Q-Symphony, Object Tracking Sound+ (OTS+) a Active Voice Amplifier. S nimi se uživatelé mohou těšit na dynamické, prostorové zvukové podání, které k diváckému zážitku na velké obrazovce nedílně patří. V kombinaci se soundbarem HQ-Q800T, který získal cenu CTA pro nejlepší inovaci, lze navíc reproduktory v televizi využít jako další audiokanál a prostorový zvuk tak ještě vylepšit.

Řada Lifestyle TV s modelem „The Sero“ rozšiřuje možnosti na globálním trhu

 Také řada Lifestyle TV se neustále rozrůstá, nově do ní po celém světě přibyl model The Sero. Korejsky to znamená „vertikální“ a název hovoří za vše – televizi lze na kloubu libovolně otáčet na šířku i na výšku, podobně jako telefon nebo tablet. V Koreji se Sero prodává již od loňska, v roce 2020 se ho Samsung chystá nabídnout i na jiných trzích po celém světě.

Díky své jedinečné vlastnosti lze televizi Sero bez jakýchkoli problémů propojit s mobilními zařízeními a zobrazit na ní jak tradiční obsah naširoko, tak i vertikální formáty známé z chytrých telefonů. Uživatelé si tak mohou užívat obsah všeho druhu od sociálních sítí přes YouTube či domácí video ve formátu, v jakém jim to nejlépe vyhovuje. 

Model Sero, určený zejména mileniálům a příslušníkům generace Z, se vyznačuje moderním designem, díky němuž okamžitě upoutá pozornost v jakémkoli prostředí. Pokud zrovna nesledujeme filmy či televizní pořady, nabízí řadu jiných možností využití. Na veletrhu CES obdržel cenu CTA pro nejlepší inovaci a zákazníkům nabízí kromě skvělého obrazu i originální přístup k domácí zábavě, na míru přizpůsobený současným uživatelům chytrých mobilních zařízení. 

„Dnešní zákazníci od televize očekávají, že se stane nedílnou součástí jejich jedinečného životního stylu. Samsung tak přichází s novou představou, podle níž je televize nástrojem pro nové digitální služby a také designovým prvkem, který aktivně obohacuje život,“ prohlásila Grace Dolan, viceprezidentka pro marketingovou komunikaci ve společnosti Samsung Electronics America.

Další informace o nových televizích Samsung pro rok 2020 najdete na stránkách https://www.samsung.com

Fotografie nových řad televizorů Samsung v tiskové kvalitě si můžete stáhnout zde.

# # #

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými průlomovými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení a digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, systémů LSI, polovodičů a LED displejů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.